Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jakie pompowtryski do jakiego auta?


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko jednak chyba padły mi pompowtryskiwacze i nie wiem jakie mam kupić

raz już wymieniałem pompowtryki i oryginalnie mialem 038130073 AR a mechanik wymienił mi na BA bo powiedział że takie mogą być

jak to wygląda sprawa z tymi pompowtryskiwaczami? Jakie pompowtryski pasują do mojego samochodu? jedni mówią że muszą być od 130 km i wszystkie pasuje drudzy mówią że muszą być te same literki... ja jeździłem ponad rok na BA mimo że oryginalnie były AR i nie widziałem żeby auto jakoś źle chodziło lub coś w tym stylu. Niech ktoś mądrzejszy się wypowie na ten temat. Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem że muszą być od 130KM ale właśnie chodzi mi o to z jakimi literkami będą pasowały do mojego audi?

do ASZ z jakimi literkami są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z słuchaj pompowtryski możesz zakładać z różnymi literami ale z tego co wiem jeśli miałeś AR a potem BA to powinno się program w ecu zmienić ale głowy za to nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mechanik wymienił mi na BA bo powiedział że takie mogą być

......i dobrze powiedział :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka pokazuje że literki nie mają nic do rzeczy. Liczy się tylko to żeby były od takiej samej lub wyższej mocy silnika.

Ja założyłem 038130073 AR czyli od AWX i nic nie musiałem kombinować z programem. ECU i tak ustala wielkość dawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca, o ile sie nie mylę to jeśli zmieniłeś na inne to powinno sie kodować PD. Wszystkie pompowtryski będą pasowały czy założysz od 100km czy od 150km wszystkie fizycznie są takie same tylko maja inne parametry pracy i różnią sie wydajnością co za tym idzie jeśli założysz do 150km (ARL) pompkę od 101km modelu to prędzej czy później albo będziesz ponownie wymieniał tą jedną albo padną pozostałe 3 bo różnią sie parametrami pracy.[br]Dopisany: 06 Styczeń 2012, 19:02_________________________________________________

Praktyka pokazuje że literki nie mają nic do rzeczy. Liczy się tylko to żeby były od takiej samej lub wyższej mocy silnika.

Ja założyłem 038130073 AR czyli od AWX i nic nie musiałem kombinować z programem. ECU i tak ustala wielkość dawki.

nie musiałes kombinować bo nie podnosisz mocy w aucie ale jeśli byś chciał robić ChipTunning to już trzeba programować PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już teraz sam zgłupiałem... jedni mówią tak drudzy tak... u mnie sytuacja wygląda tak że oryginalnie miałem wszystkie AR, trzy z nich wymieniłem na BA a jeden został AR. Może dlatego teraz mam znowu problem z pompowtryskiwaczami? Mój znajomy ma dwa pewne pompowtryski BE czy one będą pasowały do mojego silnika? tylko teraz może być tak że w moim samochodzie będzie jeden AR jeden BA i dwa BE. lub dwa BA i dwa BE. Może tak być któraś z tych opcji jest dobra czy co mam robić? bo już zgłupiałem a zależy mi na czasie

proszę o szybką pomoc ponieważ szybko muszę kupić te pompowtryski a nie wiem z jakimi oznaczeniami będą pasowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować 038130073BE.

Z praktyki wiem że w silniku mogą siedzieć różne pompki. Tak jak pisałem wcześniej byle od silnika o takiej samej lub wyższej mocy. No i oczywiście fizycznie muszą być identyczne. A 038130073BE są takie same jak Twoje.

Dodam tylko że u mnie w silniku chwilowo też siedzi "mix" i nie ma najmniejszego problemu. Żadnego programowania ECU. :wink4:

Więc na 99.9% wszystko będzie śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już wielokrotnie przerabiany i należy użyć :szukaj: a wszystko jest.Ale z koro koledze się spieszy to już szybko pomagamy!!!Najlepiej jak byś wsadził do swojego AWX-a pompki o numerach:

038 130 073 AR,AN,BA lub 038 130 079 FX

Kolega "Dranek"wsadził do swojego też chyba AWX-a pompki od Audi 2.0TDI i jest zadowolony.A idą tam takie:

038 130 073 BK,BQ,AX ale szczegółów udzieli Tobie kolega "Dranek" na PW - ma wszystkie kontakty i powie Tobie co i jak...

PS.

I pamiętaj kolego,w tych sprawach to nigdy nie ma pośpiechu,bo:

"szybko to się króliki szturchają" :>

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega "Dranek"wadził do swojego też chyba AWX-a pompki od Audi 2.0TDI i jest zadowolony.A idą tam takie:

038 130 073 BK,BQ,AX ale szczegółów udzieli Tobie kolega "Dranek" na PW - ma wszystkie kontakty i powie Tobie co i jak...

Tak jak raffik piszę ja u siebie zmieniałem na pompki od 2.0 tdi, chodzą cały czas bezproblemowo. Tylko przy takim zabiegu trzeba pamiętać żeby wymienić komplet. Nie może być tak, że dwie sztuki są np. AR z 1.9tdi, a dwie sztuki BQ z 2.0tdi, ECU wtedy może trochę wariować. Te wtryski od kolegi BE są od wersji 150 konnej, także ja bym nie ryzykował zakładania, chyba że wymienisz cały komplet na BE. Jeżeli chcesz wymieniać pojedyńcze sztuki to szukaj AR lub BA. Taka moja opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić 2 sztuki AR. Dziś będę je zakładać. Czyli będę miał 2 AR i 2 BA albo 3 AR i 1 BA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie tylko spytać o jedną rzecz żeby zbędnie nie zakładać nowego tematu.

Co trzeba ustawić po wymiane pompek? Nie chodzi mi tutaj o kwestie montażowe. Tylko elektroniczne.

Wiem tylko o ustawieniu kąta synchronizacji PD. Czy coś jeszcze w PD można/trzeba ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać bo w swoim awx mam pompowtryski z koncówką BG. Czy w takim razie coś było kombinowane w silniku, z jakiego auta będą te z końcówką BG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...