Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czujnik parkowania tył a otwory montażowe


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

Czy zderzaki w każdej A4 mają już otwory montażowe pod PDC? Chcę kupić jakiś z allegro i sobie zamontować, bo po przesiadce z Opla Singum brakuje mi tego bajeru :cool1:

Nie wiem, które będą najlepsze, oryginalne trochę za duży koszt jak na budżet studenta :D

Chcę żeby to wyglądało naprawdę dobrze, najlepiej jak ORI :D Mam srebrny lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na pewno nie będą miały przygotowania pod czujki i pewnie będzie trzeba wiercić

tak jak kolega wyżej pisze , nie ma żadnych przygotowanych miejsc na te czujniki , nawet od środka zderzaka . Więc będziesz musiał użyć troche swoich zdolności manualnych jeżeli takowe posiadasz :wink4: albo zlecić to komuś kto już to rezał. Co do zestawu PDC to nie ma jak ori no ale jak kasa cie blokuje to widziałem parę dobrych uniwersalnych zestawów , które nawet pamalują ci w kolor za dużo niższą cene niż ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na pewno nie będą miały przygotowania pod czujki i pewnie będzie trzeba wiercić

tak jak kolega wyżej pisze , nie ma żadnych przygotowanych miejsc na te czujniki , nawet od środka zderzaka . Więc będziesz musiał użyć troche swoich zdolności manualnych jeżeli takowe posiadasz :wink4: albo zlecić to komuś kto już to rezał. Co do zestawu PDC to nie ma jak ori no ale jak kasa cie blokuje to widziałem parę dobrych uniwersalnych zestawów , które nawet pamalują ci w kolor za dużo niższą cene niż ori

Mógłbyś podać jakieś zestawy takich czujników?

I jak one oryginalnie były montowane w B6, jest gdzieś rozpiska w jakich odstępach i na jakiej wysokości montowane były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej pisze , nie ma żadnych przygotowanych miejsc na te czujniki , nawet od środka zderzaka .

Są oznaczenia w środku zderzaka, gdzie należy wywiercić dziury a to bardzo pomaga bo wyliczania odległości od czujnika do czujnika moze być uciążliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zderzak w B6 i B7 ma dokładne oznaczenie gdzie należy wywiercić otwory. Miejsca te oznaczone są wytłoczonymi krzyżykami od wewnętrznej strony zderzaka. Wystarczy zdjąć zderzak, nawiercić drobnym wiertłem otwór na środku krzyżyka a następnie rozwiercić odpowiednią otwornicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi.

Czy zderzaki w każdej A4 mają już otwory montażowe pod PDC? Chcę kupić jakiś z allegro i sobie zamontować, bo po przesiadce z Opla Singum brakuje mi tego bajeru :cool1:

Nie wiem, które będą najlepsze, oryginalne trochę za duży koszt jak na budżet studenta :D

Chcę żeby to wyglądało naprawdę dobrze, najlepiej jak ORI :D Mam srebrny lakier.

Co do Twoich wątpliwości to odpowiem Ci na niektóre.

Jeżeli chcesz te czujniki malować to powiem Ci że niektóre modele fiksowały(te tańsze) Także warto kupić te droższe i nawet dostaniesz w kolorze srebrnym. Co do montażu to taki zestaw czujników ma dołożoną otwornicę do zestawu więc problem z właściwej wielkości otworem masz załatwiony. Duży wybór opcji czy chcesz mieć wyświetlacz czy też wystarczy Ci tylko brzęczek. Poszukaj na aledrogo i zobacz co oferują sprzedawcy.

Np to poniżej albo wiele innych

http://www.allegromat.pl/aukcja94602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam następujące pytanko, czy ktoś w Was montował, lub miał już zamontowane czujniki w B6 avant ale w dolnej części zderzaka - na myśli mam pas plastiku w kolorze ciemnoszarym połączony z lakierowaną górą??...

...nie bardzo mam ochotę naruszać lakierowaną część zderzaka i zastanawiam się nad ewentualnym montażem czujników (szare - valeo) właśnie w pasie tego szarego elementu zderzaka, zdaje się, że fabrycznie w poprzednim modelu (B5) czujniki zamontowane są w podobnym miejscu i na podobnej wysokości...

...mam nawet przygotowane foto z zaznaczonym elementem, o którym piszę ale coś nie mogę go wkleić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od czujników na jakiej wysokości mają pracować, bo mają jakąś tam określoną wysokość i rozstaw, żeby prawidłowo działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się dołączę do tematu. Mianowicie czy warto dołożyć do Valeo cena na allegro około 240zł: http://allegro.pl/oryginalne-czujniki-parkowania-firmy-valeo-na-tyl-i2218066341.html czy wystarczy coś takiego cena około 110zł, sprzedający tutaj strasznie wychwala że są one ze skośnymi krawędziami i nie trzeba stosować żadnych dokładek kątowych tak jak w Valeo w których rzekomo zbiera się brud i mają dodatkowo pełne uszczelnienie http://allegro.pl/czujniki-parkowania-markowy-6-zakresow-pikania-i2221434123.html , czy to ma znaczenie jeśli chodzi konkretnie o B6 Avant ta skośna krawędź i czy można takie czujniki montować w części nie polakierowanej zderzaka ? Ewentualnie co innego polecacie, chodzi mi tylko o PDC z dźwiękiem bez wyświetlacza i taki żeby był dosyć głośny, słyszalny z bagażnika bo niechcę nigdzie indziej montować tego buzzera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zderzaku sa zaznaczone miejsca gdzie maja byc otwory na czujniki ale nic wiecej.Potem trzeba sobie gdzies kupic mocowanie czujnikow a samo wywiercenie dziur pod ori czujnki wiaze sie z tym ze trzeba lakierowac caly zderzak.Przerabialem to u siebie po kupnie zderzaka s4.W zderzaku ori mialem czujnki a w s4 nawet nie bylo otworow.Mimo to nie widac ze dziury byly wiercone poza fabryka.

Jesli ma wygladac jak ori to czujnki tylko* ori*:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...