Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki akumulator kupić do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

najlepszy na rynku to austryjacki banner 69 +30%przy rozruchu bedzie pasowal bo ma klemy pasujace do kazdego auta mam i polecam

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Wyświetleń 345,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Odnosnie akumulatorow, dzisiaj jade na wymiane - bedzie Varta silver dynamic 77Ah i 780 prad rozruchowy. Mam pytanko - od czego jest ten przewod ktory wchodzi do akumulatora (mam oryginalnego MOLLA) - jest on owiniety plastikową spreżystą izolacja i wchodzi w gorną część aku z boku. Podejżewam, że jak załoze warte to ten kabelek bede sobie mogł włożyć w d... bo varta nie ma takiego gniazda. :evil:

pozdr

Opublikowano

Odnosnie akumulatorow, dzisiaj jade na wymiane - bedzie Varta silver dynamic 77Ah i 780 prad rozruchowy. Mam pytanko - od czego jest ten przewod ktory wchodzi do akumulatora (mam oryginalnego MOLLA) - jest on owiniety plastikową spreżystą izolacja i wchodzi w gorną część aku z boku. Podejżewam, że jak załoze warte to ten kabelek bede sobie mogł włożyć w d... bo varta nie ma takiego gniazda. :evil:

pozdr

Jest to odpowietrzenie akumulatora przydatna rzecz. Mi na koniec jak coś strzeliło w akumulatorze to po jego wyjęciu stwierdziłem, że obudowa jest napęczniała przy słupku i dzięki temu uniknąłem rozłupania aku i zalania kwasem podszybia.

Opublikowano

Spoko wiem teraz, że to jest do odprowadzania gazu. Wlasnie wymienilem w warsztacie aku na varta silver dynamic 77Ah 780A - w nim tez jest otwor do odprowadzania gazu. Jest na 4-letniej gwarancji. Mam jedynie nadzieje, że nie bedzie zbyt słaby ale na angielskie zimy powinien styknac. :cool1:

Opublikowano

Podłacze sie pod temat.... Jaki powinienem kupić aku do mojej AFB? Orientuje się ktoś?

Dodam tylko ze na stronie Varty są 4 aku do mojego silnika. Nie wiem który wybrać, bo rozbieżnośc jest spora.... od 70A do 100A :mysli:

Opublikowano

Podłacze sie pod temat.... Jaki powinienem kupić aku do mojej AFB? Orientuje się ktoś?

Dodam tylko ze na stronie Varty są 4 aku do mojego silnika. Nie wiem który wybrać, bo rozbieżnośc jest spora.... od 70A do 100A :mysli:

Dowiesz sie z kodu wyposazenia. w 2.5 TDi byly montowane akku od 80 do 110 Ah w zaleznosci od wyposazenia. masz duzo odbiornikow pradu (podgrzewane siedzenia itp) laduj 100Ah. masz mniej - wsadz 80Ah i wystarczy.

Opublikowano

Podłacze sie pod temat.... Jaki powinienem kupić aku do mojej AFB? Orientuje się ktoś?

Dodam tylko ze na stronie Varty są 4 aku do mojego silnika. Nie wiem który wybrać, bo rozbieżnośc jest spora.... od 70A do 100A :mysli:

Zobacz z kodów wypoasażenia jaki masz alternator i bedziesz wiedział jaki aku włożyc. Nie sugeruj sie żadnym wypasem samochodu itp bo przecież te wszystkie gadzety działaja w większosci jak silnik pracuje. Najważniejsze jest mieć dobrze dobrany aku do alternatora. I nie bierz wiekszego na zapas jak to niektórzy robią.

Lepiej jest miec mały aku a naładowany niż duzy i niedoładowany.

Polecam np taki tylko chyba jest za mały ale trzeba by sprawdzić

http://www.allegro.pl/item837456052_akumulator_moll_74ah_szczecin_wysylka_0_zl.html

Opublikowano

Podłacze sie pod temat.... Jaki powinienem kupić aku do mojej AFB? Orientuje się ktoś?

Dodam tylko ze na stronie Varty są 4 aku do mojego silnika. Nie wiem który wybrać, bo rozbieżnośc jest spora.... od 70A do 100A :mysli:

Zobacz z kodów wypoasażenia jaki masz alternator i bedziesz wiedział jaki aku włożyc. Nie sugeruj sie żadnym wypasem samochodu itp bo przecież te wszystkie gadzety działaja w większosci jak silnik pracuje. Najważniejsze jest mieć dobrze dobrany aku do alternatora. I nie bierz wiekszego na zapas jak to niektórzy robią.

