Peterka Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 Witam, Po ostatnich kilku tankowaniach LPG i przeliczeniu kosztów użytkowania samochodu, można dojść do wniosku, iż instalacje LPG nie są już opłacalne. Założenia oparłem na przykładzie swojego samochodu i cenach paliw w moim regionie. Poniżej klika wyliczeń: LPG: 47L / 350km = 13,5l/100km (jazda 70% miasto, 30% trasa) = 39,15zł/100km + wg moich wyliczeń około 1,5l PB/100km (7,75zł) = 46,9zł PB: Tutaj jest nieco mniej danych ze względu na to, że odkąd mam to auto od razu jeździ na LPG. Wyliczenia oparłem na informacjach z rozum dot. tego silnika. A mianowicie, że na pełnym banku przejeżdza się około 650km (średnio) 66L/650km = 10,15/100km x 5,15zł/1l = 52,75zł /100km Róźnica waha się w okolicach 5zł na 100km, czyli praktycznie żadna. Czyżby już czas LPG odchodził w niepamięć? Czy mając instalacje LPG demontować ją? Czy zmieniać na TDI? Zapraszam do wypowiedzi. Pozdrawiam
Grzesiekkbc Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 TDI spali ci jakie 7l średnio co na 100km da ci 5.30 * 7 = 37.1zł Coś za coś bo jak ci coś padnie w Pb to naprawisz na kilka zł a jak padnie w TDI to masz w setkach zł tak że chyba na jedno wychodzi wg mnie.
Peterka Opublikowano 10 Października 2011 Autor Opublikowano 10 Października 2011 Raczej po przemyśleniach autko zostanie, ale bez LPG. Jutro zalewam zbiornik do pełna i sprawdzimy co i jak. Nie chodziło mi też o konkretny mój przypadek, posłużył mi on jedynie za przykład do dyskusji na temat czy auto z LPG przestaje być coraz mniej opłacalne. Pozdrawiam
KANAL Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 A ja wlasnie zalozylem LPG i juz widze oszczednosci - mimo ze zalozylem i odrazu trafilem na podwyzki... Silnik 1.8T Na benzynie w jezdzie mieszanej robilem ok 580km za 280zl = 48,30zl / 100km Na gazie przy tej samej jezdzie robie 340-360km za 95zl = 28zl + troche paliwa (nie wiecej niz litr na 100km - przelacza mi sie bardzo szybko nawet przy niskich temperaturach).
Peterka Opublikowano 10 Października 2011 Autor Opublikowano 10 Października 2011 Witam, Zgodzę sie z Tobą kolego, z tym że u Ciebie wychodzi 10litrów LPG w jeździe mieszanej na 100km. Więc to niewątpliwie mało jak na 1.8T w budzie A6. Przyznam, że to bardzo miłe spalanie. Bo nie ma żadnego wzrostu spalania LPG w stosunku do PB, a to nieco zaskakujące. Pozdrawiam
Ciepły Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 A teraz bierzemy na przykład montaż instalacji w systemie ratalnym ... Średnia cena instalacji gazowej do 1.8 turbo (solidna) 3000 zł biorąc pod uwagę że chcemy ją spłacić w ciągu roku to ok. 250 zł miesięcznie co suma summarum daje wynik który świadczy o tym że gaz się nie opłaca Obliczenia proste ale solidne bo oparte na faktach z życia wziętych
pablosan Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 Wszystko zależy od tego ile jeździsz.
