Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wszystko sprawdzone-dalej cieknie woda do środka


johny_walker

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu proszę moderatora o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu. :hi:

Uprzedzam nadgorliwych, że używałem "szukajki" i przerobiłem cały wątek: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=188963.0;highlight=mokra+pod%B3oga i jeszcze jeden na forum i nic, zaczyna brakować mi pomysłów i siły. Chodzi o mokrą podłogę po stronie kierowcy, a co idzie za tym o zaparowaną szybę (o tej porze roku nawet zamarznięta szybę od środka). Logiczne, że jak woda(mokra podłoga) paruje to osadza się na szybie. A teraz sedno sprawy, co zrobić z tą podłogą??

- Odpływy wyczyszczone oby dwa, gumy przy odpływach przycięte tak że są zawsze otwarte.

- Linka od maski sprawdzona i przy okazji też uszczelniona (tak na wszelki wypadek).

- uszczelka przy komputerze też sprawdzona.

- wężyk od spryskiwaczy odpada bo mam sedana :no:

Więc co to może być?? Koledzy pomóżcie, bo przy mrozach ciężko się jeździ z zamarzniętą szybą :gwizdanie:

Z góry dzięki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu proszę moderatora o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu. :hi:

Uprzedzam nadgorliwych, że używałem "szukajki" i przerobiłem cały wątek: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=188963.0;highlight=mokra+pod%B3oga i jeszcze jeden na forum i nic, zaczyna brakować mi pomysłów i siły. Chodzi o mokrą podłogę po stronie kierowcy, a co idzie za tym o zaparowaną szybę (o tej porze roku nawet zamarznięta szybę od środka). Logiczne, że jak woda(mokra podłoga) paruje to osadza się na szybie. A teraz sedno sprawy, co zrobić z tą podłogą??

- Odpływy wyczyszczone oby dwa, gumy przy odpływach przycięte tak że są zawsze otwarte.

- Linka od maski sprawdzona i przy okazji też uszczelniona (tak na wszelki wypadek).

- uszczelka przy komputerze też sprawdzona.

- wężyk od spryskiwaczy odpada bo mam sedana :no:

Więc co to może być?? Koledzy pomóżcie, bo przy mrozach ciężko się jeździ z zamarzniętą szybą :gwizdanie:

Z góry dzięki :naughty:

masz szyber dach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego kolegi z pracy pod osłoną słupka lekko ciekło przy szybie.. nie mówię, że u Ciebie też ale można sprawdzić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,kolego ja mialem podobny problem z tym ze po prawej stronie,otoz takze dlugo szukalem i czytalem wszystko co tylko mialo w zdaniu wyraz ;cieknie;nie wiem czy ci to cos pomoze ale sprobowac warto (podpowiedz znalazlem na forum)otoz na laczeniu blotnika do nadwozia w okolicy zawiasu od maski silnika-musisz tam poswiecic latarka-jest troche kitu czy cos takiego,ja to wydlubywalem bo myslalem ze to syf ale potem jak zaczelo mi leciec do srodka to sobie uswiadomilem ze to bylo uszczelnienie,wiec postaralem sie takiego kitu stosowanego w budownictwie i napakowalem tam tegoz uszczelniacza(ja odkrecalem maske ale mozna dojsc i bez) no i od tego czasu a minelo juz 1,5 roku mam sucho na dywaniku,nie wiem czy to cos pomoze ale wiem jak mozna sie czuc jak cos jest nie tak-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,kolego ja mialem podobny problem z tym ze po prawej stronie,otoz takze dlugo szukalem i czytalem wszystko co tylko mialo w zdaniu wyraz ;cieknie;nie wiem czy ci to cos pomoze ale sprobowac warto (podpowiedz znalazlem na forum)otoz na laczeniu blotnika do nadwozia w okolicy zawiasu od maski silnika-musisz tam poswiecic latarka-jest troche kitu czy cos takiego,ja to wydlubywalem bo myslalem ze to syf ale potem jak zaczelo mi leciec do srodka to sobie uswiadomilem ze to bylo uszczelnienie,wiec postaralem sie takiego kitu stosowanego w budownictwie i napakowalem tam tegoz uszczelniacza(ja odkrecalem maske ale mozna dojsc i bez) no i od tego czasu a minelo juz 1,5 roku mam sucho na dywaniku,nie wiem czy to cos pomoze ale wiem jak mozna sie czuc jak cos jest nie tak-powodzenia

