Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Poziom gazu w butli


Anioool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam założoną sekwencję pełną. Chodzi pięknie, nawet nie wiem kiedy się przełączy z beznyny na gaz, utraty mocy żadnej. Autko nie dawno kupiłem i martwi mnie fakt że na kontrolerze zawsze świecą się 4 kreski i nigdy nie piknie nie zasygnalizuje że gaz się skończył tylko dioda ze stałej zaczyna migać. Moje pytanko czy to może mieć jakiś czujnik poziomu gazu w butli ? Czy może być uszkodzony przez co kontroler nie wskazuje poziomu (tylko zawssze 5 kresek się pali?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym żę ta instalacja była zakładana gdy był inny właściciel i na dodatek parę lat temu. Podjadę do gazownika. Mam jeszcze 2 pytanie jakiej wielkości może wejść butla do sedana? Ostatnio mi weszło do niej 28 litrów co na wielkość butli wydało mi się mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno pisać na butli jaka pojemność - średnio wchodzi 80 % czyli jeżeli masz butlę np 32 litry to wchodzi około 26 litrów ( zależy jeszcze jakie mają ustawione ciśnienie na dystrybutorze )

z reguły w okresie zimowym wchodzi odrobinę więcej, a latem odrobinę mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a samochod kupiles gdzies w swoich okolicach. zobacz w papierach gdzie byl zakladany gaz moze gdzies nie daleko. jak do sedana to powinna wejsc butla w kolo do 53 litrów. w pelnej jest plywak magnetczny elektroniczny jakos tak. mozna go okrecac co powoduje zmiany wartosci na tych kontrolkach . kabelki raczej masz wszystkie podlaczone bo nie ma jakos specjalnie duzo wtyczek (jedna) sprawdz przy butli cczy nie jest luzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz zakładany dawno i daleko temu... Butle i tak w tym roku wymieniam bo legalka się kończy ale sprawdzę przewody na butli.

@Edit:

Słuchajcie zajrzałem tam do butli, odkręciłem klapkę i ujrzałem tam taki zegar wskazujący ilość paliwa i w niego wkręcony niebieski mały czujnik, dla mnie to magnetyczny jest. Jednak jest sprawa niepokojąca otóż to "szkiełko" zegara się rusza i łatwo może się wyślizgnąć(czy tam może uciekać np gaz ?) ponad to wskazówka zegara zginęła - raczej musiało jej nie być już jak kupiłem to autko. Czy to może mieć wpływ na wskazanie, a raczej jego brak?

Ponadto proszę Was o podpowiedź - jakie świece kupić, przewody i palec do Audi a4 1.8 T. Chce je wymienić bo teraz jak go przełącza na gaz lekko szarpie silnikiem a przy temp około 10 stopni wszystko działało i było nie zauważalne i silnik pracował równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze szkielko sie kreci to nic, tym szkielkiem mozesz ustawic sobie rezerwe ,jesli masz pewnosc ze w butli jest np 10 l musisz krecic delikatnie tak szkielkiem zeby gasla ostatnia zielona dioda ,czeba miec wyczucie i robic to powoli ale skoro ty niemasz wskazowki to niemam pewnosci czy to zadziala bo to czyta polozenie wskazowki i oczywiscie musisz widziec przelacznik z diodami w aucie wtrakcie regulacij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze szkielko sie kreci to nic, tym szkielkiem mozesz ustawic sobie rezerwe ,jesli masz pewnosc ze w butli jest np 10 l musisz krecic delikatnie tak szkielkiem zeby gasla ostatnia zielona dioda ,czeba miec wyczucie i robic to powoli ale skoro ty niemasz wskazowki to niemam pewnosci czy to zadziala bo to czyta polozenie wskazowki i oczywiscie musisz widziec przelacznik z diodami w aucie wtrakcie regulacij

Szkiełko jest obsadzone na 3 wypustkach i nie da się go kręcić ale jest luźne i może wypaść. w nie jest wkręcony taki niebieski czujnik ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modeli wskaznikow jest multum ,wiec to ze niedziala u ciebie wskazanie diodowe moze miec zwiazek z brakiem wskazowki bo to z jej polozenia odczytuje czujnik ilosc paliwa w zbiorniku,ja tak mialem w innym aucie ,ze szkielkiem sie ustawialo rezerwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...