Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty (FAQ)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dzięki Kowi takiej informacji potrzebowałem.

a jeszcze coś takiego co myślicie o turbo awx tylko ze środkiem od arl-a?

to w dalszym ciagu mała piczka tylko ze rozwiercona ...

lepiej BRD/CAHA/GTB17

Opublikowano

rozumiem, aczkolwiek jeśli miałbym wybrać z tych 3 to chyba brd jedyne pasuje p&p? wszystko fajnie ale liczyłem na to ze moje wtryski 216 podolaja a tu zas zanosi sie na wydatki hehe. 216 starczaja do jakich mocy?

Opublikowano
  • Autor

rozumiem, aczkolwiek jeśli miałbym wybrać z tych 3 to chyba brd jedyne pasuje p&p? wszystko fajnie ale liczyłem na to ze moje wtryski 216 podolaja a tu zas zanosi sie na wydatki hehe. 216 starczaja do jakich mocy?

W zestawieniu z gtb17 i wałkiem ~190 do ugrania, ale wtryski musza być w super kondycji, ale 230ki są rozsądniejsze w tym miejscu pod takie turbo.

Jak nie kupiłeś BRD, to dobrze przemyśl inne turbo za podobny hajs, z 10 postów wcześniej napisałem co trzeba było kupic by podłączyć GTB w VP B5, w PD bedzie podobnie

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

dzięki będę myślał intensywnie haha :)

panowie mam kolejne pytanie :D dotyczy mapsensora ten z końcówką 051c to jest od awx/avf? Z tego co kowi pisał potrzeba jakiegoś pierścienia żeby zamontować w miejsce Starego. ktoś coś wie gdzie takowy można kupić? Z góry dzięki :hi:

Edytowane przez Lolek

Opublikowano
  • Autor

Kup 51A, jest P&P, to mapsensor starego typu, mam taki u siebie

Opublikowano

Kup 51A, jest P&P, to mapsensor starego typu, mam taki u siebie

rozumiem ze wtyczka też jest p&P?

Opublikowano
  • Autor

całosć jest P&P, jakie to P&P jak cos by nie pasowało :decayed:

3_bar_map_a_number__87686.1405452457.800

Opublikowano

racja :D to zdjęcie masz z jakiegoś ogłoszenia?

Opublikowano
  • Autor

Szukaj go w ARLach z początków produkcji, póżniej został zastąpiony 051C który juz wymaga przeróbki

Opublikowano
  • Autor

To jakis zamiennik i do tego 2 całkiem innych modeli... Najlepiej kup używke z jakiegos demontazu, bo po numerze na alegro raczej tego nie znajdziesz

Opublikowano

ok dzięki

Opublikowano

orientuje się ktoś ile można uzyskać na wtryskach 0.185 + turbo gt1549 w silniku ahu? dzięki za odpowiedź :hi:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

całosć jest P&P, jakie to P&P jak cos by nie pasowało :decayed:

3_bar_map_a_number__87686.1405452457.800

na mały dolot, taki czujnik ma inne wejście i trzeba robić tulejkę dystansową pod o ringi. Inaczej, na miejsce małego, nie wsadzisz p&p map sensora na większe doładowanie. Przychodziłem ten temat u siebie, też miałem zaskoczenie. Ale każdy tokarz Ci to dorobi, jeżeli mu to opiszesz. Ewentualnie przerobisz cały układ dolotowy - kolektor-icek.

Ktoś pisał o icka o rdzeniu 550. Musisz delikatnie podszlifować dolne mocowania halogenów, jednak na pozostałych śrubach i tak zachowasz ich sztywność. Ostatnio dokroiłem dla siebie nowy zderzak z spryskami, wszystko siada. Tylko że Ja u siebie strone kierowcy mam rozwiązaną z wyjściem na kolanku redukcyjnym. A strone pasażera na kolanku z kwasówki, gdzie silikon jest jedynie łącznikiem. Bardzo dużo zależy na jakiej wysokości umiejscowisz tego ICka, ja już robiłem na równi z pozostałymi chłodnicami. Po tym jak poprzednika z mercedesa, rozerwałem o krawężnik.

