Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Błąd hamulców na fisie


jarek_ns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po odpaleniu samochodu rano zapala mi się komunikat o awarii hamulców na fisie, zaraz potem gaśnie. Sprawdzałem VAGiem błędy w module 03ABS brakes i nie ma tam żadnego błędu. Dodam że hamulce działają poprawnie. Poziom płynu jest ok. W którym module można szukać jeszcze błędu od hamulców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie do tematu identyczny mam problem tylko mi nie systematycznie wyskakuje tylko co jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie błąd na fisie wyskoczył jak klocki miałem na ukończeniu. Też nie mogłem dojść do tego o co "kaman", bo patrząc przez szpary między felgami na klocki wydawały się ok. Sprawa dopiero się rozwiązała po ściągnięciu tylnego koła - klocek od strony wewnętrznej się zużył, a powodem tego był tłoczek który się lekko zapiek i hamulce ściaskały tarcze non-stop. Wymieniłem klocki (oczywiście w obu kołach z tyłu) naprawiłem tłoczek i już jest git :notworthy: Od pierwszego pojawienia się komunikatu przejechałem koło 200km, aż usłyszałem tarcie klocka, a raczej to co z niego pozostało o tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyskoczyla taka zołta kontrolka :arrow2: (O) to znak ze w najblizszym czasie szykuje sie wymianka klockow z przodu :)

Mozna pojezdzić jeszcze ale trzeba kontrolowac grubosc okladzin :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki przód i tył są OK. Wymieniałem jakoś 15tys. temu. Przód jeszcze z 10 wytrzyma a tył jest prawie nietknięty. I z tym Aku możesz mieć racje bo faktycznie szykuje się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mam Aku do hamulców? Że niby spadek napięcia? Ale po numerze z wyłącznikiem świateł i uruchamianiem silnika nic mnie nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mam Aku do hamulców? Że niby spadek napięcia? Ale po numerze z wyłącznikiem świateł i uruchamianiem silnika nic mnie nie zdziwi.

Oczywiście bezpośrednio aku nie ma nic do hamulcy, ale takie są objawy jak aku nie ma wystarczajacej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby spadek napięcia?

tak spadek

Ale po numerze z wyłącznikiem świateł i uruchamianiem silnika nic mnie nie zdziwi.

:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzac na niedoladowanym aku mozna zjarac pompe ABS - takze lepiej pomyslec o nowym lub ten dobrze naladowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy rozruchu dobrze kreci wiec chyba jest dobrze a ten komunikat mi wyskoczyl moze dwa rady od kupna samochodu tak moze raz na miesiac albo dwa. I zawsze to bylo jak samochod stal dwa dni w garażu postaram sie to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie - postoi troszke i aku straci troszke na mocy i wyskakuje blad - sprawdz gestosc elektrolitu i ile ma voltow przed rozruchem - jak postoi kilka dni :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sprawdzalem napiecie i przy rozruchu jest ponad 13 więc chyba dobrze bo radziłem sie znajomego mechanika i jak byl by slaby to chyba byla by granica 9 a normalnie przy odpalonym silniku jest ponad 16 i właśnie mnie to dziwiło od czego ta kontrolka bo czujniki sprawdzalem jest ok i z klockami tak samo. A jak nawet postoi kilka dni to dobrze kręci i dlatego mnie to zastanawiało błędów na komputerze tez nie mam to nie wiem jaka jest tego przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no 13 przy rozruchu i 16 po odpaleniu?to pewnie miernik żle działa,podłącz inny bo coś nie chalo, bo przy 16voltach to aku padnie bardzo szybko jak i jakaś elektronika.Masz VAG-a to też zobacz jakie on ładowanie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duże napiecie, regulator napiecia sie odzywa

max powinien byc 14.8 a to i tak za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...