Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów 1.8T


?uki1984

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, BARTEK75121 napisał:

Nie, nie. Widać na 100%, że to świeży olej, bo przetarłem do sucha w tym miejscu. Na zimnym nie było nic, a później po jeździe na gorącym silniku, widać było olej w tym miejscu. Ubywa minimalnie co prawda, wyciek nie jest duży w aucie nie czuć palonego oleju. Od dołu widać trochę, że jest zapaćkane olejem tam z tyłu. Niby nic, ale wolałbym się tego pozbyć przy okazji innych rzeczy. :p 

Jak jesteś pewien że stamtąd cieknie to wymień tą uszczelkę i będziesz miał święty spokój. Tam jak nawet będzie ciekło to i tak nie na wydech, także oleju spalonego nie poczujesz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał też taką przypadłość??

Przebieg 183tys km do tej pory silnik był w miarę such przy przeglądach okresowych co 10tys km zawszę oglądałem czy są jakieś wycieki i co jest do zrobienia itp 

Od jakiś 3 miesięcy...

 Coraz więcej oleju zaczęło sączyć się z pokrywy wałków rozrządu okazało się że nakrętki które dociskają pokrywę były tak luźne że 6 odkręciłem w palcach. Uszczelka fabryka Ori nikt tam pozorów nie pchał bo sam od 3lat serwisuje swoję żelazo a tu taki zonk samo się odkręciło

????????

 

 Uszczelka wymieniona polecany zamiennik... fabryka nie dawała żadnego silikonu, ja też. Wyczyściłem założyłem zakręciłem ! Plastik po myciu wygląda jak zardzewiały haha

IMG_20221021_133055305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylikon masz dać przy wyjściu wałków z obudowy pokrywy, z prawej strony na zdjęciu nawet widać, że był tam sylikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem bez silikonu bo nie miałem a potrzebuje auta na jutro rano. Jeżeli będzie ciekło zrobię ponownie  dam cieniutką warstwę masy na płaskich powierzchniach żeby uszczelka dobrze przylgnęła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz w narożnik trochę sylikonu i palcem dociskacz aby wszedł w narożnik i trochę na boki, resztę zrobi uszczelka. Zaznaczyłem dwa punkty ale są 4, po dwa z każdej strony.

IMG_20221021_205159.thumb.jpg.26c7be5fb8fd1bf9c3b0defcec8e8ae0.jpgIMG_20221021_205137.thumb.jpg.298fefbcfed48c9d641da2ab43e74cb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 20:53, Langista napisał:

Dajesz w narożnik trochę sylikonu i palcem dociskacz aby wszedł w narożnik i trochę na boki, resztę zrobi uszczelka. Zaznaczyłem dwa punkty ale są 4, po dwa z każdej strony.

IMG_20221021_205159.thumb.jpg.26c7be5fb8fd1bf9c3b0defcec8e8ae0.jpgIMG_20221021_205137.thumb.jpg.298fefbcfed48c9d641da2ab43e74cb7.jpg

Uszczelka była oryginalna podejrzewam że nikt jeszcze tego od nowości nie wymieniał akurat tam gdzie zaznaczyłeś masy uszczelniające nie było ! tam z tyłu przy łańcuszku też nie ?. Ale zauważyłem że delikatnie uszczelka była posmarowana na całej płaskiej powierzchni przy kolektorze ssącym i wydechowym. Widać to było pod dobrym światłem LED 

Bardziej mnie zastanawia to dlaczego się odkręciła pokrywa sama ? gdybym w porę sprawdził pazurami i dokręcił obeszło bu się bez wymiany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...