Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] zmiana oslony przegubu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pękniętą osłonę na przegubie, co trzeba porozkręcać żeby si e do niej dostać i ja wymienić?

Opublikowano

musisz odpiąc dolne wahacze i odkrecić śrubę na piascie

Opublikowano
  • Autor

Yhym, dzieki :)

Opublikowano

przed złożeniem całosci sprawdz odległośc czujnika ABS od koronki która jest na przegubie

prawidłowa 0.6-0.8mm, jak jest inaczej regulacja

Opublikowano

jest na forum fotostory :szukaj: wymiana przegubu

  • 1 rok później...
Opublikowano

Czy do wymiany osłony przegubu zewnętrznego (przy kole) muszę zwalać całą półoś? Czy jak odkręcę przegubu zewnetrzny od piasty i odkręcę dolne wachacze to przegub nie wyjdzie z piasty?

Opublikowano

No ok dajesz mi link o wymianie przegubu a ja pytam o osłonę. Do wymiany osłony trzeba zdjąć cały przegub z tego wychodzi. Czyli całą poloś muszę wyjąć...

Opublikowano

Przyjacielu użyj szukaj na a4klub lub wpisz w google następnym razem.

Opublikowano

No ok dajesz mi link o wymianie przegubu a ja pytam o osłonę. Do wymiany osłony trzeba zdjąć cały przegub z tego wychodzi. Czyli całą poloś muszę wyjąć...

No niby nie trzeba ale jak dla mnie było łatwiej z wyciągniętą półośką - nie trzeba rozpinać żadnych wahaczy zresztą w tamtym wątku jest wszystko podane

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie przepraszam za może głupie pytanie ale wole mieć pewność. Moje auto to a4 b5 2,5 V6 TDI, wszystko będzie dokładnie tak samo jak na filmie czy w zależności od silnika czymś się różni?

I drugie pytanie, czy do śruby trzymającej przegub potrzebny jest jakiś specjalny klucz czy tylko mi się tak na filmie wydaje?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Opublikowano

Żeby wymienić gumę na przegubie trzeba go zdemontować.W zasadzie nie trzeba wyciągać półośki. A klucz do śruby to albo imbus albo zwykła nasadka w zależności od śruby.Śruba centralna służy jako ściągacz przegubu.Konieczne jest dokładne umycie przegubu i nałożenie nowego smaru(dostępny w komplecie z osłoną)Zapewne nie masz narzędzi do zaciśnięcia opasek zaciskowych to zastosuj cybanty ( te na skręcanie)

Opublikowano

do tych opasek wystarczą zwykłe stare obcęgi do gwoździ :wink:

Opublikowano

I odrobina umijejętności:wink:

Opublikowano

będę wymieniał całe przeguby, nie tylko same gumy. Myślę że spokojnie dam sobie radę chodziło mi tylko o ten imbus bo nie mam takiego dużego więc dlatego pytam wcześniej żeby nie było niespodzianek jak już auto będzie na klockach.

dzięki panowie za odpowiedź

Opublikowano
do tych opasek wystarczą zwykłe stare obcęgi do gwoździ :wink:

Nie do końca, bo w ten sposób nie zaciśniesz tych opasek z wymaganą siłą i po czasie mogą się zsuwać. Odpowiednim zaciskaczem zrobisz to solidniej i znacznie mocniej.

Najpierw ludzie zaciskają te opaski cyt. "obcęgami do gwoździ", a potem marudzą że im się zsuwa.

Opublikowano

To radzicie skręcić na cybanty jak nie mam takiego zaciskacza?

Opublikowano
do tych opasek wystarczą zwykłe stare obcęgi do gwoździ :wink:

Nie do końca, bo w ten sposób nie zaciśniesz tych opasek z wymaganą siłą i po czasie mogą się zsuwać. Odpowiednim zaciskaczem zrobisz to solidniej i znacznie mocniej.

Najpierw ludzie zaciskają te opaski cyt. "obcęgami do gwoździ", a potem marudzą że im się zsuwa.

Przejeździłem prawie rok i cały czas się trzymają a kontroluje osłony co jakiś czas bo wcześniej przez pękniętą osłoną musiałem wymienić przegub bo cały smar wywaliło na wewnętrzną stronę felgi :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.