Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

czytam to forum i zgłupiałem - jedni piszą tak jedni tak

czy do 1,9 BKE gdzie standardowo J0R akumulator 380A (80Ah)

brac lepiej future 77Ah 760A czy 85Ah 800A (nie wiem czy wejdzie)

z góry dzięki

Tabela przeliczeniowa prądów rozruchowych:

http://www.sklepcentra.pl/centra/aktualnosci/211-tabela-przeliczeniowa-pradow-rozruchowych-din-en-sae-iec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wziołem 77Ah

informacja z hurtowni - centra 85Ah już nie produkuje i po necie są leżaki

Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem 77 ale zakładałem szyby na tył i inne mody więc wziąłem większy. 80 czy 85 w tym przypadku można spokojnie założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś woltomierzem napięcie na tym nowym akumulatorze? Może to też leżak z poprzedniego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jaki aku wybrać do B6 ALT?

Obecny mój ma 72 i 380, i powoli dogorewa stąd czas chyba na zmianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem akumulator moll 75 Ah 680 A M3 plus gość jak sprawdzał w katalogu to do mojej A4 Avant 1.9 tdi 2004r. powinien być 85Ah ale akurat takich nie mieli i kupiłem 75Ah (zaznaczam że głownie jeżdżę na krótkich odcinkach) czy to nie przeszkadza chodzi o pojemność :)

Edytowane przez slaweku75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś kupił aku mniejszy od zalecanego przez producenta. Większy tak.

Sprawdz we wlepce jaki miałeś fabrycznie.

Edytowane przez M1etek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grechut

Masz 83 strony wywodów jaki akumulator kupić. Przeczytaj losowo wybrane 5 stron i będziesz wiedział. Zaprawdę powiadam Ci takich pytań jak Twoje było tu ze sto.

Panowie kupiłem akumulator moll 75 Ah 680 A M3 plus gość jak sprawdzał w katalogu to do mojej A4 Avant 1.9 tdi 2004r. powinien być 85Ah ale akurat takich nie mieli i kupiłem 75Ah (zaznaczam że głownie jeżdżę na krótkich odcinkach) czy to nie przeszkadza chodzi o pojemność :)

Trochę dziwne kupować akumulator mniejszy bo właściwego nie było. Ten stary był całkowitym trupem? jeszcze tygodnia by nie wytrzymał? Zakłądając że katalog producenta akumulatorów zawsze zaleca ciut większą pojemność żeby sprzedać droższy akumulator oraz pamiętając że np ja mam 74Ah w podobnym do Twojego A4 1,9TDI 2004 to nie powinno byc problemów. Dla świętego spokoju sprawdź kod na wlepce - jeśli nie wiesz o co chodzi, cofnij się w tym wątku o kilka stron i czytaj, czytaj, czytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w kwestii relacji cena/jakość , co wybrać ;

Moll

Banner

Fiamm ( dla mnie włoskie to tylko ubrania :) ..... )

potrzebna pojemność 85-90 Ah

czy to porównywalna klasa?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOLL pewnie będzie droższy. Ale wszystkie 3 są godne polecenia. Więc wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do 2.8 quattro 193km bedzie dobry 80Ah 720A, stary akumulator to jakas porazka 65Ah 500A naklejek brak nawet na alternatorzeczy lepiej 85AH 800A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do 2.8 quattro 193km bedzie dobry 80Ah 720A, stary akumulator to jakas porazka 65Ah 500A naklejek brak nawet na alternatorzeczy lepiej 85AH 800A

80Ah spoko wystarczy. U mnie w A80 2.8 (12v) 60Ah robi z nim co chce przez ostatnie 3 lata i dalej ma się bdb. Aku za mały ale udowadniam tu , że się da.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś kupił aku mniejszy od zalecanego przez producenta. Większy tak.

Sprawdz we wlepce jaki miałeś fabrycznie.

To doczekałeś się. Nie słyszałeś pewnie że jeżeli ktoś jeżdzi na krótkich odcinkach lepiej kupić trochę mniejszą pojemność niż zalecana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

z racji że mój aku powoli kończy swój żywot szukam coś nowego

i tu moje pytanie bo z rok po zakupie wysłałem ojca na zakupy i nawet nie sprawdzałem co zakupił ( tylko tyle że Varta)

dziś sprawdzałem i zakupił 74Ah na 680, i się powoli kończy

z wlepy mam JOL czyli 70Ah

moje auto to benzyna 3.0 ASN

teraz pytanie co wstawić, myślałem Varta o 80Ah na 730

dodam że większość przebiegu robię po mieście i krótkie trasy do 400km, mam obawy że jak będzie za duży to będzie nie doładowany

dzięki za porady

Edytowane przez Kazik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś kupił aku mniejszy od zalecanego przez producenta. Większy tak.

Sprawdz we wlepce jaki miałeś fabrycznie.

To doczekałeś się. Nie słyszałeś pewnie że jeżeli ktoś jeżdzi na krótkich odcinkach lepiej kupić trochę mniejszą pojemność niż zalecana.

To wytłumacz, dokładnie co zyskasz wkładając akumulator o pojemności mniejszej, niż zalecana przez producenta (oprócz niższej ceny)

Moderatorze! Proponuję ZAMKNĄĆ ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...