Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki akumulator kupić do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

taa ostatnio tez byłem w sklepie tylko z akku (istnieje chyba z 40 lat) i gosciu wcisnal mi Molla mówiąc: "Panie Boscha to można w d*pę sobie wsadzić" :gwizdanie:

Bo z tymi akumulatorami Boscha jest różnie od momentu kiedy przenieśli produkcję do innych krajów jakość ich spadała.

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Wyświetleń 345,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Musze kupić akumulator i mam mały dylemat.

Obecnie mam akumulator 220 A (44 Ah) i tak samo jest wg. kodów z naklejki w bagażniku. Jednak gdy pytam w sklepach to mówią mi że 80 Ah powinienem mieć.

To jaki w końcu powinienem mieć? Czy mogę kupić większy i wszystko będzie OK? :mysli:

Opublikowano

oczywiscie ze dla ciebie 44-45 Ah. wiekszy bedzie niedoladowany i padnie szybko.

Opublikowano

no w sumie tak podaje producent więc coś w tym jest :mysli: tylko skąd w sklepach mają takie informacje?

Opublikowano

jakich sklepach? typu Feu Vert? tam kompetencją nie grzeszą.

Opublikowano

miałem na myśli intercars ...

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Co sądzicie o aku Centra Futura 77AH i 760A rozruchu. Czy taki akumulator będzie dobry do mojego auta?

Opublikowano

Co sądzicie o aku Centra Futura 77AH i 760A rozruchu. Czy taki akumulator będzie dobry do mojego auta?

Do AFN montowali akumulatory o mocy 80 Ah.

Opublikowano

Co sądzicie o aku Centra Futura 77AH i 760A rozruchu. Czy taki akumulator będzie dobry do mojego auta?

wystarczy 77Ah. a centra to b. dobra firma.

Opublikowano

Mam wrażenie, że powoli zbliża sie żywot mojego akumulatora w związku z czym zacząłem poszukiwania nowego. Obecnie zamontowany oryginalny (kod J1D) Moll'a 72 Ah 640 A (EN) ale widzę, że takiego na rynek nie produkują. Zgodnie z tym co napisał Musashi w 10% progu tolerancji pojemności znalazłem Moll'a 74 Ah 680 A. Brać go czy poszukac czegos innego np. Centra Futura 72 Ah 720A lub 77Ah 760A ? Oraz gdzies na forum wyczytałem, że przy wymianie akumulatora w b6 strzeliły zegary, rozumiem że to był przypadek ?

Opublikowano

przypadek. mozesz brac tego Molla. ale jesli roznica miedzy Mollem, a Centrą jest np ~100 PLN na korzysc Centry - ja bym brał Centre i nawet sie nie zastanawiał

Opublikowano

Polecam Moll'a. Mam taki u siebie. Działa bez zarzutu.

http://www.moll-batterien.pl/index.html

Opublikowano

moge kupic do swojego afn akumulator 80Ah i 740A, chodzi mi o ten drugi parametr, bo w kodzie mam 80Ah i 380A

Opublikowano

ale jesli roznica miedzy Mollem, a Centrą jest np ~100 PLN na korzysc Centry - ja bym brał Centre i nawet sie nie zastanawiał

Różnica jest dokładnie taka jak mówisz Moll 460 pln, Centra 370 pln, Moll 2 lata gwarancji a Centra 3, na plus Centry przemawia równiez większy prąd rozruchowy. Kierując sie racjonalnym wyborem powinienem wybrac Centre ;)

Opublikowano

A może zamiast centry 77Ah i 760A wybrać Varte 77Ah i 780A? Różnica w cenie 35 zł.

Opublikowano

Centra to tak naprawdę - EXIDE - czyli najwiekszy amerykancki producenta akku na świecie.[br]Dopisany: 03 Listopad 2009, 15:47_________________________________________________

moge kupic do swojego afn akumulator 80Ah i 740A, chodzi mi o ten drugi parametr, bo w kodzie mam 80Ah i 380A

mozesz. liczy sie pierwszy parametr Ah. drugi to prad rozruchowy - im wiekszy tym lepiej.

Opublikowano

moge kupic do swojego afn akumulator 80Ah i 740A, chodzi mi o ten drugi parametr, bo w kodzie mam 80Ah i 380A

ta wartosc 740A wcale nie musi byc 2 x wieksza to wszystko zalezy od jednostki podanej przez producenta :)

takie cos znalazlem na necie:

Informacje dotyczące prądu rozruchowego akumulatora mogą być dla nabywców bardzo mylące. Na obudowie umieszczane są wartości podawane przez producentów według kilku norm (SAE - amerykańskiej, ICE - włoskiej, EN - europejskiej lub DIN - niemieckiej). I tak ten sam akumulator o pojemności 92 Ah ma prąd rozruchowy według normy DIN - 450 A, ICE - 530 A, SAE - 715 A, a EN - 900 A. Dlatego też trzeba zwrócić uwagę, według jakiej normy prąd rozruchowy jest zalecany w instrukcji obsługi pojazdu, a według jakiej - na obudowie akumulatora. l Jest wyrażona w ampero-godzinach (Ah) i określa czas pobierania prądu z akumulatora. Przykładowo pojemność 45 Ah oznacza, że przez 10 godz. można pobierać prąd o natężeniu 4,5 ampera.

:hi:

Opublikowano

Ja ostatnio kupilem Varte 77Ah 780A. Mam nadzieje, ze dobry wybralem? Wczesniej kupilem Boscha, ale byl zjebany. Pol roku sie meczylem zeby mi oddali kase. Wiec Boscha nie polecam.

Opublikowano

Dziś przedzwoniłem do sklepu we wrocku i pogadałem ze sprzedawcą. Pod uwagę brałem tylko 2 akumulatory:

-> Moll 74 Ah 680 A

-> Centra Futura 77Ah 760A

Moll kosztuje 460 pln a Centra 430 pln :shocked: Ale podobnież konstrukcja Molla jest lepsza gdyż ma grubsze płyty w środku. Na pytanie o większy prąd rozruchowy Centry dostałem odpowiedź, iż przy moim silniku 1.9 nawet zimą nie wykorzystam tego potencjału i że nie samymi cyferkami należy sie kierować :)

Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielka różnicę cenową oraz to, że obecny Moll jeździ juz 5 rok zaczynam sie zastanawiać nad jego kupnem. Co byscie wzieli ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.