Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wyjazd do Niemiec


RafGar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. A wiec tak planuję małą wycieczkę do Niemiec swoim samochodzikiem :) pewnie będę ją realizował na wiosnę ponieważ zima się zbliża wiec uważam że to nie ma sensu. Dojdźmy jednak do sedna, jestem ciekaw co mi będzie potrzebne za granicą? Po prostu mogę sobie tak na ślepo wyjechać wraz z podstawowymi dokumentami takimi jak prawko, dowód i rejestracja czy będze mi coś dodatkowo potrzebne? Oraz na co warto uważać u naszych kolegów za a Odry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłać sobie do ubezpieczenia za Asistance na zagranicę bo jak Ci się auto zepsuje na autostradzie to troszkę za lawetę i inne pierdoły zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj tez ze tam nie jest tak z skrzyżowanie odwołuje jakiś znak :hi:

mógł byś podać jakiś przykład?

jeżeli jest znak 70 na godzinę , to musi być znak który to odwołuję :> a nie tak jak u nas że wystarczy skrzyżowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj tez ze tam nie jest tak z skrzyżowanie odwołuje jakiś znak :hi:

mógł byś podać jakiś przykład?

jeżeli jest znak 70 na godzinę , to musi być znak który to odwołuję :> a nie tak jak u nas że wystarczy skrzyżowanie

A, o to ci chodziło. Dzięki za radę :good: Widzę że jakoś szczególnie nie musze się przygotowywać do tej wycieczki :) tylko mam nadzieję że moja maszyna nie wyrządzi mi żadnego psikusa po drodze :notworthy:

Ps. jeszcze takie pytanko co do autostrad. Płaci się tak jak u nas że co jakiś czas stoją budki ze szlabanami i tam płacimy pieniążki czy załatwione to jest w jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj tez ze tam nie jest tak z skrzyżowanie odwołuje jakiś znak :hi:

mógł byś podać jakiś przykład?

jeżeli jest znak 70 na godzinę , to musi być znak który to odwołuję :> a nie tak jak u nas że wystarczy skrzyżowanie

A, o to ci chodziło. Dzięki za radę :good: Widzę że jakoś szczególnie nie musze się przygotowywać do tej wycieczki :) tylko mam nadzieję że moja maszyna nie wyrządzi mi żadnego psikusa po drodze :notworthy:

przeczytaj też to http://www.berlin.polemb.net/index.php?document=928
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj tez ze tam nie jest tak z skrzyżowanie odwołuje jakiś znak :hi:

mógł byś podać jakiś przykład?

jeżeli jest znak 70 na godzinę , to musi być znak który to odwołuję :> a nie tak jak u nas że wystarczy skrzyżowanie

A, o to ci chodziło. Dzięki za radę :good: Widzę że jakoś szczególnie nie musze się przygotowywać do tej wycieczki :) tylko mam nadzieję że moja maszyna nie wyrządzi mi żadnego psikusa po drodze :notworthy:

Ps. jeszcze takie pytanko co do autostrad. Płaci się tak jak u nas że co jakiś czas stoją budki ze szlabanami i tam płacimy pieniążki czy załatwione to jest w jakiś inny sposób?

w ogole sie nie placi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kolega podał, przestrzegać ograniczeń prędkości, gdyż jest nawet przy autostradach jest wiele fotoradarów. Uważaj zwłaszcza na odcinkach gdzie są ograniczenia prędkości (np 110 km/h) a jest z górki. Mandaty z fotkami przychodzą do PL nawet za prędkość przekroczoną o 7 km/h :shocked:

Uważaj również na remontowanych odcinkach na autostradach gdzie są zwężone pasy i żółte ciągłe linie, zwłaszcza w nocy. Jeździ dużo nieoznakowanych radiowozów i wyłapują kierowców przekraczających te linie. Zdarza się to zwłaszcza gdy kierowca jedzie lewym pasem i nie jest pewny czy zmieści się pomiędzy wyprzedzanym TIRem a barierką natomiast z tyłu ktoś mu mruga światłami drogowymi, a robi to niemieckie polizei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z najgłupszych rzeczy za jakie mnie skasowali: Parkowanie w miejscu dozwolonym ale przodem nie w kierunku jazdy (po 2 stronie było akurat miejsce) 15 ojro. Niewystarczająca odległość na autobanie od poprzedzającego pojazdu 40 ojro ( wpadł superb między mnie a kolege zmierzył odległość i mnie ściągnął ) Do tej pory nie wiem ile ma być :no: Kamizelka , trójkąt , apteczka , gaśnica i opony zimowe jeżeli jest zima.

jedziesz osobówką więc BAG chyba Ci nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym, w pasach jadą wszyscy pasażerowie.Brak kosztuje 30 EUR/głowę.

Jak Cię zatrzymają i zapytają o cel podróży, mów, że turystycznie. Lepiej z nimi w gadkę nie wchodzić, bo może być gorzej.

Wiedz, że są gorsi jeszcze od naszych.

Nie radzę też ich komentować (coraz więcej rozmawia po polsku), gdy jeden z nich będzie sprawdzał papiery a drugi stanie sztywno przy Waszym aucie z ręką na pistolecie, to u nich normalne.

Stan auta oczywiście wzorowy. Opony łyse, pęknięta szyba lub lampa to już początek kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...