Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Zimowy grill na maskę


KORU

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Chłopaki ostatnio na giełdzie widziałem grill z taką plastikową nakładką ale dla Audi 80 B4. Jest to pozyteczny wynalazek, ktory pozwala szybciej nagrzać się jednostce napędowej. Czy dla A4 B5 jest też taki grill ? Z góry dzięki za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek tektury między chłodnice silnika i klimy, nic nie widać a spełnia zadanie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, ale trochę druciarsko bedzie to wyglądać. :> Wołałbym orydżinal plastik na grill. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak ale trochę druciarsko to wygląda. Wołałbym orydżinal. :tongue4:

jak chcesz orydżinal to szukaj nie wiem czy było.

A co do tektury jesli ją dobrze włożysz tak jak wyzej napisałem to niema możliwości żeby było cokolwiek widać bynajmniej z zewnątrz bo trzeba sobie zostawić mały wystający kawałek żeby było jak wyjać bez rozkręcania chłodnic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly dwa rodzaje grilli jeden z zaslonka drugi bez.I ten bez zazwyczaj w dieslu szedl,jest mocowany na takich zaczepach i zalutowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koru kolego jakos od tylu lat nic nie zasłaniam jak masz wszystko sprawne ma hulać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co coś zakrywać? :kox: jak termostat działa to przecież chłodnica jest "wyłączona" z obiegu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koru kolego jakos od tylu lat nic nie zasłaniam jak masz wszystko sprawne ma hulać

po co coś zakrywać? :kox: jak termostat działa to przecież chłodnica jest "wyłączona" z obiegu :decayed:

też tak myslałem do tej pory. Zasłoniecie jednak pomaga. Chodzi o to żeby powietrze zimne nie dostawało sie do komory silnika. Nie chodzi o zasłanianie samej chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w czym to pomoże że "2" km wcześniej będe miał 90*C? a przy upalaniu zagotuję auto? :no: kaszana po całości dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość tragiczna bo z komórki, nie chciało mi się aparatu wyciągać, ale coś tam widać ;)

IMG_20120214_201707.jpg

IMG_20120214_201720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w czym to pomoże że "2" km wcześniej będe miał 90*C? a przy upalaniu zagotuję auto? :no: kaszana po całości dla mnie

no te 2km wczesniej ciepły samochód to dużo lepiej. Pozatym nie zasłania się całej chłodnicy a tylko powiedzmy górną część tak gdzies 3/4. Ja jechałem z tak zasłonieta dłuższy czas prawie 150km/h i nawet na chwile nie przekroczyła wskazówka 90*C bo cześć chłdnicy ma przewiew. Fakt jest jednak taki że należy to wyjąc jak tylko temp powietrza sie zbliża do 0*C.

A jak sie chce upalać to się wyjmuje tekture i luz. No ale ja mysląlem że samochód słuzy do jazdy nie do upalania jak to nazwałes. Upalac to se mozna stare BMW pod remizą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże stare bmw... a stare audi 12 letnie czy więcej to co :polew:

Karton to właśnie jest idealny pod remizę, po to jest chłodnica, termostat, wiatrak etc żeby auto miało prawidłową temp...

pozdrawiam :hi:

ps. ten ze zdjęcia fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże stare bmw... a stare audi 12 letnie czy więcej to co :polew:

Karton to właśnie jest idealny pod remizę, po to jest chłodnica, termostat, wiatrak etc żeby auto miało prawidłową temp...

pozdrawiam :hi:

ps. ten ze zdjęcia fajny :)

:doh1: no comment :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak ale trochę druciarsko to wygląda. Wołałbym orydżinal. :tongue4:

jak chcesz orydżinal to szukaj nie wiem czy było.

A co do tektury jesli ją dobrze włożysz tak jak wyzej napisałem to niema możliwości żeby było cokolwiek widać bynajmniej z zewnątrz bo trzeba sobie zostawić mały wystający kawałek żeby było jak wyjać bez rozkręcania chłodnic :decayed:

Po sezonie zimowym tekture na skupie można sprzedać :polew:

Nikt nie zasłania chłodnicy jak ma sprawny układ chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z postami wyzej : jak wszystko sparwne w aucie to nic nie trzeba zasłaniac!!! :naughty:

no chyba ze masz auto na gaz to polecam;P :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tektura jest dobra do rozpalenia ogniska :decayed:

A teraz poważnie, jeżeli masz sprawny termostat nic ona nie da.

To termostat decyduje kiedy silnik schłodzić a kiedy nie.

Najlepiej rozgrzewając diesla wyłączyć ogrzewanie-przez nagrzewnicę tracimy bardzo duuuuużo ciepła.[br]Dopisany: 15 Luty 2012, 11:41_________________________________________________Jeżeli założysz pełny grill to i tak powietrze będzie chłodzić chłodnicę przez nawiewy w zderzaku :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...