Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

ja w swoim mam centra futura i lata już u mnie 2 zimę a ma 4 rok, krótkie trasy robię, przed zimą ładowanie, a mimo to ładnie służy. A odnośnie testu aku to jakiś tam ogólny pogląd o akumulatorach daje, ale każdy kupuje to co chce jak to napisał Kolega mlodyabc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, czy ten Moll Akumulator MOLL M3 PLUS 95Ah HURTOWNIA BOLESŁAWIEC (2940552586) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. zmieści się do B6 ? Oryginalnie mam aku 95Ah i chcę wsadzić o takich samych parametrach. Dodam, że ori akumulator padł po 9 latach :-) Wie ktoś ile kosztuje ori w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie masz 95? A we wlepce jaki masz? Duzy. Moll 91 wiem ze wchodzi. Zmierz swojego i poróznaj z Moll 95. Podają na aukcjach wymiary. U mnie w aso nie mają Molla tylko Varta, Centra i cos tam jeszcze i ceny o 30-40% wyzsze niz wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki aku jest w b6 1.8T AVJ?

sprawdź najlepiej na wlepie- powyżej masz kody

u mnie w bexie siedział moll 12V 340A 70Ah (570A prąd rozruchu) w avj pewnie podobnie - poprzednio miałem AVJ ale nie pamiętam co było:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat w akumulatorach, w hurtowni akumulatorów (tylko akumulatorów, nie jakiejś ogólnie motoryzacyjnej) robi swoje (co prawda w tej chwili na stanowisku kierowniczym, ale cały czas blisko tematu, włącznie z odpowiednimi certyfikatami do rozpatrywania reklamacji oraz prowadzenia ASO akumulatorów) więc może dodam parę słów od siebie w temacie. Na razie przeleciałem po wątku, więc poruszę tylko dwie kwestie, które najbardziej mnie zaciekawiły (inaczej, wywołały u mnie banana na twarzy), najbardziej mi utkwiły w pamięci. Później, oczywiście w miarę możliwości czasowych, odniosę się do wszystkich kwestii i zapytań/niejasności w tym temacie związanych:

- na pierwszy ogień pójdzie "Henio - sprzedawca roku", który użytkownikowi pakotomasz wcisnął kit, że "po sprawdzeniu okazało się, że aku jest całkowicie do wymiany, nawet naładowanie niewiele mu już pomoże"; toż to bzdura totalna i nie chodzi o to, że ja twierdzę, że ta Centra Futura była w super stanie i pojeździłaby jeszcze kilka lat, ALE nie ma możliwości, żeby "Henio - sprzedawca roku" sprawdził poprawnie akumulator, który jest rozładowany; sprawdzanie rozładowanego akumulatora bardzo często na przyrządach pomiarowych objawia się bardzo podobnie, jak sprawdzanie akumulatora ze zwarciem w ogniwie (chociaż wszystko zależy od stopnia rozładowania akumulatora), po za tym, jeśli odpaliłeś na zimnym silniku na tym akumulatorze, to żadnego zwarcia w ogniwie nie było, mógł więc być on zużyty (ale przecież był rozładowany, więc musiał mieć zaniżoną zdolność rozruchową, która wzrosłaby po całkowitym naładowania aku); dlaczego twierdzę, że "Henio - sprzedawca roku" wcisnął kit, dlatego, że sprzedając akumulatory Bosch-a, dobrze Henio wie, co sprzedaje konkurencja, więc wie, że akumulatory Centra Futura mają 3 LATA GWARANCJI, i są to sprzęty z najwyższej półki jakościowej; poleciłbym sprawdzić, czy owa 2-letnia Futura nie śmiga w jego aucie, bądź popytać w okolicy, czy "Henio - sprzedawca roku" czasem po weekendzie nie był do końca świeży, jak po opchnięciu fajnej sztuki znajomemu, za banknoty NBP zakupił dwie flachy i porządną zakąskę;

