Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Części na allegro od autoryzowanych dealerów VW ???


bubbba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukając oryginalnych części do wymiany rozrządu w moim bolidzie zauważyłem, że na allegro są sprzedawcy, którzy reklamują się jako autoryzowani dealerzy VW. Sprawdziłem jednego z nich i faktycznie na stronie VW jest wymieniony jako autoryzowany dealer. Sprzedaje on na allegro rozrząd w cenie 360 zł, gdzie "oficjalna" cena u innych dealerów VW jest 535 zł.

Moje pytanie jest takie: czy ktoś z kolegów kupował na allegro od tych autoryzowanych dealerów VW ? (jeśli tak, to jaką macie opinię o nich) oraz czy faktycznie mogą sprzedawać tak tanio oryginalny rozrząd ??? (jeden z nich wystawił nawet za 340 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają dobrą przebitkę na wielu częściach to sprzedają taniej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to potwierdzone info ale ponoć Kulczyk z każdej śrubki sprzedanej przez ASO ma 30%. Zamówcie coś np. w Audi Centrum Dresden i porównajcie ceny. Oszaleć można jaką marżę narzucają nasze polskie ASO. Ciekawi mnie jak te "ASO" przy sprzedaży internetowej omijają Kulczyk Tradex będącego wyłącznym importerem aut i części Audi/VW w Polsce. :mysli: Cena powinna być taka sama jak w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto jest tak ze handlarze maja kogos w niemczech i poprzez posrednikow ciagną czesci z tamtejszych ASO bezprosrednio po nizszych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto jest tak ze handlarze maja kogos w niemczech i poprzez posrednikow ciagną czesci z tamtejszych ASO bezprosrednio po nizszych cenach

Ale my nie piszemy tutaj o jakichś handlarzach , tylko o autoryzowanych salonach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj czy fakturę dostaniesz od autoryzowanego dealera czy od innej firmy np. firmy żony, matki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem kiedyś nową pompę wspomagania na allegro od dealera skody w Bukowinie, fakturę dostałem normalnie na ASO, a sama pompa wyszła kilkaset zł taniej niż u nas w Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto jest tak ze handlarze maja kogos w niemczech i poprzez posrednikow ciagną czesci z tamtejszych ASO bezprosrednio po nizszych cenach

Ale my nie piszemy tutaj o jakichś handlarzach , tylko o autoryzowanych salonach :wink4:

może i tak, ale w w tym przypadku też mamy ori części i z gwarancją :wink4: i też taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do innego ASO VW i jak powiedziałem im, że mogę mieć ten rozrząd też ASO w cenie 360 zł, to gościu powiedział że jest to sprzedaż "po kosztach" i on mi nie może zaoferować takiej ceny. U niego ten sam rozrząd kosztuje 595 zł i może mi sprzedać maksymalnie z 10% upustem Czyli wychodzi, że robią sobie na to narzut ok 65% ??!! :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do innego ASO VW i jak powiedziałem im, że mogę mieć ten rozrząd też ASO w cenie 360 zł, to gościu powiedział że jest to sprzedaż "po kosztach" i on mi nie może zaoferować takiej ceny. U niego ten sam rozrząd kosztuje 595 zł i może mi sprzedać maksymalnie z 10% upustem Czyli wychodzi, że robią sobie na to narzut ok 65% ??!! :shocked:

Przy oryginalnym rozrządzie z ASO jest określony termin przydatności do założenia paska rozrządu. Może kończyć się ten termin i ASO chce go jak najszybciej sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do innego ASO VW i jak powiedziałem im, że mogę mieć ten rozrząd też ASO w cenie 360 zł, to gościu powiedział że jest to sprzedaż "po kosztach" i on mi nie może zaoferować takiej ceny. U niego ten sam rozrząd kosztuje 595 zł i może mi sprzedać maksymalnie z 10% upustem Czyli wychodzi, że robią sobie na to narzut ok 65% ??!! :shocked:

Przy oryginalnym rozrządzie z ASO jest określony termin przydatności do założenia paska rozrządu. Może kończyć się ten termin i ASO chce go jak najszybciej sprzedać.

Też to wziąłem pod uwagę i mam zamiar przed zakupem napisać do nich e-maila, aby określili jaka jest data produkcji i "ważności" tych zestawów (bo na aukcji mają wystawione 10 sztuk). Jak przyślą coś innego niż zadeklarują, to będą mieli zwrot i negatywa na allegro :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...