Dzięki kolego, jutro tam zerknę i może w końcu uda mi się to zwalczyć. Dzięki za podpowiedź :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś problem z wodą w seacie toledo II - ciekło po tapicerce drzwi od wewnętrznej strony i dyskretnie wlewało się pod tapicerkę na podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też lecieć przez odklejoną szybę. Jeśli wszystkie przelotki w podszybiu są szczelne i nie cieknie przez drzwi, z pod tapicerki (winę za to ponosi ściągnięcie folii z pod tapicerki drzwi bo komuś przeszkadzała) to może pomóc powtórne wklejenie szyby. Gdyby był szyberdach mogło by ciec na wskutek zapchania kanalików odprowadzających wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematów na taką usterkę może być sporo. Zaczynajac od źle wklejonej szyby a kończąc na zwykłym niechlujstwie przy składaniu auta po jakiejś naprawie lub montażu. Jeżeli miałeś dokładany alarm to warto sprawdzić którędy poszli z kablami do czujnika od maski oraz do syrenki . To tylko moja sugestia ale warto sprawdzić. Poświęcił bym na to więcej czasu i zdemontował wszystko co sie da aby zobaczyć gdzie ta woda wpływa na tą podłogę. Szukał bym w lewym słupku przyczyny. Może przelotka z instalką od drzwi jest uszkodzona i tam cieknie

Jak masz na to warunki to warto by było rozkopać ten fragment auta począwszy od osłony słupka aż na dół w okolicy stopki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla moderatora za zmianę tematu wątku, mój był "mało odpowiedni" :good::hi:

Słupek sprawdzony i suchutki więc to raczej nie to. Co do szyby, to jest jeszcze oryginalna, a nie sądzę że ktoś by pomijał taki fakt przez tyle lat. Jest opcja z alarmem, bo mam ale nie ori (jutro sprawdzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny znalazłeś rozwiązanie, bo zauważyłem że też mam mokrą podłogę od strony kierowcy ..... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny znalazłeś rozwiązanie, bo zauważyłem że też mam mokrą podłogę od strony kierowcy ..... :thumbdown:

Przyczynę chyba znalazłem, ale rozwiązania jeszcze nie. O dziwo znalazłem wodę w miejscu gdzie jest linka od maski, tam gdzie jakiś miesiąc temu sprawdzałem i choć tam nie ciekło na wszelki wypadek dodatkowo uszczelniłem linkę. Wody miałem tam sporo, bo ok 1,5 cm głębokości i nie wiem co ją blokuje, żeby sobie spokojnie spłynęła do odpływów. Dopiero jak wsadziłem śrubokręt pod obudowę komputera i delikatnie odchyliłem woda zaczęła spływać. Więc zerknij tam, no i pod akumulator jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji piszą że są dwa odpływy jeden pod akumulatorem a drugi w okolicach kompa które trzeba czyścić. Nie robiłem tego jeszcze.

Straszne rzeczy tam się zbierają. Z za komputera przy okazji mechanizmu wycieraczek wygrzebałem ziemi i liści ze dwie garście - pod mały kwiatek :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji piszą że są dwa odpływy jeden pod akumulatorem a drugi w okolicach kompa które trzeba czyścić. Nie robiłem tego jeszcze.

Straszne rzeczy tam się zbierają. Z za komputera przy okazji mechanizmu wycieraczek wygrzebałem ziemi i liści ze dwie garście - pod mały kwiatek :kwasny:

Jak odkręciłem akumulator to tam miałem 2 odpływy, jeden zaraz pod aku a drugi bardziej po stronie kompa oby 2 wyczyściłem i przyciąłem te gumki które się zapychają. Czy między kompem a blachą macie szczelinę, czy komp w miarę dobrze przylega. Jak lekko podważyłem kompa śrubokrętem woda zaczęła spływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak lekko podważyłem kompa śrubokrętem woda zaczęła spływać"

Czy woda zaczęła spływać pod komputer????

Ostatnio rozkręcałem pokrywę komputera i pod nim jest uszczelniony przepust/dziura do kabli.

Czyli chyba puściłeś wodę na prąd (kable) :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...