Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przygotowanie auta przed zimą


?ukasz1

Rekomendowane odpowiedzi

ON z pewnego źródła nie potrzebuje żadnych dodatków. Od kilku lat tankuję się na jednej stacji Orlenu i nawet podczas wielkich kilkudniowych mrozów nie miałem problemu z odpaleniem auta. Do tego wymieniam zawsze przed zimą filtr paliwa, robię rocznie ponad 30 tyś, więc nie zaszkodzi.

Zresztą, czy zima w tym roku jeszcze będzie?? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie dolewałem żadnych uszlachetniaczy do ropy w czasie zimy aby poprawić jej parametry. Samochód stoi pod chmurką i nawet dwa czy trzy razy zdarzyły mi się mrozy po -30 (2-3 lata temu) i nie miałem żadnego kłopotu z rozruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ropa z pewnego źródła, dobre świece żarowe i ustawiony kąt wtrysku i nie ma co się bać zimy. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ropa z pewnego źródła, dobre świece żarowe i ustawiony kąt wtrysku i nie ma co się bać zimy. :naughty:

Nie zapominajmy o kompresji :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ropa z pewnego źródła, dobre świece żarowe i ustawiony kąt wtrysku i nie ma co się bać zimy. :naughty:

Nie zapominajmy o kompresji :decayed:

Przypomniało mi się jak znajomy miał problemy właśnie z odpalaniem w zimie. Auto opel astra II silnik 1.7TD z tego co kojarzę to chyba isuzu. Ile ten biedak na wlewał się się dodatków, uszlachetniaczy to głowa mała. Później u mechanika wymienili mu połowę osprzętu. Przyjechał do nas, podmieniliśmy pompę paliwową... żadnego dodatku do tej pory nie użył przy najwiekszym mrozie. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czterech lat jak mam klekota nigdy nic nie dolewałem tankowałem tylko na schell i nic po za tym oczywiście reszta świece żarowe kąt wtrysku i inne rzeczy sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do diesli na pompach wtryskowych rozdzielaczowych można przed siarczystą zimą dolać nieco PB do ON, stosunek 1:20 będzie aż za nadto odpowiedni. Dodatkowo taka mieszanka oczyszcza układ wtryskowy w takich dieslach. Na pompowtryskach nie radziłbym a zetorowi tak :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Asia stoi caly rok na dworze.. i nigdy nie mialem problemu.. tankuje verve ON.. i nic wiecej.. zadnych dodatkow.. no i zawsze u mnie pol baku ON jest zima przy mrozach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lać :ON: rope z pewnego źródła najlepiej utrzymywać ful w zbiorniku i oczywiście sprawne świece, akumulator itp.

Nic więcej nie potrzeba a ha i raz na jakiś czas przepłukać na myjce by się dobrze prezentował :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...