Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mój pomysł na... halogeny w b5 przed liftem :)


bidzio1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wam przedstawić mój pomysł na montaż halogenów do Audi a4 b5 przed liftem:)

A więc po kolei.

1. Potrzebne narzędzia:

- multiszlifierka

- nóż do tapet

- kombinerki,

2. Potrzebne części:

- Komplet halogenów ze Skody Fabii

- kratki zapewne każdy ma :tongue4:

- kostki do halohenów

(jeśli ktoś potrzebuje konkretne numery części to pisać)

2.1 Ja miałem już instalację gotową bo miałem halo w lampach zespolonych, lecz jeśli ktoś nie ma instalacji to bedzie mu potrzebny:

- włącznik

- przekaźnik

- kable

- konektorki

- izolacja

- chęci :naughty:

3. Dopasowanie halogenów w kratki

Aby dopasować halogen w kratkę należy:

- w halogenie usuwamy wszystkie uchwyty i nie równości, wygląda mniej więcej to tak:

DSC04881_Kopiowanie.jpg

- następnie zabieramy się za kratki, należy usunąć wszystkie skrajne szczebelka do pierwszej poprzeczki, oraz delikatnie podciąć szczebelka które zostały (około 5mm), wszystko szlifujemy do równa.

- następnie trzeba kratki podciąć z góry i z dołu o około 1cm aby halogen się wpasował w kratkę

- w ten sposób postępujemy z prawą i lewą kratką

- dodatkowo jeśli ktoś ma IC to należy w lewej kratce wyciąć tylną ściankę kratki aby dostarczyć powietrze do IC

Jak to mniej więcej powinno wyglądać:

DSC04875_Kopiowanie.jpg

DSC04876_Kopiowanie.jpg

DSC04877_Kopiowanie.jpg

DSC04878_Kopiowanie.jpg

DSC04879_Kopiowanie.jpg

DSC04880_Kopiowanie.jpg

DSC04891_Kopiowanie.jpg

DSC04892_Kopiowanie.jpg

DSC04893_Kopiowanie.jpg

DSC04894_Kopiowanie.jpg

DSC04895_Kopiowanie.jpg

Jeśli już mamy wszystko gotowe należy dopasować halogen do kratki i ewentualnie coś podciąć, podszlifować.

Halogen przykręcamy do kratki kilkoma małymi wkrętami, trzyma dobrze. ( ja dodatkowo podłożyłem pod górną część kratki kawałek tego szczebelka aby obniżyć trochę halogen) podczas przypasowania każy bedzie widział jak to leży i uzna co zrobić.

DSC04882_Kopiowanie.jpg

DSC04883_Kopiowanie.jpg

DSC04884_Kopiowanie.jpg

DSC04896_Kopiowanie.jpg

DSC04897_Kopiowanie.jpg

DSC04898_Kopiowanie.jpg

Jeśli mamy już wszystko dopasowane i poskręcane przechodzimy do montażu w samochodzie.

DSC04901_Kopiowanie.jpg

DSC04903_Kopiowanie.jpg

4. Montaż

Przed montażem należy zrobić miejsce dla halogenów:

- po prawej stronie są klaksony które zawadzają, ja zrobiłem to w taki sposób że odkręciłem klaksony, odkręciłem ich mocowanie i dolną część wyprostowałem, następnie przykręciłem na jedną górną śrubę i blaszkę odchyliłem płaską stroną w stronę slnika (jest tam troche miejsca aby klakson wszedł) górny klakson zostaje normalnie, Każdy będzie widział jak to pasuje podczas przymiarek. niestety nie mam fotek.

- po lewej stronie ( dla posiadaczy IC) należy przerobić dolot do IC aby obejmował wlot powietrza z całej kratki.

Dodam tylko że do całej operacji nie ściągałem zderzaka

- podłączenie kostek do instalacji

takie kostki:

DSC04888_Kopiowanie.jpg

DSC04890_Kopiowanie.jpg

- i montaż kratek ( ja kratki przyłapałem na 2 wkręty do góry, nawet ich nie widać.

5. Efekt końcowy:

DSC04905_Kopiowanie.jpg

DSC04908_Kopiowanie.jpg

DSC04909_Kopiowanie.jpg

DSC04910_Kopiowanie.jpg

DSC04911_Kopiowanie.jpg

DSC04913_Kopiowanie.jpg

DSC04915_Kopiowanie.jpg

DSC04919_Kopiowanie.jpg

Jeśli jest coś nie jasne, ktoś ma pytania to pisać, chętnie na wszystkie odpowiem :)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra alternatywa dla przedlifta :good: tylko te ledy tam teraz nie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra alternatywa dla przedlifta :good: tylko te ledy tam teraz nie potrzebne

Wiem Ledy wylecą, nie miałem nowych kratek a pokusa była wieksza :) będą nowe kratki to i będą na nowo zrobione, ale to już chyba na wiosne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra alternatywa dla przedlifta :good:tylko te ledy tam teraz nie potrzebne

Też tak myślę :good:

