Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uważajcie z xenonami bez spryskiwaczy


pitersonic

Rekomendowane odpowiedzi

Co ma barwa światła do oślepiania ludzi ? jeśli ktoś nie ma samo poziomowania i źle ustawi to oślepia , poza tym 8000k świecą na niebiesko a nie na fiolet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem ostatnio na okresowym badaniu technicznym , i mechanik podczas ustawiania swiateł stwierdził ze "ładne wstawiłem xenony bo orginalnie to audi z tego rocznika powinno miec inne swiatła" i kompletnie nic nie powiedział ze to nielegalne , nie robił zadnego problemu. a najlepsze jest to ze ja xenonu nie mam tylko zwykłe H7. wiec pierdoły o niemoznosci przejscia pojazdu z xenonami przez badanie techniczne to lipa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierdoły , tylko nie wszyscy to sprawdzają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierdoły , tylko nie wszyscy to sprawdzają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda że te rezanie zwykłych lamp tylko po to żeby było białe światło to wielka lipa, nie jeden zasuwa po drogach i wali po oczach światłami :/ a nie daj boże jak jezdnia jest nie równa :/ A co do sprawdzania ustawienia świateł to może ta pieprzona inspekcja by się za to wzięła a nie zatrzymywała TIR`y bo tak łatwiej!

przyjacielu wierz mi że białe swiatło xenonu swieci bezapelacyjnie dużo lepiej niz najlepsze H7, możesz sprawdzic że w nowych autach swiecą na biało z lekka poświatą fioletu i oswietlają do 75% wiecej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdził ewidentnie ze jest xenon i sie nie przyczepił , a powinien. do paska na przedniej szybie sie przyczepił bo ma 24cm szerokosci. wiec do tego w sumie tez miał prawo a tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostów też jest wielu z przypadku :>

dokładnie ... gdyby chcieli to nici z badania :gwizdanie: a jeżeli masz sam xenon bez reszty gratów to drogówka podczas kontroli zabierze (choc nie zawsze zauważą ) Ci dowód i skieruje na badanie techniczne a wtedy diagnosta już nie będzie taki spontaniczny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zabrali ci dowód mam szwagra który jest policjantem i się pytałem czy jest taki przepis że muszą być spryskiwacze on popatrzył w książki na komendzie i nie ma takiego przepisy reflektory z xenonami mają być czyste i tylko tyle więc nie musisz mieć sprysków. Powiedział że możesz nawet ścierką czy czym kolwiek wycierać obojętnie czym ale mają być czyste. A fabryka montowała spryski po to aby ułatwić zadanie kierowcy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zabrali ci dowód mam szwagra który jest policjantem i się pytałem czy jest taki przepis że muszą być spryskiwacze on popatrzył w książki na komendzie i nie ma takiego przepisy reflektory z xenonami mają być czyste i tylko tyle więc nie musisz mieć sprysków. Powiedział że możesz nawet ścierką czy czym kolwiek wycierać obojętnie czym ale mają być czyste. A fabryka montowała spryski po to aby ułatwić zadanie kierowcy itp.

naprawdę niewiem co odpisac ... zastanawiam się teraz tylko po jaką cholere homolagację otrzymuje auto wyposażone w spryskiwacze i poziomowanie

II sprawa -> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=27035.0

oni mieli inne książki na komisariacie? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nie umieli czytać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dorobie sobie spryski dla swiętego spokoju, nie mam tak zdrowia wysadac i pucowac, a poza tym to mnie mogą następnym razem pocałowac jestem osobą niepełnosprawną, i samochod jest mi niezbędny do codziennego życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek.

Dopiero co odebrałem i spryskiwacze od lamp przednich były tylko jako opcja. Nikt w salonie nie wspomniał, że przy halogenie jest to wymagane podczas kontroli technicznej. A samochód zarejestrowałem bez problemu, tak samo jak zresztą PawełA4.

Ciekawy temat :mysli:

Zdrowaś

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, ciekawy... dorzucę swoje 3 talary. Dziś zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli przez krakowskie mondeo (video rad.) Panowie posprawdzali sobie dokumenty, sprawdzili czy działają stopy :kox: przeciwmgielne :kox::evil: i tak dalej. Na koniec zainteresowali sie hidami. Sympatyczny misiek stwierdził, ze skoro są czyste i mam standardowa barwe (przymierzali do swojego mondeo :shocked: ) To mandatu nie dostanie :notworthy::naughty: Chwile pogadaliśmy i wyszło na to, ze panowie wycinają tych co mają niebiesko-fioletowe światła lub nieustwione. :mysli:

Dla przypomnienia, tak wyglądało porównanie które robiliśmy na jednym ze spotów:

hidywu4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jakikolwiek przepis (a jeszcze nie znalazłem) na temat spryskiwaczy i samopoziomowania, to dopiero dla samochodów bodajże po 2000 r. (kiedy wprowadzono ową dyrektywę).

Mając samochód starszy, gdzie zamontowano lampy, które nie zostały przerobione, tylko są oryginalne, np. Valeo przeznaczone do żarówek D2S to mogą mnie cmoknąć. Bo nie ma przepisu!

Ale wszystkie HID montowane zamiast żarówek H4, czy H7 czy jeszcze innych to łamanie prawa.

Patrz przepisy dot. reflektorów i zmiany źródła światła w nich. Na chłopski rozum, zabronione jest wymienianie żarówek na inny typ, niż zastosowany przez fabrykę reflektora. Dlatego każda żarówka ma inny cokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 K ja mam zamontowana i się nie czepiają

i nie ma przepisu żeby były spryskiwacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krakowskie mondeo (video rad.)

Przepraszam że nie na temat, ale króciutko:

Diego, możesz podać nry rejestracyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...