Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

mi moj afn nie spalił wiecej niz 7,5l a mam jeszcze quattro (turbo AWX, wtryski, program, bez kata)

a jak Ci to jeździ ? i jaką masz moc przy takim zestawieniu ?? daje radę z Q ?

troche lepiej jak FWD po samym sofcie:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kur.... mozna sie zastanawiac nad spalanie w TDI :facepalm:

co za roznica czy spali 6 czy 7...myslalem ,ze ten juz jest rozwiazany 8lat temu.

8 lat temu to widziałeś a4 w teledysku na Vivie,także co wyjaśniałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje sobie rade narazie wystarcza ale jak długo to zobaczymy :grin: co do mocy to nie moge konkretnie powiedziec nie byłem na hamowni :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kur.... mozna sie zastanawiac nad spalanie w TDI :facepalm:

co za roznica czy spali 6 czy 7...myslalem ,ze ten juz jest rozwiazany 8lat temu.

8 lat temu to widziałeś a4 w teledysku na Vivie,także co wyjaśniałeś?

chyba ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jedno chciał bym zmienić intercooler żeby trochę więcej tego powietrza jeszcze brał tylko jaki bo znalazłem od właśnie Passata awx podejdzie taki ? Chodzi mi czy jest mocniejszy od tego co mam w serii ? Jak nie to jaki polecacie bo słyszałem ze od Alfy podchodzi ale nie wiem jakiej i czy to w ogóle prawda

Jest podany IC alfy na 1 stronie tego watku, lub u mnie w moim watku masz z fotkami:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przebrnąłem cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie o sprzęgło. Mam AVG 110KM planuje sam program zrobić na razie, w przyszłości turbo AWX powstrzymuje mnie niechęć do modzenia FMIC-a więc pewnie max co będzie to 150KM a Nm sam nie wiem ile. Sprzęgło bierze mi maksymalnie górą podejrzewam że nie było wymieniane od co najmniej 240tyś km tak więc zaraz po programie się skończy, i tu rodzi się pytanie na jakie wymienić aby pożyło dłużej niż seria ? Jakiej firmy LUK SACHS ? Od której wersji podejdzie bezproblemowo i będzie mocniejsze od serii ? Jak już będę wymieniał to chcę na tak zwane "lata" mieć. Dodam że autem nie zamierzam się ścigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przebrnąłem cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie o sprzęgło. Mam AVG 110KM planuje sam program zrobić na razie, w przyszłości turbo AWX powstrzymuje mnie niechęć do modzenia FMIC-a więc pewnie max co będzie to 150KM a Nm sam nie wiem ile. Sprzęgło bierze mi maksymalnie górą podejrzewam że nie było wymieniane od co najmniej 240tyś km tak więc zaraz po programie się skończy, i tu rodzi się pytanie na jakie wymienić aby pożyło dłużej niż seria ? Jakiej firmy LUK SACHS ? Od której wersji podejdzie bezproblemowo i będzie mocniejsze od serii ? Jak już będę wymieniał to chcę na tak zwane "lata" mieć. Dodam że autem nie zamierzam się ścigać.

Sprzęgło od AWXa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz sprzeglo awx jak Duds napisal ,a ja ze swojej strony, polecam najpierw program, potem wtryski, a na koniec turbo, nie na odwrót .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz sprzeglo awx jak Duds napisal ,a ja ze swojej strony, polecam najpierw program, potem wtryski, a na koniec turbo, nie na odwrót .

tak planuje najpierw program później spodziewam się śmierci sprzęgła :thumbdown: więc sprzęgło od AWX-a długo nic i turbo nowe AWX-a wtrysków nie planowałem zmieniać :whistling: duży koszt nowych wtrysków a na mocy aż tak mi nie zależy jak będzie 140 KM też będę zadowolony.Chyba że wtryski się skończą to już pewnie że 216 będę zakładał. Dzięki za ekspresową odp. a SACHSA czy LUK-a brać ? Czy to jeden grzyb ? Jak w hurtowni powiem sprzęgło AWX to się zorientują co do nich mówię ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby sachs lepszy, ja mam luka i jakies 200KM/400Nm przenosi, takze nie wiem . po 240tysiacach pomysl jakies masz teraz wtryski, pewnie juz padla, 216 nie są az takie drogie, a napewno dadzą lepsze przyrosty. moc z powietrza sie nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz sprzeglo awx jak Duds napisal ,a ja ze swojej strony, polecam najpierw program, potem wtryski, a na koniec turbo, nie na odwrót .

A nie lepiej od razu za jednym zamachem: wtryski, turbo i program?

Inaczej po zmianie gratów i tak dojdzie korekta softu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby sachs lepszy, ja mam luka i jakies 200KM/400Nm przenosi, takze nie wiem . po 240tysiacach pomysl jakies masz teraz wtryski, pewnie juz padla, 216 nie są az takie drogie, a napewno dadzą lepsze przyrosty. moc z powietrza sie nie bierze.

masz rację ale już wrzuciłem około 7tyś w zawiechę rozrząd tarcze klocki opony itd. więc chcę skończyć jakiś etap i odsapnąć :wink: wtryski i turbina to kolejne 2 tyś dojdą to więcej za części i robotę zapłacę niż za auto dałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego wyniku jaki chcesz niemusowo wymieniać wtryski.. Turbo ktos mial ostatnio na forum do oddania w dobrej cenie, ale chyba juz poszlo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie w temacie wydechu już mam usunięty katalizator i zastanawiam się czy wywalić środkowy tłumik bo zaczął brzęczeć zrobić to przed wirusem czy to nie będzie miało wpływu na program ? Wywalać puszkę czy tylko wybebeszyć żeby nie kuło w oczy na przeglądzie ?

Jeszcze wyczaiłem że kolektor od AWX-a to tylko 100zł ładować go ?

KOLEKTOR SSACY VW PASSAT B5 1.9 TDI 130KM AWX AVF (4390398892) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do nelsona. Ma profi wydech z kwasiaka i masz go na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do nelsona. Ma profi wydech z kwasiaka i masz go na miejscu

ok już piszę, mam nadzieję że będzie równie tani jak kolektor :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... przymierzam się do zmiany sprężarki z serii AHH na AWX.

Moje pytanie - gdzie i od kogo zakupić turbo? Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłaby nowa ale wiem też, że niektórzy latają już sporo czasu na regenerowanych, są zadowoleni i jest wszystko ok:wink:

Możecie kogoś polecić w ciemno od kogo mogę zakupić turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... przymierzam się do zmiany sprężarki z serii AHH na AWX.

Moje pytanie - gdzie i od kogo zakupić turbo? Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłaby nowa ale wiem też, że niektórzy latają już sporo czasu na regenerowanych, są zadowoleni i jest wszystko ok:wink:

Możecie kogoś polecić w ciemno od kogo mogę zakupić turbo?

Dev sprzedaje na forum hybrydowe turba na bazie AWXa:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...