Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Co niektórzy powinni się ogarnąć. Jeździcie Audi a szkoda wam dołożyć 100zł na porządny akumulator :facepalm:

No właśnie, co to znaczy porządny. Ja kupiłem porządny: Centrę Plus. I nie musiałem wydawać 480zł tylko znalazłem za 280zł. I nie sądzę żebym zdążył poczuć różnicę między centrą a jakimś innym za 500zł, bo wcześniej zmienię samochód. Poza tym tu stówa, tam stówa, bo co to za różnica w dłuższej perspektywie - racja ale takich stówek uzbiera się 1000zł rocznie. Nołnejma bym nie kupił ale też wydawanie więcej niż 400zł na akumulator 75-80Ah to po prostu czysta ekstrawagancja.

Poza tym 85Ah jest chyba trochę za duży. U mnie producent podał 72Ah (1,9TDI B6).

Poza tym sformułowanie "ogarnąć się" zaczyna mnie wkurzać, bo jest ostatnio nadużywane i stosowane niezgodnie z dotychczasowym znaczeniem.

Popieram kolegę, że niema co aż tak inwestować w baterię. Dobry i firmowy aku można już kupić za 300-350zł, ale jak ktoś chce za 500zł i więcej czemu nie. Nawet może ceny nie zrywać na pamiątkę i chwalić się na spotach jaki to on ma dobry aku bo kosztował 500zł :facepalm:

Porozmawiamy za 3-4 latka i zobaczymy który aku ciągnie jak nalezy a który powieedział dość:)

Podejrzewam, że za 3-4 lata ja wydam następne 350zł, a Ci co się "ogarneli, bo jeżdżą Audi" wydadzą następne 500zł i nadal będą sądzili, że lepiej kupić droższy. To już nie te baterie co były kiedyś :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dlaczego grupa vag nie montuje centry albo bosch'a na "pierwszy montaż" ? Jaka marka aku wygrywa testy ADAC ? Jaki aku wytrzymał mi 8 lat (innym podobnie)?

Myślę, że odpowiedź na te pytania zakończy OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już musi być ten moll to może w takiej cenie :naughty:

MOLL 80AH 640A 58045 P+ MOKOTÓW GRATISY (2922713584) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy ten jest za tani i wytrzyma krócej niż 8 lat :polew:

ok żarty żartami, każdy ma swój rozum i kupi jaki będzie chciał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jutro musze kupić nowe aku MOLL po 7 latach powiedział papa:grin:

Do wyboru mam:

Varta Silver 74AH 750A

Bosch Silver 74AH 750A

i teraz mam dylemat sprzedawca twierdzi że Varta robi dla Bosch i to to samo:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami piszecie, że padł 7-8-11 letni Moll a szukacie czegoś innego o czym inni użytkownicy piszę, że wytrzymuja 2-3-4 lata. To chyba mówi samo za siebie. W katalogach wszystko ładnie wygląda a ważne jest to jak długo aku utrzymuje swoje włąściwości. A Moll jest w tym najlepszy.

Test ÖAMTC

MOLL

MOLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami piszecie, że padł 7-8-11 letni Moll a szukacie czegoś innego o czym inni użytkownicy piszę, że wytrzymuja 2-3-4 lata. To chyba mówi samo za siebie. W katalogach wszystko ładnie wygląda a ważne jest to jak długo aku utrzymuje swoje włąściwości. A Moll jest w tym najlepszy.

Test ÖAMTC

MOLL

MOLL

Tylko że MOLLa nie kupisz w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym, dlatego ludzie kupują to co sklepy mają albo są w stanie zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami piszecie, że padł 7-8-11 letni Moll a szukacie czegoś innego o czym inni użytkownicy piszę, że wytrzymuja 2-3-4 lata. To chyba mówi samo za siebie. W katalogach wszystko ładnie wygląda a ważne jest to jak długo aku utrzymuje swoje włąściwości. A Moll jest w tym najlepszy.

Test ÖAMTC

MOLL

MOLL

Jak ktoś ma zamiar jezdzić autem 5-7 lat to pewnie że moll. Ja zmieniam auta co 2-3 lata bo mi się poprostu nudzą a przy sprzedaży nikt nie doceni że mam wsadzonego molla :facepalm: Więc po co przepłacać?!

