Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Parę pytań do fachowców spalanie ciśnienie itp


MarcinGg

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim mam pare pytan do fachowcow

1. czy to normalne zeby w tylko miescie w warunkach jakie sa teraz na odcinkach od 5 do 10 km nie zdazy sie jeszcze dobrze nagrzac sprawdzilem spalanie po 100 km i wyszlo ze spalil 11,5 litra

2. Jakie powinno byc cisnienie w oponach dla 195/65/15 zimowe bo nie mam naklejki z informacja i 205/60/15 letnie

z gory dzieki wam za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to nie jest normalne, najwyraźniej termostat do wymiany

2. dane z klapki wlewu paliwa:

195/65 R15 - 2,0 przód i tył, a przy pełnym ładunku 2.3 przód 2.6 tył

205/60 R15 - tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aż tak to nie. Na pewno więcej będzie palił bo silnik zdąży się rozgrzać, a tu już trzeba go wyłączać. Mój w zimę w zeszłym roku miał taki skok do 9 litrów jak padł mi termostat. Winna może być po stronie filtrów, przepływki, dawk,... . Podepnij kompa.

2. Ja mam u siebie w zimę na 2.0 z racji, że mam troszkę gorszy wyjazd jak spadnie śnieg, a pługi to kursują gorzej niż PKP po dojechaniu do głównej drogi. Ale jak więcej śmigasz po mieście, a tam wiadomo, że jest lepiej to te 0.2 możesz dorzucić. Na lato pompuję na 2.3. Opony lato i zima to std 195/65/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w łodzi gdzie są korki i do pracy mam 6,5 km pali mi 7 litrów teraz ,w tamta zimę potrafił palić 8,5 bo termostat miałem walnięty. Wydaje mi się ze :vaglogi: i będzie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

box - taka mała puszka wpięta pomiędzy czarną wtyczkę wychodzącą z pompy wtryskowej a wiązkę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi auto wskakuje na 90stopni jakoś po 7 km....a spalanie mam w granicach 6-7 litrów w quattro AFN na chipie ...i rzadko przepisowo jade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi pali 8,5 w te mrozy termostat sprawny, auto sprawne, miasto i spore korki :). Zawsze mnie fascynuje spalanie rzędu 6-7 litrów zimą w mieście, i to najlepiej w quattro + automat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy z tym nagrzewaniem to nie dokońca tak jest

Na niedzielnym mrozie z włączony ogrzewaniem przy spokojnej jeżdzie po przejechaniu 15 km miał 75C jak na dwupasmówce przycisnołem 120-140 to moment 92-93C na klimatroniku pokazuje

A jak wracałem spowrotem to delikatnie 80km/h i po 20km choć na blacie pokazywało 90 to na klimatroniku nie doszło do 90 i chłodnica zimna nawet w lecie prawie zawsze chodzi na małym obiegu tak że termostat jest dobry (wymieniałem 2 sztuki) i to samo .

Wszystko zależy też od stylu jazdy i ogrzewania jak jest ustawione. a spalanie podczas dojazdu do pracy w jedną stronę 2,5 km a zpowrotem 5 mieści mi się w 8l w zimie.

Tak że tragedji niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...