Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cziptuning silnika.


Mitshi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. CHciałem zrobić Czpituning silnika w moim Audi A4 B7. Jest ono z 2006 roku, silnik ma aktualnie coś ok 210 000km. Na allegro są tuning BOX'y do cziptuningu, jedni polecają inni odradzają, co o tym myślicie? Silnik w serwisie był przed kupnem, czyli z przebiegiem 180 000km i wyszło że wszystko jest z nim ok, teraz nie odczuwam różnicy, więc silnik chyba w bardzo dobrej kondycji, oleje wymieniane na czas itd. Czy w samochodzie z takim przebiegiem mogę zrobić cziptuning? Czy kupić box'a z allegro, czy lepiej udać się do jakiegoś mechanika ? Jeśli do mechanika to kodo polecicie na śląsku?

Dziękuję pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego. BOXa bym sobie darował. Jeśli chodzi o dobrego fachowca na Śląsku od tych spraw to Aligator, CompSport... Przed modyfikacją ocenią stan motorowni i na pewno wydobędą z niego większą moc. :wink4: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

box odpada jak co to tu masz http://www.dynosoft.pl/

:good:

Mitshi poczekaj może na jakieś grupowe chipowanie - będzie wtedy taniej. :wink4: Możesz poszukać też na innych forach (VW, Skoda) czy nie ma jakiejś grupowej akcji. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię szukaj albo czekaj na grupowe akcje. Koszt ok. 1500pln ale grupowo może być ok. 1000pln... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. :D Postaram się coś poszukać. A powiedz mi jeszcze czy silnik z takim przebiegiem nie ucierpi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ucierpi. Masz przebieg autostradowy wiec silnik napewno w dobrej kondycji. Ja zrobiłem przy 220tys. Wiem że niektórzy robią i przy 300tys i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wybierał się do Krakowa to w mse robiłem już dwa samochody po 600 zł i chodzą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej boxa leć na profi program ja miałem te same obawy, ale Koledzy mnie przekonali robiłem program (ECU PROJECT Wrocław) przy 190tyś teraz mam 205tyś a autko śmiga aż miło na trasie spalenie nawet spadło a elastyczność :> mowie Ci uśmiech mi do dzisiaj z twarzy nie zchodzi. Ja załapałem się na grupówkę i było taniej, ale naprawdę warto zainwestować te pieniądze pamiętaj też, że przed programem tuner robi kompletną diagnostykę silnika i jeśli coś będzie nie tak to Ci programu nie zrobi bez usunięcia ewentualnych usterek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest mnóstwo tematów odnośnie tunerów i ogólnie chiptuningu.. Chyba każdy kto zrobił raz program, zrobiłby to ponownie.

Do kogo podjechać koledzy już pisali - w razie co: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=9450.0

Jest tylko 1 minus chipa - po czasie będziesz chciał więcej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to chip i jeśli macie usunięcie DPF-a.

Ja to zrobiłem od razu i jestem happy.

Nie to samo autko i przy normalnej jeździe pali mniej o prawie 1,5 litra !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Audi A4 B6 2001 2.0 L 131km. A mianowicie czy można w niej jakos podnies moc by miala wiecej koni???? Jesli tak to w jaki sposób? i jakie to mniej wiecej koszta??? Znacie kogoś z okolic Zielonej Góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja polecam jednak program o boxie się nasłuchałem i opinie nie najlepsze, z tego co się orientuję to program jest zdrowszy dla motoru, właśnie jestem jakiś miesiąc po wgraniu nowego programu i tak jak koledzy pisali nie cofnął bym tej decyzji, autko zbiera się aż miło (teraz mam ok 175-180KM ale trzeba to dokładnie sprawdzić na "hamulcu"), sama frajda z jazdy, ciężko w tej chwili określić spalanie, bo wiadomo trochę trzeba się nacieszyć mocą więc jeździ się dynamicznie po jakimś czasie się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja zapytam napewno kolejny raz ale no co tam.Patrze czytam i nadal nic niewiem.co z tymi boxami ?CO jest nie tak.ceny rozne metlik w glowie.

Boxa wybij sobie z głowy, polecam program nie mocny o tym później.

1. Wsadz turbo z serii KKK o kole kompresji GT17 od AWX, AFV pasują plug&play ()cena nowej ok 2,4tpln bo posiadasz GT16 jeśli zrobisz program sam na ~155ps to seryjne T nie pogada długo, poza tym późno osiąga zadane ciśnienie i "bez gniecenia nie ma jeżdzenia" ...

2 wsadzisz GT17 kkk, BRB bedzie miało na lżejszym modzie ok 155ps, ale to będą na prawdę zdrowe i niewysilone konie, jezdzeli nie bedziesz uzywal diesla do scigania się z pod światel.

box nie jest zdrowy dla silnika, ma nie co inne dzialanie, omija pewne czujniki ect, boxom nie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...