- wyniki testów akumulatorów zamieszczone przez użytkownika Dragon30; najtrafniej, nie wiem, czy świadomie, czy na chybił trafił ocenił je użytkownik Rabbi Mordechaj; test ewidentnie zamówiony przez Exide/Centra, ale nie chodzi tu o sam wynik testu, że Exide Premium vel Centra Futura (różni się tym, że ma 2-letni Assistance) nie mógłby się na czele tej stawki znajdować, bo to naprawdę jest europejski top producentów; istotną sprawą jest, że aku z pozycji nr 2 to też produkt Exide/Centra, tyle tylko, że oklejony brandem Sonnenschein, ale w wykonaniu o jedną lub dwie klasy niższym (bo nie widzę z bliska bloku akumulatora, czy to jest Centra Standard/Exide Classic, czy Centra Plus/Exide Excell); jeśli więc po testach wyszło im, że ten akumulator jest lepszy od pozycji nr 3, czyli Varty Silver Dynamic, to proponuję traktować to jako bajkę z tysiąca i jednej nocy połączoną z kiepskim żartem prowadzącego teleturniej Familiada :polew: ; idąc dalej pozycje nr 3 i 4 zostały porównane bez sensu także, bo (i tu mogę zszokować wielu z Was, jak i nie wszystkich) to są produkty z tej samej fabryki, z tych samych taśm produkcyjnych, o tych samych parametrach i właściwościach, tyle tylko, ze wprowadzane na rynek przez dwa niezależne kanały dystrybucyjne :polew: po za tym te dwa akumulatory też są z różnych półek, Bosch S4/Varta Blue Dynamic jest niższy o klasę od Bosch S5/Varta Silver Dynamic; pozycja nr 5, czyli Moll kamina, to tak jak w przypadku aku nr 2 połka najniższa danego producenta; SUMUJĄC, taki pseudo reklamowy test akumulatorów, to nic innego, jakbym ja zrobił test samochodów p.t. "którym autem najwygodniej dojadę na koniec świata w cztery osoby plus bagaż", a wyniki przedstawiłbym następująco:

1. Audi A6

2. Audi A1

3. Bmw serii 5

4. Bmw serii 3

5. VW Polo

Nie jest to może idealnie odwzorowujące porównanie, ale większość z Was załapie o co chodzi.

Tyle jeśli chodzi na te chwilę, bo trzeba się do pracy zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

posiadam już na wyczerpaniu bo użytkuję już akumulator 4ty rok a nie wiem jak długo był użytkowany przed zakupem w swojej audi a4 model b6 avant 2.5 TDI 163KM rocznik 2003 akumulator varta (tu jego dane szczegółowe) 8E0 915 105 D 12V 450A 95 Ah DIN 760A EN/SAE. Szukałem takiego samego ale już takiego chyba nie kupię jaki Waszym zdaniem powinienem zakupić na jego miejsce. Dodam że działał bez zarzutu i chciał bym tej klasy na jego miejsce, czekam na opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwan900, spokojnie kupisz taki sam, producenci akumulatorów co kilka lat zmieniają typy akumulatorów, oznaczenia oraz szaty graficzne. Dodatkowo, jeśli dają na pierwszy, fabryczny montaż (a Varta ma umowę na pierwszy montaż do VAG) swoje produkty, to bardzo często różnią się one od akumulatorów na rynku wtórnym kolorem oraz oznaczeniami. W chwili obecnej Twój akumulator to: VARTA BLUE DYNAMIC 12V-95Ah-800A (EN) o numerze katalogowym 595 402 080, lub skrótowym G3. Jeśli znajdziesz taki akumulator, to kupisz to, co użytkujesz w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Wczoraj znów mi aku odmówił posłuszeństwa więc rano kupiem akumulator formy AD 74ah i prad 680, wiem mógł być wiekszy ale 80 to była ogromna i miałem wątpliwosc czy sie zmiesci.