Możesz dokładnie opisać w jaki sposób należy przerobić dolot do IC? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł i wykonanie supe jednak wolałbym chyba tam włożyc okrągłe halogeny ewentualnie takie al mniejsze bo chyba ciut za duże do tych filigranowych kratek. Ale ogólnie ielki plus :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł i wykonanie supe jednak wolałbym chyba tam włożyc okrągłe halogeny ewentualnie takie al mniejsze bo chyba ciut za duże do tych filigranowych kratek. Ale ogólnie ielki plus :good:

No mogły by być tak z pół centymetra mniejsze, ale jak bym znalazł mniejsze to spróbuje coś zmontować, ale w takim kształcie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł i wykonanie supe jednak wolałbym chyba tam włożyc okrągłe halogeny ewentualnie takie al mniejsze bo chyba ciut za duże do tych filigranowych kratek. Ale ogólnie ielki plus :good:

No mogły by być tak z pół centymetra mniejsze, ale jak bym znalazł mniejsze to spróbuje coś zmontować, ale w takim kształcie... :)

No ok Tobie się podoba taki kształt a jakby takie z polo http://allegro.pl/halogen-halogeny-vw-polo-9n-01-05-fox-od-05-lewy-i1932371905.html :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokładnie opisać w jaki sposób należy przerobić dolot do IC? :mysli:

w oryginalnym dolocie odcinasz lewą ściankę i odchylasz w lewo, ja do niej dodatkowo przymocowałem kawałek płaskiego plastiku, i ten plastki z jednej strony jest przymocowany do tej odchylonej klapy a z drugiej do takiej gumowej przegrody co jest koło chłodnicy. wiesz o co mi chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok Tobie się podoba taki kształt a jakby takie z polo http://allegro.pl/halogen-halogeny-vw-polo-9n-01-05-fox-od-05-lewy-i1932371905.html :wink4:

miałem kratki z takiego polo i te halogeny są dosyć duże, no i jak je przymocować??[br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 20:36_________________________________________________

chyba trochę za szerokie, ale fajne trzeba się dowiedzieć jaki wymiar mają (wysokość) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokładnie opisać w jaki sposób należy przerobić dolot do IC? :mysli:

w oryginalnym dolocie odcinasz lewą ściankę i odchylasz w lewo, ja do niej dodatkowo przymocowałem kawałek płaskiego plastiku, i ten plastki z jednej strony jest przymocowany do tej odchylonej klapy a z drugiej do takiej gumowej przegrody co jest koło chłodnicy. wiesz o co mi chodzi??

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/vw-golf-iii-vento-halogen-halogeny-lewy-prawy-kpl-i1960908048.html te nie sa kształtu jak Twoje a ciut mniejsze? nie wim jak wyglądaja w rzeczywistości i jaki maja rzeczywisty rozmiar dlatego "chybam" :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/vw-golf-iii-vento-halogen-halogeny-lewy-prawy-kpl-i1960908048.html te nie sa kształtu jak Twoje a ciut mniejsze? nie wim jak wyglądaja w rzeczywistości i jaki maja rzeczywisty rozmiar dlatego "chybam" :decayed:

Nie bardzo by to podeszło... brat ma golfa [br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 21:26_________________________________________________http://allegro.pl/bmw-e38-7-od-1995r-nowy-lewy-diesel-i1943426159.html

ale ten od bmw 7 w dieslu jest węższy niż w benzynie i może ten by bardziej podszedł :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Naprawde fajnie.

A napisz jak one swiecą. Co do wyglądu to kładą moje WESEM na łopatki... :chytry:

Cena też jest dobra 65 zł za komplet.... kto wie... wiosna juz blisko moze sobie zafunduje na sezon 2012 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Naprawde fajnie.

A napisz jak one swiecą. Co do wyglądu to kładą moje WESEM na łopatki... :chytry:

Cena też jest dobra 65 zł za komplet.... kto wie... wiosna juz blisko moze sobie zafunduje na sezon 2012 :gwizdanie:

Na razie świecą po drzewach... :polew:

muszę je wyregulować. wtedy napisze jak świecą, na pewno muszę założyć jakieś lepsze żarówki bo te które są w zestawie jakoś tak żółto świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powinny tak świecić? chyba ze naprawde daja ostro po oczach, moje tak świecą w zespolonych lampach BOSCH przedlift, doświetlają pobocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powinny tak świecić? chyba ze naprawde daja ostro po oczach, moje tak świecą w zespolonych lampach BOSCH przedlift, doświetlają pobocze

nie no troche za wysoko świecą te moje, praktycznie wyżej jak mijania, porównywałem też na ścianie z fabrycznymi halo w ojca astrze i jest sporo wyżej, może jutro spróbuje wyregulować jak będzie w miarę pogoda.

A wie ktoś może co zrobić aby halo nie gasły po włączeniu długich??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powinny tak świecić? chyba ze naprawde daja ostro po oczach, moje tak świecą w zespolonych lampach BOSCH przedlift, doświetlają pobocze

nie no troche za wysoko świecą te moje, praktycznie wyżej jak mijania, porównywałem też na ścianie z fabrycznymi halo w ojca astrze i jest sporo wyżej, może jutro spróbuje wyregulować jak będzie w miarę pogoda.

A wie ktoś może co zrobić aby halo nie gasły po włączeniu długich??

poprzez przekaźnik podłaczyć do długich ale pytanie po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...