Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ładowanie akumulatora bez wyjmowania


losix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy nic sie nie stanie jesli bede ladowal akumulator bez wyciaga go z samochodu bez odpinania klem tylko wezme prostownik podepne pod aku wylacze samochod i tak bedzie sie ladowac :mysli: nic nie zaszkodzi dla elektroniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy nic sie nie stanie jesli bede ladowal akumulator bez wyciaga go z samochodu bez odpinania klem tylko wezme prostownik podepne pod aku wylacze samochod i tak bedzie sie ladowac :mysli: nic nie zaszkodzi dla elektroniki ?

Oczywiście, że nie :facepalm:

Możesz śmiało podpinać i nic się nie stanie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie,tylko uważąj aby dobrze podłączyć klemy !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze max prąd ładowania ustawic nie wiekszy niz 10% pojemnosci ladowanego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napisze tak ku przestrodze. Jeśli ładujecie aku to odkręćcie korki, gdyż w środku może wydzielać się wodór a przy towarzystwie iskry może nastąpić wybuch-tak mój wujek stracił oko.

Jakie korki ?

Ja niestety już drugi raz w tym tygodniu miałem prostownik pod maską ... :wallbash: :wallbash:

Za niedługo jadę po nowy aku ( widocznie letnia jazda na samym aku przez uszkodzenie alternatora mu troszku zaszkodziła :gwizdanie: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWOCZESNE AKUMULATORY mają odpowietrzniki wyprowadzone, nie trzeba nic odtykać przy ładowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mój stary aku był jeden z nowszych bo nie miałem żadnych odpowietrzników tylko taki otworek co się węzyk wkłada :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o alarm to nie orientuje się :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szukaj:Witam

a wyciagniecie na noc akumulatora w celu podladowania z A4 B7 1.9 TDi rocznik 2005 nie spowoduje "rozkodowania" elektroniki??????

i czy ładowania akumulatora bez odpinania klem w tym modelu jest dozwolone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli w b6 nie szkodzi bez wyciagania to pewnie w kazdym innym aucie nie szkodz rozkoduje sie radio tylko i adaptacje przepustnicy chyba trzeba zrobic tak? jesli sie nie myle ? jak tak prosze poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z alarmem? Jak odłącze aku to będzie wył alarm? Da sie jakoś go wyłączyć?

Przerabiałem temat dwa dni temu i już nastawiam się że czeka mnie to dzisiaj rano;)

Wszystko zależy od tego jaki masz alarm. Większość alarmów ma możliwość wyłączenia syreny (trzeba przekręcić małym kluczykiem)

Przy wkładaniu akumulatora odwrotna kolejność, najpierw wkładasz akumulator a potem włączasz alarm przekręcając w nim kluczyk. U mnie samochód dał się uruchomić dopiero po 3 minutach od momentu włożenia akumulatora i włączenia alarmu więc jak na początku nie będzie coś działać to no stress;) aaa i u mnie po wyciągnięciu aku na 24 h nic się nie rozkodowało - nawet radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 h nic się nie rozkodowało - nawet radio----- bo kod do radia podawany jest z licznika :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie ładowania akumulatora.

Czy ładowarką STEF-POL EST-516M 12V/15A ustawioną na napięcie 16V i prąd 8A mogę ładować akumulator Bosch S5 007 74Ah nie odpinając go od auta (A4 B7 2.0TDI)?

Poinformowano mnie że jest to najlepsze napięcie do ładowania akumulatora (tylko nie wiem czy takiego) i dzięki temu za pomocą powyższej ładowarki można go doładować do 100%

Proszę o podpowiedź czy nic w ten sposób nie zepsuję. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Radek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...