Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sposób na ceny paliwa


rafalaudi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pewien pomysł. Większość z nas jest zapisane na wielu forach. Fora o: audi, audi 80, audi a4, o bmw, o syrence, o tuningu, o o kotkach, o psach, o tym i o tamtym.

Jedno co łączy nas to samochody, bo każdy kto jest na tym forum ma coś z autami wspólnego - kocha, lubi, szanuje lub poprostu korzysta.

Teraz mój pomysł aby ceny paliw przestały być złem a były by raczej pożądane i spowodowało by przyhamowanie cen paliwa.

Zróbmy pospolite ruszenie które miało by na celu zmienienie prawa a w szczególności prawa pracy.

Na dzień dzisiejszy minimalna płaca jest ustalana średnio co rok i średnio nic nie daje dla nas.

Kiedyś pensja była przeliczana na wódkę. Niech teraz będzie przeliczana na cenę paliwa.

Na ten przykład pensja minimalna wynosi w 2011 roku 1386 zł brutto czyli jest to około 250 litrów ropy.

Jeżeli zostało by wprowadzone prawo, że pensja jest krotnością ceny ropy lub średnią ceny ropa/benzyna 95 to pensje nasze rosły by adekwatnie do cen paliwa czyli tak jak rośną ceny wszystkich artykułów w sklepach.

Ktoś zarabia 500 litrów ropy i czy zdrożej lub czy stanieje (mało prawdopodobne) realne koszty życia będą takie same.

Na dzień dzisiejszy traktuje się nas jak jeleni podnosząc ceny a mrożąc zarobki.

Nie wiem co myślicie o tym pomyśle ale moim zdaniem jest to jedyne adekwatne rozwiązanie aby człowiek mógł żyć normalnie.

W tym przypadku nie ma znaczenia czy ktoś jeździ autem czy nie bo ceny rosną niezależnie od tego czy masz samochód czy chodzisz na piechotę.

Proponuję wkleić ten post na wszystkie fora jakie znacie i może coś z tego wyjdzie.

Można zbierać głosy na spotach i rodzinnych imprezach bo demokracja polega na tym aby głos miała większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wyśmieje tego bo co chcesz ale pomyśl tak na chłopski rozum czy to jest możliwe??? Kiedyś już był temat z pismem o zmniejszenie cen paliwa. Poszukaj i poczytaj co tam pisaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny beny nie zmniejszą bo musza dorównać normom w unii, lepiej napisać żeby średnią penscję podwyższyli na normy uniii. Inaczej mówiąc kula w łeb wszystkim kurvom z sejmu, po kolei. Niech się znajdzie jakiś szaleniec co ich wysadzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że po bojkotach stacji paliw nikt już nic nowego nie wymyśli. Ale myliłem się.

Kiedyś pensja była przeliczana na wódkę. Niech teraz będzie przeliczana na cenę paliwa.

Ja bym Cię nominował do Nobla z ekonomii, ale nie wiem, gdzie to zgłosić.

Daj znać, jak będziesz kandydował do sejmu, masz mój głos :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły plan ale nie mam nikogo na forum przy rządowym korycie :)

Suli ma "wejścia" :gwizdanie: :decayed::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty tak serio,serio ? czy to wina Czarnobyla :facepalm: Mamo a myślałem że tylko Palikot ma super pomysły :wallbash: a LPG ? sorry ale nie mogę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafuzg widzę że jesteś fanem - Świat małej księżniczki :)

A tak poza tym - macie racje z tym przeliczaniem . Paliwa dużo więcej palimy niż pijemy wódki , więc po jakiego hoooooja przeliczać mamy wypłaty na alkohol . Chyba że te - kto zabroni biednemu bogato pożyć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum przeczytałem,,k...wa za czasów solidarności ,to ludzie dawno wyszli by na ulice , a teraz gdy tak łatwo się skrzyknąć przez portale społecznościowe ,to siedzicie cicho jak szczury z podkulonymi ogonami i skomlicie jak psy".

Niestety moim zdaniem jest w tym dużo prawdy.

Głęboko ubolewam nad tym ,że prawie każdy narzeka ,ale nikt nic nie robi ,mało tego ,jak ktoś cokolwiek próbuje zrobić w dobrym kierunku ,ale jest to skrajnie mało prawdopodobne ,to zamiast gościa dopingować ,to się go dołuje ,podcinając mu skrzydełka na dzień dobry.

Moim zdaniem ,my polacy (nawet jak pokazuje historia) z racji głupich charakterów ,jesteśmy skazani do tego by nas kopać nas po d*pie.