Co sądzicie o tej firmie???

dodam że brat w b6 miga na identycznym już 3 zimę, ani razu nie doładowany a w zimie jeździe 2 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hortomagiko

No to jeszcze proszę opowiedz jakie są różnice między akumulatorem Centra plus CB740 a Centra futura CA770 jeśli dobrze pamiętam oznaczenia. Pytam z czystej ciekawości bo baterię jakiś czas temu kupiłem czyniąc założenie, że Centra plus pewnie nie będzie dużo gorsza niż futura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hortomagiko

No to jeszcze proszę opowiedz jakie są różnice między akumulatorem Centra plus CB740 a Centra futura CA770 jeśli dobrze pamiętam oznaczenia. Pytam z czystej ciekawości bo baterię jakiś czas temu kupiłem czyniąc założenie, że Centra plus pewnie nie będzie dużo gorsza niż futura.

Znajomy ze sklepu mi nie polecał Centry bo miał dużo reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobi665,

AD to tylko naklejka; wiele produktów oklejanych jest tą naklejką i rozprowadzanych przez AD Polska; akumulator zrobiony przez Exide Technologies, producenta Centry; AD to biedniejsza wersja Centry Standard, najsłabszej linii tego producenta; akumulator o standardowych parametrach, jednak wyprodukowany przez jednego z liderów w branży, więc o jakość wykonania nie powinieneś się martwić;

Rotor,

Centra Plus CB740 - 74Ah i 680A rozruchowego, standardowe 2 lata gwarancji;

Centra Futura CA770 - 77Ah i 760 A rozruchowego, 3 lata gwarancji, 2 lata Pakietu Assistance;

masz więc w przypadku Futury akumulator mocniejszy o 80A (ponad 10%) i do tego z dłuższą o rok gwarancją i dodatkowo pakietem assistance;

szkoda, że nie dopytałeś o akumulator Centra Futura CA722 (72Ah i 720A prąd rozruchowy), bo jest on dosłownie o kilka-kilkanaście złotych droższy niż Centra Plus CB740, a parametry lepsze i zawsze rok gwarancji więcej;

dziako,

stwierdzenie stare jak świat, mogące się odnosić do wszystkich marek akumulatorów; słyszę to wielokrotnie w odniesieniu do Centry, Exide, Varty, Boscha, Fiamm-a i innych czołowych marek akumulatorów; tak jest w tym świecie, że każdy zawsze trafi na produkt markowy, który nie spełni jego oczekiwań i stąd te stwierdzenia; istotą takiego stwierdzenia może być tylko fakt, kto to wypowiedział, bo jeśli sprzedawca, który miał Centrę, a teraz ma w ofercie co innego, to trzeba brać na to poprawkę; jeśli sprzedaje śladowe ilości akumulatorów, jako detalista, nie wiem 100-200 sztuk rocznie, to też trzeba brać poprawkę; osobną kwestią są same reklamacje, gdzie ponad 75% to akumulatory tylko rozładowane; zresztą jest tak wiele innych przyczyn takich stwierdzeń, że nie starczy dnia, żeby je tu wszystkie poruszyć;

Exide/Centra oraz Varta/Bosch to europejscy potentaci, liderzy rynku w Polsce i Europie (bo produkują akumulatory w kilku fabrykach w Europie pod wieloma różnymi brandami), a będąc w branży przez te lata sprzedałem kilkadziesiąt tysięcy sztuk Centry, drugie tyle Varty i Boscha (oczywiście wiele innych marek także) i nie widzę od wielu lat w statystykach reklamacyjnych niczego niepokojącego zarówno u Centry jak i Varty i Boscha; mało tego, nie widzą tego również rzesze konsumentów, którzy co roku kupują tak duże ich ilości; sam użytkuję od wielu lat akumulator jednego z tych producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hortomagiko

