Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Słabo świeci oryginalny xenon


luibuki

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów. nie wiem czy w dobrym dziale ale mam takie pytanie zakupiłem lampy ori valeo xenon z ori przetwornicami i żarnikami i mój problem tkwi w tym iz wydaje mi sie ze strasznie słabo świecą :/ niby coś tam widać w nocy ale tak słabe światło że strach dalej jechać długie są oki ale te krotkie masakra. wydawało mi sie ze źenon powinien dużo lepiej od zwykłych świecić ale u mnie jest odwrotnie.. w czym możę tkwić problem?? czy to może być wypalony odbłyśnik czy może coś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od regulacji swiateł :) mi tez sie na poczatku wydawalo ze xenon swieci slabiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn bylem na stacji diagnostycznej i niby ustawione jest tak jak powinno byc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez tak mi sie wydaje ale pewien nie jestem... zaraz przed maska jest jasny pasek swiatla a reszta taka jakas slaba rozproszona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdzałeś świecenie w deszczowy dzień, wtedy faktycznie może się tak wydawać, u mnie jest bardzo jasno, a reflektory jak wiadomo mają już kilkanaście lat, żarnik 4300 C. W porównaniu do zwykłych halogenów jest przepaść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bedemusial rozebrac lampe i zobaczyc co jest nie tak i jezeli odblysnik to czeka mnie regeneracja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo regeneracja, albo weź kup nowe soczewy, u nas w dziale części b5 są dostępne w idealnym stanie :good:

Zawsze zostaje jeszcze opcja, zrobienia Bi-ksenonu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem nad kupnem nowych ale tez nie wiadomo w jakim stanie beda ... niech beda tez kiepskie to i tak regeneracja mnie nie ominei i 2 razy kase wydawac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem juz to ;) ale nie wiem czy czasem pozniej nie bede musial zmienic przetwornic albo zarnikow bo chyba te co mam od xenonu nie podejda raczej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam ten sam problem. Mam ori ksenony valeo , nowe zarniki philipsa a swieca sa mi tak ze strach jechac w lesie na drodze bez lini.

I tez bylem na stacji i mi ustawili lapmy ale efekt dalej ten sam. Swieca tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff to widze ze nie tylko ja mam taki problem... czyli chyba jednak to wina odblysnikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz lapme wyciagnij odblysnik i zobacz w jakim jest stanie moze uda sie go jakos zregenerowac domowym sposobem a jak nie to regeneracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje ze odblysk :) chociaz ja mialem smieszna sytuacje bo kiedys slabo swiecily mi xenony fabryczne bo mi mechanik odwrotnie zarowki wlozyl w lampie i dopiero jak podjechalem pod sciane to zobaczylem :decayed:

co ludzie potrafia wymyslec :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ten odblysnik jest w tam gdzie sie wsadza w soczewke zarnik czy po wyciagniecia soczewki znajduje sie on w lampie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie to wina wypalonej soczewki, mialem tez slabe swiatla

Kolego rób Bix-a, nawet sie nie zastanawiaj, wowczas zobaczysz jak swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...