Zresztą ojciec w aucie ma wsadzonego jakiegoś badziewnego jenoxa (czy jakoś tak) i ciagnie juz 6 rok:wink: Tak więc wszystko zależy na co trafisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiamy za 3-4 latka i zobaczymy który aku ciągnie jak nalezy a który powieedział dość:)

No to możemy już pogadać bo gdzieś w 2008 lub 2007 r. kupiłem Centrę Futurę CA770 za 278zł i do października 2012 wytrzymała bez mrugnięcia, bez zaglądania, sprawdzania poziomu elektrolitu i żadnego podładowywania. Samochód sprzedałem i nie wiem czy wytrzyma 8 lat czy tylko 7 ale proponowany przez Ciebie okres testowy wytrzymał i w poprzednią zimę w Kościelisku odpalałem bez żadnych problemów przy -18st C. Można owszem przekładać akumulator przy zmianie samochodu ale myślę sobie że jaki by nie był ten aku to po 6 latach i tak nie miałbym pewności czy jak przyjdzie -20st będę w stanie pojechać czy nie, czyli najdalej za 2 lata musiałbym kupić nowy. Czyli wolę kupić od razu i korzystać z nowego niż sprzedać za 4 lata samochód z nowym akumulatorem. Jeśli uważnie czytasz to już zrozumiałeś, że jak przystało na posiadacza Audi, nie robię dziadowszczyzny i kupując nowy samochód, kupuję też do niego nowy akumulator :)

Ten Moll za 370zł to już jest sensowna propozycja ale nie 480zł - Gospodi pomyłuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie wedlug kodu z wlepki w ksiazce serwisowej: kod J0R akumulator 380 A (80 Ah) firmy Moll auto z 2003r akumulator od nowosci chyba taki jak z fabryki wyjechal i troche juz tej zimy slabo kreci wiec trzeba wymienic jaki akumulator byscie doradzili tez Molla czy cos innego jestem zagranica i nie wiem wiem ze moll napewno jest a jak z innymi ciezko powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie wedlug kodu z wlepki w ksiazce serwisowej: kod J0R akumulator 380 A (80 Ah) firmy Moll auto z 2003r akumulator od nowosci chyba taki jak z fabryki wyjechal i troche juz tej zimy slabo kreci wiec trzeba wymienic jaki akumulator byscie doradzili tez Molla czy cos innego jestem zagranica i nie wiem wiem ze moll napewno jest a jak z innymi ciezko powiedziec.

Kupuj według kodu i bez obawy dokładaj do molla - weź 85 - ale dla pewności sprawdź wymiary mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim starym civicu miałem aku firmy ARCTIS.

Jezdził z nim 14 lat jeśli wierzyć wybitym numerom na aku.

Ja używałem 7 lat go sam aż umarł śmiercią naturalną przy -36 st C :)

W T4 mam Centra FUrura 2 rok i też narazie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zważyłem z ciekawości 3 akumulatory o tej samej pojemności.....i co się okazuje :shock3::

Varta 80Ah fabryczny aku wyjęty z Vw waga 22kg

Banner 80Ah waga 19kg

Dublet 80Ah waga 16,5kg

oprócz wagi różniły się też trochę rozmiarami.

podejrzewam że "magia cen" najtańszych akumulatorów jest niczym innym niż wałkiem na pojemności.

Płacimy np. za 80Ah,a de facto otrzymujemy 60Ah.Stąd niska cena :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik testu z auto motor dotyczący akumulatorów 70-85 Ah

http://s1.postimage.org/kpscvmyaj/2013_01_15_19_51_35.jpg

<br /><br />

EXIDE żądzi

coś ten moll za dobrze w tym teście nie wyszedł (nie twierdzę, że jest zły) ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik testu z auto motor dotyczący akumulatorów 70-85 Ah

http://s1.postimage.org/kpscvmyaj/2013_01_15_19_51_35.jpg

<br /><br />

EXIDE żądzi

pewnie Exide zamówiło ten test :decayed::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...