Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Kontrolka oleju


max_117

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio w czasie jazdy czasami świeci mi się kontrolka oleju na krótka chwilę (czasami na ok.2s, a innym razem na ok. 10s). Byłem u mechanika, który stwierdził, że to czujnik oleju, więc wymieniłem lecz problem nie ustapił. Następnie stwierdził, że to olej - wymienił, ale trochę wlał za dużo, ale problem zniknął. Myślałem że problem rozwiązany, ale niestety po dłuższym czasie jak oleju ubyło do maksymalnej kreski na bagnecie problem wrócił.

Zauważyłem, że często tak się dzieje przy skręcie w lewo, ale nie przy każdym.

Co może byc tego przyczyną? Co sprawdzić? Do czego zaglądnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlej olej póki auto dycha. Nadmierny stan oleju jest bardziej niebezpieczny niż niedobór. Lepiej zmien tego "mechanika". Możliwe że siada pompa oleju lub zatkany smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawidzil bym jako pierwsze Cisnienie oleju tak jak napisal Luka3s jak z cisnieniem bedzie wszyskto wporzadku, bedziemy szukac dalej. Mozna tez zwalic miske aby sprawdzic smoka czy nie jest zasyfiony.

p.s co do poziomu oleju polowa albo prawie max nigdy nie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie stwierdził, że to olej - wymienił, ale trochę wlał za dużo

Co to za mechanik skoro nawet oleju nie potrafi zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjezdzajac na kanal bedziesz wiedziec jaka masz miche ito CI odpowiena pytanie jaka uszczelka czy silikon ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam kolejne pytanie w związku z tym moim problemem.

Czy w tym silniku jest czujnik temperatury oleju? Ponieważ obok czujnika ciśnienia oleju jest gwint w który coś chyba było wkręcone bo wygląda na dość ładny jak na wiek samochodu itd. a do tego wisi niedaleko kabel (jedna żyła) do wsuwania na spinke do niczego nie podpięty akurat na taką długość.

Dodam, że nie mam fisa, ani pół fisa. W sklepie mają jakiś czujnik temperatury oleju do niby mojego silnika, ale nie wiem jak to z tym było.

Może to to jest przyczyną i nie trzeba michy ściągać.

Dziś mierzone było ciśnienie oleju po raz drugi i po nagrzaniu silnika spada do 1 bara na wolnych, a na obrotach trzyma 4 - 4,5[br]Dopisany: 10 Listopad 2011, 22:31_________________________________________________Nikt nie wie jak to z tym jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem podobnie, na wolnych obrotach miałem 0,7 B a na obrotach pokazywal mi 5.6 B , mechanik rozebral mi smoka byl totalnie zapchany, oczyścił zlożył i wszystko gra cisnienie wrocilo do normy i kontrolka sie nie świeci. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś w stanie wysłać zdjęcie tego "SMOKA", albo go opisać? czy jestem w stanie go wykręcić i wyczyścić od wewnątrz po zdjęciu michy olejowej? u mnie w ACK też sie włącza kontrolka oleju w momencie 1)gdy temp. wody już sie zagrzeje (90 stopni), 2)gdy temp. oleju ma około 80-90 stopni (wskazówka pokazuje godzine 10:30-11). 3)gdy wkręce silnik na wyższe obroty 4000-5000. jeżdżąc spokojnie i spełniając punkt 1) i 2) żadko kiedy sie kontrolka zaświeca... czy to zasyfiony "smok" czy wysiadła pompa czy może odpowietrzenie silnika, odma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czujnika temperatury oleju, to jest tylko miejsce pod czujnik. Jakbyś chciał sobie w przyszłości założyć zegary ze wskazywaniem temperatury oleju, to możesz kupić czujnik, przewiercić żeby olej miał kontakt z czujnikiem i go tam wkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...