Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Znaczne spalanie


czupurny

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zrobilem pelen przeglad w swojej "niuni" w ASO... Prosilem by zwrocili uwage na dosc znaczne spalanie. Sprawdzili wszelakie parametry i wg nich jest wszystko ok, natomiast niezaleznie od sposobu jazdy srednie spalanie wychodzi w granicach 10l. Licze to w dosc prosty sposob: jedna stacja benzynowa (staram sie ten sam wybrac ten dystrybutor)...

Wiem ze automat na to wplywa, klima ale kurcze... 10l to dosc sporo... ale zastanawiajace jest to ze niezaleznie czy cisne czy jezdze spokojnie zawsze wychodzi bardzo podobnie...

Na baku 60l przejezdzam ok 600km...

Myslalem ze cos jest nie tak z samochodem ale jak uslyszalem od specjalistow z ASO ze wszystko jest ok a skoro jest ok to nie powinno sie nic regulowac to troche mnie to zasmucilo jak rowniez daje wiele do myslenia...

Dodam tylko ze nie ma znaczenia czy trasa czy miasto czy mieszany tryb... Raz ojcu udalo sie zejsc w trasie i jak wyliczal wyszlo mu 8l/100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audi a 4 1.9 tdi 85 kw 116 ps combi tiptronic pompowtryski 2001r i też mam lipę ze spaleniem.Po mieście pali 10 litrów po trasie 8.Myślałem że to auto pali 7 litrów po mieście i z 5.5 po trasie a tu taka lipa.Może ktos ma ten sam model i napisze czy to jest normalne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba za dużo..... Poczekaj na speców od TDi (ja jeszcze jestem młody i niedoświadczony)

Mój kondon 1Z w cyklu mieszanym pali 6,5 (okolice Warszawy = korki, + klima czasem, teraz już raczej niet)

Ale to inny silnik (90 PS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w szoku ja ma 96 1,9 i 6,5 jak wezmie to jak klima na ful i od swiatel do swiatel sandal moze wasze nowe tak maja ale chyba tak nie powino byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AJMa (116KM) w Avancie i spalanie jest znacznie niższe. PO pierszwsze jeszcze raz na VAGa dobrze posprawdzać to nie maszyna parowa przekroczone parametry muszą wyjść i wówczas można dochodzić co i jak. Ponadto ogólne przejrzenie autka, może przymulone przez kat. może hamulce trzymają trzeba dojśc przyczyny i najlepiej jak najszybciej.

A jescze jedno ... mam manula, zakąłdam że triptronic wiecej pociągnie no ale o 0,5 litra a nie jakieś 2,5-4 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chlopaki dziwna sprawa... [ciach]

Murzyn, sugerujesz ze mamy az tak ciezkie nogi? :wink: W moim przypadku owszem jazda jest dynamiczna ale bez przesady... poza tym probowalem tez jezdzic do 3k rpm i tak samo (co tez jest dosc dziwne). wg tego co czytalem tutaj wnioskowac moznaby ze cos sie sypnelo (jak chociazby kolega pre_pl sugerowal EGR) ale czemu "specjalistom" w aso nic nie wskazalo? Nie znam sie az tak na samochdach i raczej czerpie glownie przyjemosc z prowadzenia tego smoka ;)

lukas wyreza Ci w notatniku spalanie max 4l/100km...

ja tam bym wolal by mi wyrezano w furce a nie tylko w notatniku :cool:

No nic... chyba nie pozostanie nic innego jak poznac maniakow OOOO osobiscie na cotygodniowym spociku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czupurny nie sądze że to sprawa butowania auta bo ja za wszelą cenę nie oszczędzam tego 0,5 litra i cisnę gdzie mogę i kiedy mogę. Coś nie tak z autem chyba że miało inny program wgrane a ty nic o tym nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...