Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ] Zasłona dymna :D

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hi.

Czy to normalne, że z wydechu leci mi sporo białego dymu/pary? Najbardziej to widać na postoju jak kłęby dymu/pary przelatują mi przez maskę :polew:

W silniku żadnych błędów, nie bierze oleju, nie bierze wody. Norma?

Opublikowano

Jak wszystkie płyny się trzymają to raczej norma :decayed:

Opublikowano

Wiesz jak zimny silnik zwłaszcza z rana widac jak tam sobie para leci, przy dodawaniu gazu zimnym, rzecz normalna ale trzeba by było zaobserwować silniczek bo może coś się kończy.

Opublikowano

U mnie może kłębów nie ma ale też widać tym bardziej, że mam podtlenek LPG :kox: Większy na pewno jest jak zimnego odpalam.

Opublikowano

Na LPG leci sporo pary z wydechu. A to spore zagrożenie ze strony ekoidiotów, Skoro coraz bardziej kompromitują się urojenia o szkodliwym CO2 to wezmą się za ograniczanie toksycznego H2O :polew:

Opublikowano

Moje autko to samo, nawet też temat założyłem. Dziś na światłach stałem za A4 B5 1.6 to z tłumika LAŁA się woda, jak ruszył to leciało jak z kranu. Nie wiem skąd tyle wody się tam bierze.

Opublikowano

Zwłaszcza przy niskich temperaturach woda się skrapla w wydechu. Ponoć przy LPG są większe skłonności do zbierania się wody

Opublikowano

Moje autko to samo, nawet też temat założyłem. Dziś na światłach stałem za A4 B5 1.6 to z tłumika LAŁA się woda, jak ruszył to leciało jak z kranu. Nie wiem skąd tyle wody się tam bierze.

Właśnie w b5 to strasznie mocno wodą pluje z wydechu. Jak jade po mieście za taką to gołym okiem widać jak wywala duże ilości wody.

Opublikowano

Hi.

Czy to normalne, że z wydechu leci mi sporo białego dymu/pary? Najbardziej to widać na postoju jak kłęby dymu/pary przelatują mi przez maskę :polew:

W silniku żadnych błędów, nie bierze oleju, nie bierze wody. Norma?

spokojnie przy tych temperaturach nic zlego to nie oznacza - tym bardziej po VAG`owanie OK :)

Opublikowano

Tak, tylko dlaczego z 1,8T tego dymu/pary jest dużo więcej niż z silników samochodowych innych marek? Jak stoję w korku to z mojego BFB najbardziej dymi. Może to kwestia dość pojemnego układu wydechowego ( dwie końcówki) ?

Opublikowano

u mnie w BFB jest podobnie:)

Opublikowano

Samochody innych marek zwykle kulturalniej obchodzą się z paliwem więc też mniej dymią. Skoro mój malutki 1.6 potrafi zeżreć ze 12 l/100 km paliwa po mieście (gdy silniki o takiej samej pojemności innych producentów zadawalają się połową tej wartości), to nie dziwię się, że kopci jak parowóz. :wallbash::kwasny:

Opublikowano

Efektem spalania podtlenku lpg jest miedzy innymi woda wiec to raczej normalne że paruje jak parowóz na lpg

Opublikowano

Efektem spalania podtlenku lpg jest miedzy innymi woda wiec to raczej normalne że paruje jak parowóz na lpg

No dobrze, ale skąd ta woda się bierze bez instalacji LPG?

Opublikowano

na zimnym silniku kazdy przy odpalaniu posci dyma.ten typ tak ma :polew:

Opublikowano

Myśle że w powietrzu też jest jej sporo zimową porą.

Opublikowano

duża różnica temperatur skraplanie i takie tam bajerki normalna sprawa

przejedź ze 100 km to nie będziesz miał wody w tłumikach

Opublikowano

Hmm a może tak ze spalania co? Podczas każdej reakcji spalania produktami ubocznymi są woda i dwutlenek węgla, trzeba było na chemię chodzić :bicz:

Opublikowano

Wiem. Ale czemu inne dymią mniej???? I nie mam LPG. Silnik 120.000 km.

Opublikowano

Wiem. Ale czemu inne dymią mniej???? I nie mam LPG. Silnik 120.000 km.

jest to zalezne od wielu czynnikow...

ile robisz km dziennie??

autko garazujesz czy stoi "pod chmurka"??

dziennie jezdzisz?? czy odpalasz je 2-3 razy w tygodniu??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.