Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

oki, dzięki wielkie za rady, zaczynam szukać BRD :hi:


Chłopaki, na jakiej średnicy polecacie robic wydech? Zastanawiam się nad 2,5" lub nad 2,75'? Druga sprawa, gdybym chciał pociągnąć tak cały (od trubo wlącznie) to co z plecionką? Trzeba szukać jakiejś o większej średnicy? (z czego/ew. gdzie?) I ostatnie pytanie odnośnie tłumika końcowego (bo raczej ostatni tłumik nie będzie przelotowym,ze względu na dB), końcowy z 2.5 TDI ma większą średnicę na wlocie od naszych 1.9? Bo zastanawiam się nad wrzuceniem końcowego z 2.5? Za wszelkie sugestie dziękuje z gory :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wydechu nie masz co szaleć, nie wydechem moc sie robi w dieslu, 2,5 cala według mnie to max dla mocy 200-250km, jak robisz całosć to i plecionke musisz kupić o tej samej srednicy bo będzie "wąskim gardłem" w całej inwestycji, tylny tłumik z 2,5 TDI nie wiem jaką ma średnice, ale przydało by sie zrobić równiez wejscia tej samej srednicy co całość. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BRD wolny wydech się przyda. 2.5 cala spokojnie wystarczy.Do tego plecionka o tej samej średnicy.

Zostaw sobie ostatni tłumik i tyle. Nie musisz dawać tego z 2.5TDI.

Szkoda, że nie mieszkasz bliżej to bym Ci ogarnął :decayed:

Zdj_cie0617.jpg

Zdj_cie0625.jpgSz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakies rady w podniesieniu mocy w 1.9 90km 1Z juz zakupilem wtryski od afn chyba 0,205 jezeli sie nie myle pytanie czy moja pompa i turbo to uniesie nie zalezy mi na mocy zedu 150km lecz o leprza dynamike auta a nie chcial bym tez wkladac w podniesienie mocy grubej kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakies rady w podniesieniu mocy w 1.9 90km 1Z juz zakupilem wtryski od afn chyba 0,205 jezeli sie nie myle pytanie czy moja pompa i turbo to uniesie nie zalezy mi na mocy zedu 150km lecz o leprza dynamike auta a nie chcial bym tez wkladac w podniesienie mocy grubej kasy

okolice 120-125 PS i 300 Nm po programie jest osiaglane na tym zestawie ....

Edytowane przez spanky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrobienie na te 120ps to bedzie juz mocne zylowanie turbo itp czy nie bedzie to dla niego jakis ogromny wysilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BRD wolny wydech się przyda. 2.5 cala spokojnie wystarczy.Do tego plecionka o tej samej średnicy.

Zostaw sobie ostatni tłumik i tyle. Nie musisz dawać tego z 2.5TDI.

Szkoda, że nie mieszkasz bliżej to bym Ci ogarnął :decayed:

Zdj_cie0617.jpg

Zdj_cie0625.jpgSz

do GTB :decayed: dzięki Armi, takiej odpowiedzi oczekiwałem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Spanky, sorry ze tutaj, ale pisze do Ciebie wiadomości i nie wiem czy dostajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakies rady w podniesieniu mocy w 1.9 90km 1Z juz zakupilem wtryski od afn chyba 0,205 jezeli sie nie myle pytanie czy moja pompa i turbo to uniesie nie zalezy mi na mocy zedu 150km lecz o leprza dynamike auta a nie chcial bym tez wkladac w podniesienie mocy grubej kasy

U siebie w galaxym 1.9 AFN posypała się pompa wtryskowa,miałem zapasową od 1Z i taką wstawiłem,auto jeżdzi jak muł,przypominam że turbawka siedzi od 1Z i na ori gratach z AFN spokojnie dawała rady.Jeszcze jakbyś wymienił pompę z afna to byś poczuł różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, do kogo uderzać w sprawie wtryskiwaczy większych niż 0.216? Jakie firmy są godne uwagi? Słyszałem pozytywne opinie o firadach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, do kogo uderzać w sprawie wtryskiwaczy większych niż 0.216? Jakie firmy są godne uwagi? Słyszałem pozytywne opinie o firadach

do cowboya ... chyba od czasu do czasu zalatwia jeszcze wtryski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, Cowboy od wtrysków jest jeszcze u nas na forum? Który to jego profil?

http://a4-klub.pl/index.php?/user/45558-cowboy/

http://a4-klub.pl/index.php?/user/59256-cowboy1/

czy jeszcze jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat, co lepiej wybrac, hybrydę od masters turbo ponoć do 210hp maksymalnie można na niej zrobić, czy GTB17 ? I jaki ma ona potencjał. Cena hybrydy to ok 1800 zl a GTB na allegro za 1500 można znaleźć. Tylko czy warto ryzykować z uzywka z allegro bez regeneracji, czy lepiej hybrydę ktora jest praktycznie jak nowa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki, rzeźbił ktoś wydajniejszą chłodnicę oleju? Bo pasowało by coś w tej kwestii zrobić. Może ktoś się orientuje z jakiego modelu fajnie sądzie? Miejsce po smicu jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...