Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jedno ozanczenie silnika i dwie długości świec żarowych?


doa-krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, latem zeszłego roku zakupiłem świece żarowe do audi 2002 avf i tak sobie leżakowały w schowku aż do dziś gdy postanowiłem je wymienić (odpalił dopiero za drugim razem :embarrassed: ). Wykręciłem jedną i od razu się zdziwiłem bo jest dłuższa od tych co kupiłem. Dzwonię do sklepu a oni że do tego szły dwa rodzaje dłuższa i krótsza. I w ten sposób zostałem z krótkimi świecami. Teraz pytanie czy są dwa rodzaje głowic w jednym oznaczeniu silnika? Różnica jest spora 5-6mm. Oczywiście nie montuję tylko dokupię dłuższe, ale pytanie pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tydzień temu wymieniałem u siebie w AWX i też pokazywało w katalogach że mam świece BERU GN855 lecz po wyjęciu świece okazała się że GN 855 jest za krótka -> wyszło na to że powinny być świece bodajże BERU GN046 już nie pamiętam dokładnie - ale katalog pokazywał dopiero te świece przy Passacie AWX... (sam sprawdzałem)

byłem o tyle w lepszej sytuacji że mogłem sobie zamienić...

nie wiem dokładnie jak jest u Ciebie ale musisz dobrze sprawdzić ... czy czasami też nie ma przekłamania w katalogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam numery ze świecy spisane (Bosch 0250202046 11V) tylko, że gdzie nie zadzwoniłem do sklepu to powyżej 50zł za sztukę a za te beru 28 płaciłem, na allegro będę musiał zamówić. [br]Dopisany: 03 Luty 2012, 17:23_________________________________________________Ale czy to oznacza inną głowicę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za boscha do awx ostatnio placiłem 28zł szt te same co podałes nr.,a za beru do golfa juz 39zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 4 TDI Fgst 8E-2-148-698 --> - Y-741U

A 4 TDI Fgst --> 8E-2-148-697 - Y-732J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak byłem w sklepie to sprzedał mi te o długości 92mm ale jak wymieniałem to widziałem że są krótsze i oddałem,te dłuższe były za drogie.

Najłatwiej rozpoznać te świece po kolorach gumek. Te dłuższe maja zielone a krótsze czarne.

Te o długości 97mm na allegro tanio kupisz chyba tylko podróbki bo wszędzie kosztują ponad 50zł a w serwisie około 80zl za sztukę.

Ja kupiłem w serwisie bo mam rabat 15% i kosztowały mnie około 65zł , ale wydaje mi się że lepiej dołożyć te 15 zł i mieć pewność ze to nie są podróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ponad 50dych, już zakupiłem w sklepie internetowym http://www.kolmot.com.pl/index.php?products=product&prod_id=335 tylko że tu ma boscha a na beru za 28 ma i już je zakupiłem, nie wiem czy napewno oryginał ale cóż ... czekam na przesyłkę. [br]Dopisany: 04 Luty 2012, 08:36_________________________________________________

Kupułeś świece do AFN`a

Te co kupiłem to beru GN855 0100226227 dojdę sobie po numerach od czego i pogonię. Miały być AVF.[br]Dopisany: 04 Luty 2012, 08:39_________________________________________________

A 4 TDI Fgst 8E-2-148-698 --> - Y-741U

A 4 TDI Fgst --> 8E-2-148-697 - Y-732J

z tego wnioskuję że jednak były dwie różne głowice do jednego oznaczenia silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na głowicach sa numery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też spotkał mnie problem z zakupem świec, rozpoznaje się to po numerach VIN czy ma być dłuższa czy krótsza, najpierw kupiłem NGK Y-732J ale kiedy wykręciłem okazało się że potrzebuje dłuższe. W tym przekonaniu utwierdził mnie tez kolega TOM77 :hi:. Miałem czas i jakoś tak zdecydowałem że wymienię na BERU GN 046 - 55zł/szt. Za NGK Y-741U zapłaciłbym 45zł/szt. Mam nadzieje że dokonałem właściwej decyzji dokładając te 40zł więcej, ale skoro są na pierwszy montaż to chyba już coś znaczy o ich jakości. Słyszałem że wychodzą też podróbki BERU, oczywiście dużo tańsze i w nich może upalić się końcówka świecy i wpaść w "złe" miejsce co skutkuje naprawą silnika. Także ja akurat wychodzę z założenia że za dobre rzeczy trzeba zapłacić....z życiowych doświadczeń wiem że dobre i tanie nie idzie w parze :confused4:. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też spotkał mnie problem z zakupem świec, rozpoznaje się to po numerach VIN czy ma być dłuższa czy krótsza, najpierw kupiłem NGK Y-732J ale kiedy wykręciłem okazało się że potrzebuje dłuższe. W tym przekonaniu utwierdził mnie tez kolega TOM77 :hi:. Miałem czas i jakoś tak zdecydowałem że wymienię na BERU GN 046 - 55zł/szt. Za NGK Y-741U zapłaciłbym 45zł/szt. Mam nadzieje że dokonałem właściwej decyzji dokładając te 40zł więcej, ale skoro są na pierwszy montaż to chyba już coś znaczy o ich jakości. Słyszałem że wychodzą też podróbki BERU, oczywiście dużo tańsze i w nich może upalić się końcówka świecy i wpaść w "złe" miejsce co skutkuje naprawą silnika. Także ja akurat wychodzę z założenia że za dobre rzeczy trzeba zapłacić....z życiowych doświadczeń wiem że dobre i tanie nie idzie w parze :confused4:. Pozdrawiam

Dlatego lepiej dołożyć jeszcze 40 zł i kupić w serwisie wtedy wiadomo ze to oryginał w 100% i nie trzeba myśleć co się kupiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...