Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i udało się poszperałem podzwoniłem i znalazłem całe kompletne zaciski 320mm z tarczami i klockami w idealnym stanie za niecałe 400zł. Myślę że niezła cena , dziś wszystko wyczyściłem i pomalowałem jutro zakładam , zobaczę jaki będzie efekt czy coś się polepszy z hamowaniem.

Mam jeszcze jedno pytanie czy procedura odpowietrzania jest standardowa jak w zwykłym aucie , i czy wystarczy odpowietrzyć tylko zaciski które były odkręcane czy przepompować wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dopasowaniem tylu bedzie kłopot a 1000zl za przednie Zaciski to duzo. Bo gwarantuje Ci ze samych tarcz nie sprzedasz a bedziesz musiał dokupić tarcze i klocki. Nie rozumiem po co tak kombinować dla paru złotych i potem pamietać od czego klocki od czego tarcze zamawiać itepe... Albo mnie ba cos stać albo temat odpuszczam... Tym bardziej ze to sa hamulce...

---------- Post dopisany at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany at 21:30 ----------

Jak się popiesci to i tarcza z b8 się zmieści :)

Wiesz tak podchodząc do tematu to i kondoma zrobisz na drutach...

tylko po pierwsze czy to bedzie opłacalne i po drugie czy spełni swoją funkcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest cena za komplet 4 tarcz z klockami 4 zacisków i 4 jarzm a liczac za przód i tył od s4 to kwota 3500 zł wiec jak dla mnie 1000 a 3500 to jest różnica , co prawda tarcze mozna sprzedac nawet za grosze a kupić nowe od s4 za 1000 zł spokojnie komplet już kupi wiec za 2000 mozna miec dobry zestaw tylko kwestia tego przerabiania jakie jest i jak kosztowo a zacisków się nie wymienia co rok wiec nei trzeba pamietac od czego są tylko kwestia tarcz i klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy S5 nie jest P&P również do B8? Klienta znajdziesz na set z tarczami i kupisz set od S4 za te same pieniądze w PL albo taniej w UK i nic się nie zmarnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dopasowaniem tylu bedzie kłopot a 1000zl za przednie Zaciski to duzo. Bo gwarantuje Ci ze samych tarcz nie sprzedasz a bedziesz musiał dokupić tarcze i klocki. Nie rozumiem po co tak kombinować dla paru złotych i potem pamietać od czego klocki od czego tarcze zamawiać itepe... Albo mnie ba cos stać albo temat odpuszczam... Tym bardziej ze to sa hamulce...

---------- Post dopisany at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany at 21:30 ----------

Jak się popiesci to i tarcza z b8 się zmieści :)

Wiesz tak podchodząc do tematu to i kondoma zrobisz na drutach...

tylko po pierwsze czy to bedzie opłacalne i po drugie czy spełni swoją funkcje...

a czemu miało by nie spełnić? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś doświadczenia z klockami jurid white? Jutro zakladam 320 do siebie i zastanawiam się czy dobrze wybralem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest cena za komplet 4 tarcz z klockami 4 zacisków i 4 jarzm a liczac za przód i tył od s4 to kwota 3500 zł wiec jak dla mnie 1000 a 3500 to jest różnica , co prawda tarcze mozna sprzedac nawet za grosze a kupić nowe od s4 za 1000 zł spokojnie komplet już kupi wiec za 2000 mozna miec dobry zestaw tylko kwestia tego przerabiania jakie jest i jak kosztowo a zacisków się nie wymienia co rok wiec nei trzeba pamietac od czego są tylko kwestia tarcz i klocków

tak tylko że z tego kompletu wykorzystasz tylko przednie zaciski bo tył się nie nadaje. także płacisz 1000zł za przednie zaciski i potrzebujesz tarcze przod tył, klocki tył, i zaciski tył. A za to co posprzedajesz- dostaniesz grosze- jeśli będzie to rozkompletowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić płyn przy okazji. Ale jeśli chcesz tylko odpowietrzyc to możesz dwa przednie od najdalszego zaczynając. Chyba ze Ci ucieknie płyn ze zbiorniczka to wtedy lepiej tył tez ruszyć,przynajmniej ja bym tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu wycieknie płyn to poza odpowietrzeniem przewodów zostanie mu odpowietrzenie pompy ABS a do tego potrzebny VAG a procedury też są opisane na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielotlok na tyl odpada

tylko wieksza tarcza wentylowana z innym zaciskiem i jarzmem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i heble założone , niestety efekt nie jest taki jak oczekiwałem , po pierwsze mam troszkę za miękki pedał dopiero drugie naciśnięcie jest takie jak powinno być a same hamulce są odrobinę lepsze od wcześniejszych , czy to morze być przyczyna że są używane tarcze i klocki (fakt że były w stanie idealnym). A może vacopompa jest do wymiany , co byście powiedzieli na taki stan rzeczy. Fakt że dopiero przejechałem na nich z 10km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wszystko musi się ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że prawidłowo odpowietrzałem , po odkręceniu wężyka miałem naszykowaną zatyczkę więc uroniło się kilka kropel podczas zakręcania kolejnego zacisku, po zamontowaniu wszystkiego były cztery razy pompowany pedał i spuszczany odpowietrznikiem płyn też ze trzy cykle aż leciał nieprzerwanie, poczekam aż zrobię kilkaset kilometrów jak coś to jeszcze raz odpowietrzę lub wymienię płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i heble założone , niestety efekt nie jest taki jak oczekiwałem , po pierwsze mam troszkę za miękki pedał dopiero drugie naciśnięcie jest takie jak powinno być a same hamulce są odrobinę lepsze od wcześniejszych , czy to morze być przyczyna że są używane tarcze i klocki (fakt że były w stanie idealnym). A może vacopompa jest do wymiany , co byście powiedzieli na taki stan rzeczy. Fakt że dopiero przejechałem na nich z 10km.

u mnie w poprzednim aucie po swapie z 288 na 320 hamulce zaczęły być jak należy dopiero po 100-150km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...