Katalog Centry to ja przeglądałem i dane znam, o tym 72Ah też myślałem ale jak się trafił w sklepie za rogiem akumulator Plus 74Ah za 279zł to była oferta trudna do przebicia. Chodzi mi o różnice w technologii Plus a Futura oraz jak to się przekłada na trwałość użytkowanie itd. Takie bajery jak dłuższa gwarancja czy assistance traktuję z przymrużeniem oka, bo w praktyce z tej dłuższej gwarancji i tak piekielnie trudno skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotor,

Jeśli chodzi o płytę Centry Plus to nie ma powodów do obaw, bo jest to płyta trochę ponad "standard", która dobrze znosi obciążenia w autach z dodatkowym wyposażeniem, zresztą do takich aut ten akumulator jest dedykowany. Można powiedzieć, że Centra Plus to początek marki premium wśród akumulatorów.

Trwałość ...... zdarza się, że przyjeżdża klient z C.Futurą po nowy akumulator po 2-3 latach, zaraz po Nim następny podobnym autem i ma C.Standard, która Mu służyła 6-7 lat..... Jestem generalnie przeciwnikiem określania długości żywotności akumulatora w latach, ale tak właśnie chcą rozpatrywać to klienci. Generalnie temat trudny do przekazania, wyjaśnienia, bo w dużej mierze zależy od Nas użytkowników i samochodu jak długo będzie Nam służył akumulator, a wynika to głównie z:

- cykliczności rozruchów, każdy kierowca użytkuje auto inaczej, jeden odpala furę 2 razy dziennie, drugi 20 razy dziennie, a trzeci 120 razy dziennie;

- częstotliwości użytkowania pojazdu i związaną z tym upływnością prądu na postoju (o tym niżej), jeden jeździ codziennie, drugi 3 razy w tygodniu, trzeci jeszcze rzadziej;

- upływności prądu na postoju, jeden ma upływność na postoju 0,1A, drugi 0,3A, a są i takie kwiatki w klasach premium co wciągają 0,5A lub więcej, zależne od auta i jego wyposażenia oraz dodatkowych odbiorników dokładanych samodzielnie;

- ilości przejechanych kilometrów po pierwszym porannym rozruchu, oraz ilości między kolejnymi rozruchami (szczególnie w przypadku diesli), gdyż mamy szczególnie w miastach użytkowników, którzy po porannym rozruchu i nawet w ciągu dnia przejeżdżają dziennie niewiele kilometrów, a odpalają auto bardzo często;

- wszelkiego rodzaju awarii układów zapłonowych, elektrycznych, ze szczególnym uwzględnieniem rozrusznika i alternatora

Cena detaliczna Twojego akumulatora Centra Plus rzeczywiście atrakcyjna. Z uwagi na to, że Centra Plus to najmniej rotujący u dystrybutorów produkt Centry, naskrob mi tutaj numer fabryczny Swojego akumulatora, zobaczę czy sprzedawca chciał się pozbyć Plusa, czy zadziałał na Niego Twój urok osobisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem bosch s4 80ah zobaczymy jak się będzie sprawował, narazie rozruch o niebo lepszy niż na starym który się skończył ,a siedział jeszcze fabryczny moll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również dopadł problem z brakiem prądu :/

ja osobiście chce kupić dobry akumulator porządnej firmy w grę wchodziły dwie firmy MOLL i VARTA dlaczego akurat te a nie np Bosch

ponieważ z moich informacji wynika że powyższe dwie firmy były wkładane w standardzie przez producenta na pierwszy montaż więc jeśli producent zaufał firmie MOLL i VARTA to ja też pójdę tą drogą w ostateczności decydując się jednak na firmę MOLL.

Jeśli ktoś z Was chciał by też zdecydować się na firmę MOLL a nie wie jaką pojemność akumulatora wybrać niech odwiedzi ten link tu jest wszystko ładnie napisane

http://www.moll-batterien.com/downloads/MOLL_Zuordnungsliste_PKW.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym sprawdzić, ale jeśli się nie mylę, aktualnie umowę z VAG ma tylko Varta. Moll od kilku lat już chyba nie daje na pierwszy montaż, ale wiele lat miał na to umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...