Lepsze pytanie, czy ktoś ma głowice z rozwierconymi kanałami wykonaną dobrze w PD?

Czy turbosprężarkę GTB2260VKRL obracacie, czy mieści się obok podłożnicy po przerobieniu?

Kto przerabiał temat odprężenia w PD?

Edytowane przez DaveDaveDave

Opublikowano
  • Autor

całosć jest P&P, jakie to P&P jak cos by nie pasowało :decayed:

3_bar_map_a_number__87686.1405452457.800

na mały dolot, taki czujnik ma inne wejście i trzeba robić tulejkę dystansową pod o ringi. Inaczej, na miejsce małego, nie wsadzisz p&p map sensora na większe doładowanie. Przychodziłem ten temat u siebie, też miałem zaskoczenie. Ale każdy tokarz Ci to dorobi, jeżeli mu to opiszesz. Ewentualnie przerobisz cały układ dolotowy - kolektor-icek.

P&P siada mapsensor 051A, jest starego typu i pasuje do dolotu w B5 na podmiane.

Tulejki trzeba robić w przypadku zakupu 051C

Temat o montazu GTB masz w osobnym wątku :wink:

Opublikowano

całosć jest P&P, jakie to P&P jak cos by nie pasowało :decayed:

3_bar_map_a_number__87686.1405452457.800

na mały dolot, taki czujnik ma inne wejście i trzeba robić tulejkę dystansową pod o ringi. Inaczej, na miejsce małego, nie wsadzisz p&p map sensora na większe doładowanie. Przychodziłem ten temat u siebie, też miałem zaskoczenie. Ale każdy tokarz Ci to dorobi, jeżeli mu to opiszesz. Ewentualnie przerobisz cały układ dolotowy - kolektor-icek.

P&P siada mapsensor 051A, jest starego typu i pasuje do dolotu w B5 na podmiane.

Tulejki trzeba robić w przypadku zakupu 051C

Temat o montazu GTB masz w osobnym wątku :wink:

a to dzięki kolego, następnym razem będę pamiętał. Ale będę wdzięczny za linki, bo coś znaleźć nie mogę.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam Panowie. Śledzę wątek i postanowiłem po ładnych paru latach gonienia ożywić swojego AWXa. Na razie jest serią, turbo zdrowe, sprzęgło ma może ze 30kkm, pompki ori ale mogą juz po mału odchodzić do krainy wiecznych łowów. I tu pytanie do madrzejszych glow, czy najpierw sam program plus ew. katalizator/egr out i obserwacja jak motor to znosi, czy od razu fmic + BRD + wirus i ew. sprzęgło do obicia? I gdzie w okolicy Krk/małopolski ktoś ogarnięty pomoże z zabiegiem, doradzi?

Opublikowano

O ile więcej wytrzyma słupek silnika ASZ/ARL od AWX/AVF? Natknął się ktoś na jakieś fajne zdjęcia albo porównanie? Nie miałem okazji porównać obu konstrukcji a zastanawiam sie czy warto się bawić z michą i smokiem :) Celuje w 200+

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam wszystkich :) Pacjent 1.9 avf Q 6 biegow. jest wirus na jakies 170km, ale postanowilem troche sie pobawic. na dniach zmienie ic na wiekszy centralny ( chyba ze lepiej podpiac drugi z prawej jak tak to z czego i co bym potrzebowal ewentualnie :) ) turbo seria bankowo trzeba by wymienic pytanie na jakie chcialbym uzyskac cos okolo 220km. pompki jak dobrze pamietam AR. no i mam do wymiany sprzeglo wiec co zalozyc zeby juz tam nie zagladac i zeby wytrzymywalo przyrost mocy. Dzieki wielkie za inf.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.