Peterka Opublikowano 10 Października 2011 Autor Opublikowano 10 Października 2011 W moim przypadku gaz się zwrócił bo załozony rok temu w lipcu i obecny przelot to 63tysiące km. Ale obecnie zastanawiam się nad demontażem, bo w przypadku mojego autka ta różnica nie jest taka odczuwalna w chwili obecnej. Chyba ze PB95 zrobią po 5,5zł to będzie po moim pomysle. pozdrawiam
Ciepły Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 Ja ostatnio zgrzeszyłem i pomyślałem o gazie dowiedziałem się co i jak (cena, czas, ceny) i się rozmyśliłem ... Gdybym 2 lata temu od razu obrał ninie w gaz może by się zwróciło teraz już za późno :gwizdanie:
talib1990 Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 Ja ostatnio zgrzeszyłem i pomyślałem o gazie dowiedziałem się co i jak (cena, czas, ceny) i się rozmyśliłem ... Gdybym 2 lata temu od razu obrał ninie w gaz może by się zwróciło teraz już za późno :gwizdanie: Ciepły ale ty pier**lisz znasz jednego z lepszych gazowników i takie herezje siejesz .... dobrze wiesz, że jeśli się jeździ a nie turla samochód do kościoła to instalacja Ci sie zwróci ...
Gość -makaveli- Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 ja się czaje żeby wywalić instalacje potrzebuje tylko pretekstu w postaci "cena za lpg powyżej 3zł" :gwizdanie: wole jeździć mniej na Pb niż więcej na lpg (jak kupowałem auto miałem inny tok myślenia )
verus Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 Gaz już sporo podrożał i jeszcze podrożeje w najbliższym czasie, o to już zadbają rządzący. Jakby gówno można było spalić to też by obłożyli podatkami. Teraz jak się chce tanio jeździć to stare 1.9 TDI + opał, jak motor zadbany to nie spali średnio więcej niż 6l/100km.
Peterka Opublikowano 10 Października 2011 Autor Opublikowano 10 Października 2011 Kolego -makaveli- wczoraj na trasie do Poznania, bodjarze gdzieś za Lesznem widziałem cenę na Shellu - 3.02 Aż mi nogę z gazu zdjęło A wracając na A4 za Wrockiem 2.95 Więc mysle ze Twoj pretekst będzie niedlugo całkiem realny Pozdrawiam
patrosss Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 jak gaz dojdzie do 3 zl to jeżdżę na benzynie .. masakra z tym gazem ...
Peterka Opublikowano 10 Października 2011 Autor Opublikowano 10 Października 2011 A tak w kontekście opału myśle ze pozostaje nam jeszcze dwie banieczki 50litrów i na autostradę w poszukiwaniu ropy po 3,5zł od kierowców.
michal_g84 Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 Dość duża różnica w spalaniu LPG do PB u Ciebie wyszła, u mnie to jest różnica około 1l/100km, myślę że dokąd nie będzie różnica pomiędzy tymi paliwami poniżej 1zł, to jazda na LPG będzie się opłacać, ja już swoim zrobiłem prawie 50tkm na gazie.
Peterka Opublikowano 10 Października 2011 Autor Opublikowano 10 Października 2011 Kolego to tylko kalkulacja, powiem tak sprawdze dokładnie spalanie PB przy mojej nodze. Bo nie miałem jeszcze okazji. Obecnie wiem że spalanie LPG jest miedzy 13-14. Kalkulacje spalania PB liczę na podstawie info z forum dla tego silnika.
variocustoms Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 u mnie koszt 100 km na gazie to teraz przy cenie 2,85 65,55 zł na trasie więc boli jak cholera, przy cenie z zeszłego roku 2,14 to się opłacało, zrobiłem przez rok 40 tkm na benie nie opłaca mi się wcale śmigać więc pewnie w PKP uderzę jak jeszcze z ceną zaszaleją, dzisiaj tankowałem na Shellu w Kaliszu 2,86 a kilka dni temu w Poznaniu też na Shellu za 2,6
SZYNKAR Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 Na CNG (nie mylić z LPG) wychodzi ponoć 10l/100km, ale nie ma gdzie tankować i instalacja droga
Reggi Opublikowano 10 Października 2011 Opublikowano 10 Października 2011 Na gazie przy tej samej jezdzie robie 340-360km za 95zl = 28zl Fak..ja za 108 zł ( 40 L x 2.70 zł/L ) robie 270 km
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się