Młody - i ty Brutusie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum przeczytałem,,k...wa za czasów solidarności ,to ludzie dawno wyszli by na ulice , a teraz gdy tak łatwo się skrzyknąć przez portale społecznościowe ,to siedzicie cicho jak szczury z podkulonymi ogonami i skomlicie jak psy".

Niestety moim zdaniem jest w tym dużo prawdy.

Głęboko ubolewam nad tym ,że prawie każdy narzeka ,ale nikt nic nie robi ,mało tego ,jak ktoś cokolwiek próbuje zrobić w dobrym kierunku ,ale jest to skrajnie mało prawdopodobne ,to zamiast gościa dopingować ,to się go dołuje ,podcinając mu skrzydełka na dzień dobry.

Moim zdaniem ,my polacy (nawet jak pokazuje historia) z racji głupich charakterów ,jesteśmy skazani do tego by nas kopać nas po pupie.

Młody - i ty Brutusie ?

Nic dodać nic ująć. :good:

A co do pomysłu popieram w 200% :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum przeczytałem,,k...wa za czasów solidarności ,to ludzie dawno wyszli by na ulice , a teraz gdy tak łatwo się skrzyknąć przez portale społecznościowe ,to siedzicie cicho jak szczury z podkulonymi ogonami i skomlicie jak psy".

Niestety moim zdaniem jest w tym dużo prawdy.

Głęboko ubolewam nad tym ,że prawie każdy narzeka ,ale nikt nic nie robi ,mało tego ,jak ktoś cokolwiek próbuje zrobić w dobrym kierunku ,ale jest to skrajnie mało prawdopodobne ,to zamiast gościa dopingować ,to się go dołuje ,podcinając mu skrzydełka na dzień dobry.

Moim zdaniem ,my polacy (nawet jak pokazuje historia) z racji głupich charakterów ,jesteśmy skazani do tego by nas kopać nas po pupie.

Młody - i ty Brutusie ?

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem ale śmierdzi mi to kolejnym zablokowanym tematem na temat cen paliw :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum przeczytałem,,k...wa za czasów solidarności ,to ludzie dawno wyszli by na ulice , a teraz gdy tak łatwo się skrzyknąć przez portale społecznościowe ,to siedzicie cicho jak szczury z podkulonymi ogonami i skomlicie jak psy".

Niestety moim zdaniem jest w tym dużo prawdy.

Głęboko ubolewam nad tym ,że prawie każdy narzeka ,ale nikt nic nie robi ,mało tego ,jak ktoś cokolwiek próbuje zrobić w dobrym kierunku ,ale jest to skrajnie mało prawdopodobne ,to zamiast gościa dopingować ,to się go dołuje ,podcinając mu skrzydełka na dzień dobry.

Moim zdaniem ,my polacy (nawet jak pokazuje historia) z racji głupich charakterów ,jesteśmy skazani do tego by nas kopać nas po pupie.

Młody - i ty Brutusie ?

To czemu nic nie robisz ? walą się posty z blokowaniem stacji BP teraz kolejne pomysły. Pisać każdy może .

Cezar :hi: ja nie wiem w czym problem wybraliscie PO i Tuska chce wspierac bogate kraje a Wy na paliwo nie macie. Cos jest chyba innaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,To czemu nic nie robisz ? walą się posty z blokowaniem stacji BP teraz kolejne pomysły. Pisać każdy może .

Cezar :hi: ja nie wiem w czym problem wybraliscie PO i Tuska chce wspierac bogate kraje a Wy na paliwo nie macie. Cos jest chyba innaczej. "

A skąd wiesz ? Wiesz może czym się zajmuje, co robię ,na kogo ,i czy w ogóle głosuje? Jeśli to wiesz to pełen szacun i chętnie poproszę Cię o kilka rad.

Tak na marginesie na paliwo mam, w lutym odbieram 535xd ,ale to nie zmienia faktu , że uważam że ten kraj to syf ,a paliwo jest drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak myślałem. Jojcenie żeby pojojcyć. i tak z każdym jednym . Tak ogólnie to jest syf, tragedia i nic się nieda zrobić i w ogóle do d*py ale jak przejdziemy do szczegółów to się okazuje że akurat kolega powodów do narzekania nie ma. No i weź ogarnij o co chodzi. Narzekanie zostaw tym co mają ku temu powody, bo od tego marudzenia lepiej nie będzie. od razu uprzedzam kontrargumenty - nie, nie twierdze, że wszystko jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...