Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Problem z turbiną

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!!!

Mam problem z turbina. Problem polega na tym ze jadac turbo sie rozlancza i slinik wchodzi w tryb awaryjny. Bylem sprawdzic na komputerze co sie dzieje ale komputer pokazuje ze wszystko jest ok.

Problem zaczal sie jak przyszly przymrozki.

Co moze byc problemem? Moze czujnik turbiny daje nieprawidlowe informacje do komputera a on wlacza silnik w tryb awaryjny?

Prosze o pomoc !!!

Opublikowano

co to znaczy "pokazuje ze wszystko jest OK"? co sprawdzales? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

no ze nie ma zadnego bledu

Opublikowano

komp bez logów dynamicznych nic sensownego pewnie nie pokaze, przy ilu obrotach wchodzi w ten tryb (na ciepłym)

Opublikowano
  • Autor

przy 120 km/h to jak db pamietam 3 tys

Opublikowano

to pewnie notlauf, turbo do czyszczenia[br]Dopisany: 28 Styczeń 2012, 16:19_________________________________________________zrób logi, poczytaj na temat notlauf

Opublikowano
  • Autor

jadac do domu przeciaglem auto na 3 biegu do 4 tys obrotow i silnik pracowal normalnie nie wszedl w tryb awaryjny a natomiast majac 5 bieg i predkosc 120 km/h silnik oczywiscie wszedl w tryb awaryjny :kox:

Opublikowano

Wyczyść turbine, kierownice spalin.

Coś takiego : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=63377.0;highlight=czyszczenie :wink4:[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 00:19_________________________________________________A tak po za tym VAG powiniem Ci pokazywać błąd przeładowania jeżeli był notlauf wcześniej

Opublikowano
  • Autor

no byl blad przeladowanie i turbina juz byla dana do czyszczenia i problem powrocil :confused4:

[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 00:31_________________________________________________ale mozliwe ze mechanik sie nie postaral

Opublikowano

Wcześniej pisałeś że błędów nie było czy mi sie tylko wydaje? :)

Opublikowano
  • Autor

byly przyznaje sie do bledu. pomylilo mi sie z hamulcami bo tez mam z nimi problem i przy nich nie pokazywalo bledu. za duzo na glowie

Opublikowano

Kolego ja mam ten sam problem przy obciążeniu np przy 120 i pod górke odpina turbo ale stanę zgaszę silnik odpalę od nowa i wszystko ok a turbina była robiona

Opublikowano

Też mam coś podobnego z turbiną wczoraj dałem gazu na 3 biegu do dechy doszedł zaledwie 3,5ty obroty i dalej nic opadł z sił i jechał jak maluch turbina nie ciągnie nie wiem co mam dalej zrobić czy czeka mnie wymiana

Opublikowano

ja Mialem tez cos podobnego... Zaczela mi sie zacinac ... pojechalem na komputer zrobil gos test no i turbina do czyszczenia... Pojechalem do goscia coumie to robic:) Niewiem czy turbo wyciagal czy tylko pryskal wd-40 bo mnie przy tym nie bylo, ale auto dziala jak narazie dobrze bez problemów... Jak problem sie pojaba bo czyszczeniu to moze cos ze sterpwaniem turbina ?:)

Opublikowano

Mateusz zrób komplet logów wtedy można coś więcej powiedzieć i wstaw do odpowiedniego działu ale 99 % przypadków to są zapieczone łopatki w turbinie jak już pewnie czytałeś czasami rozruszanie sztangi turbiny recznie pomaga i wydłubanie katalizatora ze środka wtedy należy przegonić auto pomaga ale nie zawsze

Opublikowano
  • Autor

dzisiaj bylem umowic sie na komputer. jutro wstawie logi.[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 15:25_________________________________________________a moze ktos podpowiedziec jak zrobic reczny rozruch sztangi :rolleyes:

Opublikowano

No ja teraz turbinę zlałem wd40 i teraz dział tylko nie wiadomo jak długo

Opublikowano
  • Autor

jak turbo bedzie stanowilo problem to pojade na regeneracje turbiny i bede mial z nia spokoj na amen i pozostanie mi jeszcze 1 problem z hamulcami

Opublikowano

zrób najpierw logi dopiero po logach jak się okaże co jest przyczyną czy turbina czy może n75

żebyś kasy nie wydał na darmo

No ja teraz turbinę zlałem wd40 i teraz dział tylko nie wiadomo jak długo

gorszych bzdur nie słyszałęm nie wiem co mogłeś zlać wd40

Opublikowano

No ja teraz turbinę zlałem wd40 i teraz dział tylko nie wiadomo jak długo

Kolego nie zalałeś turbiny,tylko ją polałes.Nie ma możliwości żeby wd-40 uruchomiło turbinę.Albo zbieg okoliczności albo coś tam ruszyłeś i na jakiś czas objawy ustały.Ale uwierz mi,wrócą.

Co do regeneracji turbiny to unikajcie tego jak ognia! Regeneracja to w większości wypadków strata czasu i pieniędzy.Jest w polsce ledwie kilka firm które potrafią to zrobić.Reszta ładnie ją wyczyści,wymieni "bebechy" i złoży. Nie schańbią się nawet wyważeniem,a coś co kręci się kilkanaście tysięcy razy na minutę musi być niesamowicie dokładnie wyważone.Więc dopuki ma ciśnienie i nie puszcza oleju to TYLKO I WYŁĄCZNIE czyszczenie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.