Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szerokość opon 215 czy 225


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

najważniejsze byś zainwestował w dobre opony (ważne by były nowe ewentualnie ok 7 mm bieżnika oraz DOT do 3 lat) które mają zmniejszoną podatność na aquaplaning, wydaje mi się że poszukujesz opon kierunkowych ze średnią twardością mieszanki bieżnika, co za tym idzie dobrymi właściwościami trakcyjnymi ale też nie najmniejszą ścieralnością, wydaje mi się że takie opony spełniły by Twoje oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak szpera tylko lepsze :kox:

a moze ktos lopatologicznie wytłumaczyc czemy lepsze

ale cena powala :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie bierz 225. w koleinach nie będziesz latał, wszystko jest w porządku. w koleinach to dopiero lata się na 245 albo 255 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast szerszych opon montuj to:

http://www.quaife.co.uk/shop/products/qdf6q

:wink4: :wink4: :wink4: :wink4: :wink4:

:mysli: a co to to ? :gwizdanie:

TorSen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie bierz 225. w koleinach nie będziesz latał, wszystko jest w porządku. w koleinach to dopiero lata się na 245 albo 255 :decayed:

ja i na 225 latałem w koleinach, gdy zmieniłem opony na 215 jak ręką odjął :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak szpera tylko lepsze :kox:

a moze ktos lopatologicznie wytłumaczyc czemy lepsze

ale cena powala :confused4:

Poczytaj o dyferencjale w Fordzie Focusie RS mkII. To cudeńko ze zdjęć podobno działa podobnie, jak właśnie w RS`ie. Efekt jest taki, że moment jest lepiej przekazywany na koła napędowe, nie ma efektu torque steering itp. (podobno :P ).

Co do tematu, to przy feldze 8" musowo oponka 225. Nie ma sensu kombinować z mniejszym rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cudenko nie jest podobne ale identyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwerty, ja bym proponował spojrzeć z innej strony.

felga 8J ET35 to już niemal granica tego co wejdzie z przodu, jeśli autko zglebione to z 225 może być zwyczajnie problem z obcieraniem na zakrętach i w tej sytuacji 215 może okazać się lepsze bo delikatnie się rozciągnie i da więcej miejsca między oponą a błotnikiem.

Moim zdaniem to jedyna istotna i odczuwalna różnica między 215 a 225 w tym przypadku.

Jeśli autko nie glebione... bierz po prostu ten rozmiar, w którym uda Ci się kupić lepsze oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie bierz 225. w koleinach nie będziesz latał, wszystko jest w porządku. w koleinach to dopiero lata się na 245 albo 255 :decayed:

ja i na 225 latałem w koleinach, gdy zmieniłem opony na 215 jak ręką odjął :gwizdanie:

no nie wiem, ja mam teraz 225/50/17 i w koleinach w ogóle mnie nie rzuca :wink4: dopiero obawiam się jak założę letnie 255/35/19 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 215 tyle że na 50 i 17" i jest mega dobrze, w koleinach nie miota, a felga ma 8,5J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 215 tyle że na 50 i 17" i jest mega dobrze, w koleinach nie miota, a felga ma 8,5J.

no co ty gadasz :blink: zaraz cię zje*ią że masz za wąską opone na tak szerokie felgi :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 215 tyle że na 50 i 17" i jest mega dobrze, w koleinach nie miota, a felga ma 8,5J.

no co ty gadasz :blink: zaraz cię zje*ią że masz za wąską opone na tak szerokie felgi :polew:

Sam mi ją doradziłeś i chwała Ci za to :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...