Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka

wrclaguna

No toż to nasz forumowy mumen sprzedaje :)

Ten zestawik spokojnie zakładać, zakodować i świecić :)

napisz do mumena na PW może Ci upust jakis da :wink:

No toż to nasz forumowy mumen sprzedaje :)

Chyba jednak kolega trochę się spóźnił, bo mumen pisze, że wyprzedał :)http://a4-klub.pl/index.php?/topic/306594-qq1-pakiet-oswietlenia-boczkow-a4-b8/

Widocznie przyszła nowa dostawa z dziupli :decayed:

Spróbuj nie wchodzić w bajty tylko już w oknie Long Coding - tam masz dwie linijki: górna z aktualnym kodowaniem i dolna pusta. Wklej w tą dolną wartości z górnej i zmień odpowiedni bit na 1. Mnie tak ruszyło przy innym kodowaniu.

co to znaczy w odpowiedni bit. gdzie powinienem to zmienić po też mi normalnie nie chce przyjąć kodowania. Wytłumaczcie mi jak dokładnie powinienem to zrobić, Nie jestem jeszcze tak oblatany w kodowaniu VCDSem

mam taki kod.

2600D0914134AF211601000000001D0D011C074800010101000000

gdzie powinienem cos w nim zmienić?

Edytowane przez sikszak

Kolego, ja na Twoim miejscu zacząłbym od poczytania instrukcji obsługi VCDS, zanim uwalisz sobie jakiś sterownik albo tak namieszasz, że nie będziesz umiał przywrócić pierwszego kodowania. Na pewno znajdziesz tam też jak zmieniać bajty i bity oraz od której strony liczy się bity: http://www.vcds.eu/downloads/Instrukcja%20obslugi%20oprogramowania%20VCDS.pdf

Posiadam sterownik mce 09 z literka M,wiec musze ciagnac kabke z podsufitki.Zastanawialem sie czy dalo by sie podlaczyc oswietlenie nog z sterownika z drzwi tam gdzie jest podpinane oswietlenie drzwi w tym samej wtyczce i tym samym pinie co oswietlenie drzwi.?

Dałoby się, ale:

1. Z podsufitki będzie Ci dużo łatwiej pociągnąć kable

2. Światełka w drzwiach gasną od razu po zamknięciu drzwi, a podsufitka ładnie powoli się przyciemnia i bez odpalonego silnika jeszcze przez chwilę świeci.

Ja bym ciągnął z podsufitki (i będę na wiosnę, bo też mam MCE "M" ;) )

To tez tak zrobie ... pociagne z podsufitki. A drzwi i tak musze rozbierac bo bede robic oswietlenie drzwi . Moze doradzilibyscie mi czy jest jakis sposob na te klipy tapicerki co jest przymocowane do drzwi zeby je jakos odczepic zeby nie pozrywac tych siedzisk w tapicerce od tych klipow,bo one bardzo mocno trzymia . Klipy moga byc do wyrzucenia po zdemontowaniu nie zalezy mi na nich chodzi mi tylko o to zeby nie uszkodzic tepicerki bo klipy nie sa drogie.

Plastikowy wyjmak z "widelcem" na końcu. Wkładasz pomiędzy blachę drzwi a powierzchnię zatrzasku i podważasz. Powinien się otworzyć, ewentualnie zerwać. Ważne tylko, żeby nie wkładać pomiędzy boczek i zatrzask, tylko zatrzask i blachę.

rozumiem ze dioda 8T0919177A do kratki środkowej to tak naprawdę 2 diody połączone do jednej kostki. czy gdyby to rozmontować to czy 2 diody, które otrzymam podejdą do kratek bocznych? mam 2 x 8T0919177A i chciałbym z tego zrobić komplet na wszystkie kratki

Panowie dobrze rozumiem bo zabieram sie za ten mod, mam moduł obsługujcy QQ1 ( sprawdzone ) mając zwykłe radio MMI Concert , nie mam NAVI, bede miał możliowść regulacji oświetlenia modułów ledowych przestrzeni nóg tych od Tominika , przez ocpje na MMI ?

Tak oczywiscie :)

Dla przypomnienia kodowanie :

MMI Basic Symphony/Concert
[56 - Radio] --> [Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 8 --> Bit 7 - Wnętrze Ustawienia światła (1 = aktywne)

[09 - Cent. Wybiera.]
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

Zrobiłem tak samo. Działa. tyle tylko że na wyświetlaczu w opcji CAR nie ma "Ambience Lighting" tylko "Background Lighting" ale to jeden ch.... Mam te same graty co Boseron

to u mnie jest bardzo podobnie, tylko inne jakby tłumaczenie, mniejsza o to, sterowanie jasnością wskoczyło :banan:

pytanie odnośnie diod do podświetlenia nawiewów - rozumiem ze dioda 8T0919177A do kratki środkowej to tak naprawdę 2 diody 8T0919178 połączone do jednej kostki. czy gdyby to rozmontować to czy 2 diody, które otrzymam podejdą do kratek bocznych? mam 2 x 8T0919177A i chciałbym z tego zrobić komplet na wszystkie kratki - czy to się uda?

coś się w 1 poście powaliło z linkami, chciałbym otworzyć "Instrukcja demontażu schowka pasażera" a otwiera się "Jazda bez turbo" :grin:

tak samo jest problem z linkiem do demontażu popielniczki i panelu MMI

na szczęście w zakładce warsztat działa bez problemu :banan:

Edytowane przez adameksc

Linki poprawione :)

ETKA pisze :

8T0919177A przod srodek

8T0919178 lewa prawa

Witam . Podswietlenie nawiewow kratek to chodzi o podswietlone pokretla czy o cos innego. Jak o cos innego to moglby ktos wrzucic fote jak to wyglada no nigdzie nie moge tego znalezc?

podświetlenie kratek nawiewów, tzn. podświetlenie pokrętła do regulacji przepływu strumienia powietrza. idealnie obrazuje to zdjęcie z 1 postu od WRCLAGUNA.

Dziwne,Bo u mnie sa podswietlone te kolka od kratek nawiewow a nie mam podswietlanych nog oraz drzwi i klamek i na dodatek mam mce z literka M?