Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFM] W jakim celu sa montowane czujniki oleju i wskaznik ładowania aku ?


lester0071

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze mi wyjaśnić po co sa czujniki oleju i jaka temperatura powinna być żeby można bylo deptac w pedal i jaka jest za duża. Nastepnie po co jest wskaznik ladowania akumulatora i jaki powinien wskazywac wartosci.

Dzięki za wypowiedzi i wyjasnienia !!!

poprawiłem nazwę tematu bo pozjadałeś ostro literki - alv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidlowa temperatura oleju to 90C. dopoki nie wchodzi na czerwone pole jest ok.

napiecie prawidlowe to 12-13V przy wylaczonym silniku oraz 14,2-14,4 V przy pracujacym ( obroty powyzej 1200-1300rpm)

a po co sa? hmmm ... :gwizdanie: a do czego sluzy obrotomierz i predkosciomierz, rozne kontrolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie :shocked:

Jak zerwiesz pasek to zapali ci się kontrolka - ładowania i wzrośnie temperatura silnika.

A tak właściwie, to co Niemcy kontrolki umieścili tak sobie, tylko po to żeby były i tylko świeciły :polew: :laghing2::disgust:

Kontrolki są po to aby użytkownik wiedział co się dzieje z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ze kontrolka temp oleju i wskaznik ladowania bo chcialem sprostowac nie chodzi mi o kontrolke tylko o wskaznik ladowania pokazuje jakie aktualnie jest napiecie sa dla bajeru ??!!! :>

temp oleju w silnikach jest bardzo wazna i powinno sie ja kontrolowac za pomoca wskazników ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ze kontrolka temp oleju i wskaznik ladowania bo chcialem sprostowac nie chodzi mi o kontrolke tylko o wskaznik ladowania pokazuje jakie aktualnie jest napiecie sa dla bajeru ??!!! :>

przeciez nikt nie napisal ze dla bajeru :wallbash::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...