Lepiej jest miec mały aku a naładowany niż duzy i niedoładowany.

Polecam np taki tylko chyba jest za mały ale trzeba by sprawdzić

http://www.allegro.pl/item837456052_akumulator_moll_74ah_szczecin_wysylka_0_zl.html

A gdzie znajde symbol alternatora?

Opublikowano

W bagażniku i w ksiązce serwisowej masz kody wyposażenia i tam jest napisane jaki masz alternator.

Wejdziesz na jakąś stronę z kodami wyposażenia i bedziesz wszystko mógł sobie odczytać a moze czegoś ciekawego dowiesz sie o swoim samochodzie.

Opublikowano

W bagażniku i w ksiązce serwisowej masz kody wyposażenia i tam jest napisane jaki masz alternator.

Wejdziesz na jakąś stronę z kodami wyposażenia i bedziesz wszystko mógł sobie odczytać a moze czegoś ciekawego dowiesz sie o swoim samochodzie.

Ale które to oznaczenie w tej naklejce w kole? Bo tam sporo jest oznaczeń. Co do wyposażenia to sprawdzałem i w ałcie sie wszystko zgadza z naklejką :)

Opublikowano

wpisuj wszystkie po kolei i w koncu natrafisz na własciwy.

Jak dobrze pamiętam to 8GD to 90A taki ja mam ale Ty masz większy np 8GU to jest 140A[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 16:01_________________________________________________Acha a akumulator jaki był w oryginale to oznaczenia J..

Musisz znaleźć takowe oznaczenie w kodzie wyposażenia i zaczynające sie na J i dopisac pozostałe dwa znaki i wpisać w szukajkę J..+battery i bedzie wszystko jasne dodatkowo zerkasz jaki był altek tal dla kontroli i spokoju sumienia.

Opublikowano

wpisuj wszystkie po kolei i w koncu natrafisz na własciwy.

Jak dobrze pamiętam to 8GD to 90A taki ja mam ale Ty masz większy np 8GU to jest 140A[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 16:01_________________________________________________Acha a akumulator jaki był w oryginale to oznaczenia J..

Musisz znaleźć takowe oznaczenie w kodzie wyposażenia i zaczynające sie na J i dopisac pozostałe dwa znaki i wpisać w szukajkę J..+battery i bedzie wszystko jasne dodatkowo zerkasz jaki był altek tal dla kontroli i spokoju sumienia.

Wrzuce zdjęcie bo dalej nie wiem które to oznaczenie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e1cf4532fdc3d3f.html

Opublikowano

Akumulator jest okreslony pod pozycją J1R która dot. Akumulator 420a (82ah).

Opublikowano

Akumulator jest okreslony pod pozycją J1R która dot. Akumulator 420a (82ah).

Dzieki za pomoc :good:

Opublikowano

Mój akumulator padł dzisiaj rano. Jutro zamierzam kupić nowy. Co sądzicie o firmie Banner ??

Opublikowano

dobra austryjacka firma spokojnie możesz brać, podobno robią aku na pierwszy montaż do niektórych Audi, BMW, VW

Opublikowano

Mój akumulator padł dzisiaj rano. Jutro zamierzam kupić nowy. Co sądzicie o firmie Banner ??

tez dobre produkuja akumulatorki :good: albo centra też jest :good: banner ma 2 lata gwarancji a np centra 3 latka :wink4:
Opublikowano

miałem wcześniej Banner'a. Tydzień temu dokonał żywotu, wytrzymał pare dobrych lat, teraz kupiłem Centre Futura 77Ah dali mi gwarancje 3 lata - koszt 360zl

Opublikowano

No jutro, a w zasadzie dzisiaj się rozejrzę. Właśnie zastanawiam się nad : Vartą, Centrą i Bannerem coś koło 77-80Ah i prądem rozruchowym powyżej 700 A.

Nie wiem jeszcze co wybiorę. Nie bez znaczenia będzie też cena (oczywiście nie mówię tu o różnicach rzędu 10 zł)

Myślałem też o Mollu, ale tu już róznice cenowe są wyższe. Poza tym nie wiem czy w Siedlcach wogóle mają Molla.

Opublikowano

Ja przedwczoraj byłem zmuszony wym akumulator i kupiłem Boscha 56Ah i 480A, jak na razie skończyły sie problemy z ciezkim odpalaniem porannym, kreci jak szalony.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.