Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, Dev napisał(a):

 

a jakie masz auto ?

A4 B7

Klocek musi być od tego zacisku czyli od Q5 8R Brembo

Tarcza od Q5 ma 52,1mm wysokości. W A4 46,5mm.

W A4 B7 występowały tarcze hamulcowe 320mm i po twojej odpowiedzi spodziewam się że właśnie tarcze od A4 potrzebuję by to pasowało.

Proszę tylko o podpowiedzi by na darmo nie wydawać kasy

Edytowane przez jarekbukowski1
mm

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

no z B7 ma byc tarcza, do tego potrzebujesz jeszcze tylne elastyczne przewody z Q5

musisz tez przelutowac wtyczki w klockach zeby pasowały do Twojego auta

jakie masz parametry felgi ?

Opublikowano

Felgi mam 18” 38et 8J szerokości 

Myślę że zacisk nie będzie ocierał o ramiona. Najwyżej dystans przyjdzie 

Opublikowano

Wejdzie bez problemu, ale jak masz 18" koła to bym wrzucał 345

Opublikowano
21 godzin temu, Dev napisał(a):

no z B7 ma byc tarcza, do tego potrzebujesz jeszcze tylne elastyczne przewody z Q5

musisz tez przelutowac wtyczki w klockach zeby pasowały do Twojego auta

jakie masz parametry felgi ?

Przewody tylne od Q5 będą pasować do zacisków 8r brembo z każdej wersji silnikowej ?

Opublikowano
1 godzinę temu, Dev napisał(a):

Wejdzie bez problemu, ale jak masz 18" koła to bym wrzucał 345

Fajnie by było. Tylko że zaciski pod 320mm od Q5 udało mi się kupić za grosze, tarcze i tak mam już do wymiany.

Więc małym budżetem chociaż trochę polepszę hamulec 

Co jak co, dziękuję ci bardzo za pomoc 

Opublikowano
1 godzinę temu, Daniell14 napisał(a):

Przewody tylne od Q5 będą pasować do zacisków 8r brembo z każdej wersji silnikowej ?

Wydaje mi się że nie ma znaczenia wersja silnikowa. Musi być od zacisków brembo

Tu masz oryginalny nr. tego przewodu: 8R0611707A

Opublikowano
Godzinę temu, jarekbukowski1 napisał(a):

Wydaje mi się że nie ma znaczenia wersja silnikowa. Musi być od zacisków brembo

Tu masz oryginalny nr. tego przewodu: 8R0611707A

Okej, dzięki 

Opublikowano
W dniu 13.02.2024 o 23:50, Dev napisał(a):

no z B7 ma byc tarcza, do tego potrzebujesz jeszcze tylne elastyczne przewody z Q5

musisz tez przelutowac wtyczki w klockach zeby pasowały do Twojego auta

jakie masz parametry felgi ?

Może wiesz jeszcze jakie tarcze kotwiczne przy zaciskach 8r brembo 345mm ? Z modelu S4 będą pasować  ?

Opublikowano
9 minut temu, Daniell14 napisał(a):

Może wiesz jeszcze jakie tarcze kotwiczne przy zaciskach 8r brembo 345mm ? Z modelu S4 będą pasować  ?

 

W audi nie ma tarcz kotwicznych tylko osłony tarcz hamulcowych.

Tak, osłony z S4 B6/7 pasują

Opublikowano
11 minut temu, Dev napisał(a):

 

W audi nie ma tarcz kotwicznych tylko osłony tarcz hamulcowych.

Tak, osłony z S4 B6/7 pasują

Zamienniki osłon tarcz np. z febi pasują bez problemu czy muszą być Ori ?

Opublikowano

Jak jest zamiennik to czemu nie

Opublikowano
2 godziny temu, Dev napisał(a):

Jak jest zamiennik to czemu nie

Okej dzięki. Kompletuję jeszcze hamulce tył i chce taki zestaw : zaciski S4 b7 , jarzma RS6 C5 ( sfrezowane o 3mm ) ,tarcza S4 b8 330mm i pytanie czy tarcze trzeba koniecznie toczyć na 324mm czy wejdzie 330 tylko będzie większy rant ? I przewód hamulcowy będzie pasował ten co jest ? Zaciski, osłony tarcz mam już z s4 .

Opublikowano

Trzeba toczyć na 325

Opublikowano
4 godziny temu, Daniell14 napisał(a):

Okej dzięki. Kompletuję jeszcze hamulce tył i chce taki zestaw : zaciski S4 b7 , jarzma RS6 C5 ( sfrezowane o 3mm ) ,tarcza S4 b8 330mm i pytanie czy tarcze trzeba koniecznie toczyć na 324mm czy wejdzie 330 tylko będzie większy rant ? I przewód hamulcowy będzie pasował ten co jest ? Zaciski, osłony tarcz mam już z s4 .

Chyba pisałeś na olx do mnie. Jest opcja żeby nie toczyć tarcze. Kupujesz tarcze od RS4. 2400zł/szt

Edytowane przez Wandej

Opublikowano
1 godzinę temu, Wandej napisał(a):

Chyba pisałeś na olx do mnie. Jest opcja żeby nie toczyć tarcze. Kupujesz tarcze od RS4. 2400zł/szt

Tak ,chciałem się upewnić 

Opublikowano

Hej 

Przy zmianie hamulców trzeba coś zmieniać w sterowniku ABS? Wcześniej tarcze 288 teraz 375 

Wiem że podobno powinno się to zrobić 

A jeśli nie da się tak dużych zakodować to jakie mogę maksymalnie i jak to zrobić ?

Opublikowano

Jak Ci sterownik na to pozwoli to przekoduj na RS4

Edytowane przez Dev

Opublikowano
2 godziny temu, Dev napisał(a):

Jak Ci sterownik na to pozwoli to przekoduj na RS4

Mógłbym jakieś wskazówki jak to zrobić? Posiadam vcds tylko kwestia instrukcji 

Opublikowano

najpierw zapisz swoje kodowanie

potem dostep upowazniony

nastepnie w podpowiedziach masz kodowania

tam nie ma zadnej filozofii

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.