Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dorobienie klucza z immo - TYLKO w ASO???


krogoolec

Rekomendowane odpowiedzi

pestka immo moze być używana

nie pisz bzdur :wink4:[br]Dopisany: 17 Luty 2012, 21:34_________________________________________________

Ok, czyli jak? mogę kupić używany klucz 'scyzoryk' [lub inny rodzaj, aby miał pestkę immobilizera] dla samej pestki i taką używaną pestkę zakodować przez w.w kabel i wsadzić do dorobionego klucza z grotem?

kup używany scyzoryk zgodny z numeracją aktualnie działającego.Pewnie w nim bedzie transponder uzywany z innego auta więc trza wymienic na czysty nowy nie uzywany

to powiedz mi jakim cudem swoje kluczyki do kodowałem do licznika uk? czyli było juz kodowanie 2 i 3 raz do kodowałem do następnego licznika w celu sprawdzenia ( Ty nie pisz bzdur )

kolego transpondery ID 48 które są w Audi A4 od 1998 włącznie do modelu B6 są wielokrotnego zapisu ale tylko w jednym aucie.Do innego samochodu już nie podejdą i to jest pewne na 100 %. Od modelu B7 transpondery 48 TP25 po can można już "wykasowac" i zaadoptować do innego audi.

Czyli swoje transpondery mogę wielokrotnie kodować do wielu liczników pod warunkiem ze będą tylko w moim aucie zegary i kluczyki?

dokładnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krogoolec, zanim kupisz kabel napisz proszę jaki masz licznik w swoim aucie, UK-NSI czy VDO? To ważne, bo jeśli UK-NSI to kabelkiem z allegro pinu nie wyciągniesz

Jak mogę to sprawdzić? Pewnie trzeba wydłubać zegary? :mysli:

powinno byc logo miedzy tarczami :)

...niestety nie ma :no:

Jakieś dobre rady przed demontażem zegarów, abym czegoś nie zepsuł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krogoolec, zanim kupisz kabel napisz proszę jaki masz licznik w swoim aucie, UK-NSI czy VDO? To ważne, bo jeśli UK-NSI to kabelkiem z allegro pinu nie wyciągniesz

Jak mogę to sprawdzić? Pewnie trzeba wydłubać zegary? :mysli:

powinno byc logo miedzy tarczami :)

...niestety nie ma :no:

Jakieś dobre rady przed demontażem zegarów, abym czegoś nie zepsuł?

podłącz vagtacho i sie wyjaśni :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krogoolec, zanim kupisz kabel napisz proszę jaki masz licznik w swoim aucie, UK-NSI czy VDO? To ważne, bo jeśli UK-NSI to kabelkiem z allegro pinu nie wyciągniesz

Jak mogę to sprawdzić? Pewnie trzeba wydłubać zegary? :mysli:

powinno byc logo miedzy tarczami :)

...niestety nie ma :no:

Jakieś dobre rady przed demontażem zegarów, abym czegoś nie zepsuł?

podłącz vagtacho i sie wyjaśni :>

Haha:

cyt: Krogoolec, zanim kupisz kabel napisz proszę jaki masz licznik w swoim aucie, UK-NSI czy VDO?

mamy odwołanie cykliczne :tongue4:, [użytkownicy MS Excela wiedzą o co chodzi.]

Aby wiedzieć jaki kabel kupić / czy w ogóle kupić, polecono mi podanie producenta licznika, zatem kabla jeszcze nie mam...

Jutro go wypatroszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do UK-NSI, ja nie wiedziałem jaki kabel go ruszy i pojechałem na wyciągnięcie do jakiegoś magika-elektryka, który wyciągnął licznik i jakoś tam sobie z nim poradził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do UK-NSI, ja nie wiedziałem jaki kabel go ruszy i pojechałem na wyciągnięcie do jakiegoś magika-elektryka, który wyciągnął licznik i jakoś tam sobie z nim poradził ;)

nie mówimy,ze sie nie da w ogóle a tylko kablem :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - mam VDO, czyli PIN zdobędę z kabla.

Rozumiem, że nie muszę mieć całego nowego klucza za 250zł, wystarczy sam nowy transponder [sprawdziłem - Megamos Crypto id:48] za 17zł/sztuka, albo lepiej od razu dwa,

zakodować je i zaaplikować do kluczy dorobionych u pana Władka za 50zł?

Poproszę jeszcze o pomoc w doborze właściwego interfejsu VAG: VAG Tacho, VAG Can, VAG Commander, VAG K+...?

dodam, że na laptopie mam WIN7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - mam VDO, czyli PIN zdobędę z kabla.

Rozumiem, że nie muszę mieć całego nowego klucza za 250zł, wystarczy sam nowy transponder [sprawdziłem - Megamos Crypto id:48] za 17zł/sztuka, albo lepiej od razu dwa,

zakodować je i zaaplikować do kluczy dorobionych u pana Władka za 50zł?

Poproszę jeszcze o pomoc w doborze właściwego interfejsu VAG: VAG Tacho, VAG Can, VAG Commander, VAG K+...?

dodam, że na laptopie mam WIN7.

vagtacho ci starczy :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

A czy jest może ktoś z okolic Węgrowa / Wyszkowa kto ma taki kabel i umie się nim posługiwać?

Za pomoc stawiam dobrą butlę :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gzie ta pestka znajduje sie w kluczyku ?? bo mam kluczyk od jakiego innego, grot juz dorobiłem jeszcze tylko uporanie sie z immo (bo odpukać jakbym zgubił jedyny kluczyk, to otworzyć otworze samochód ale już nie pojade hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gzie ta pestka znajduje sie w kluczyku ?? bo mam kluczyk od jakiego innego, grot juz dorobiłem jeszcze tylko uporanie sie z immo (bo odpukać jakbym zgubił jedyny kluczyk, to otworzyć otworze samochód ale już nie pojade hehe)

w tej części gdzie jest grot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę, czy aby odczytać PIN i dodać nowe klucze a także dokonywać typowej diagnostyki wystarczy mi VAG K+Can Commander /-czy poradzi sobie z moim autem/, czy muszę inwestować w droższy Vag Tacho USB, który jest droższy, ale ma znacznie węższe zastosowanie?

Czytałem gdzieś tu na forum, że VAG K+Can Commander nie zawsze jest w stanie sobie poradzić i lepiej brać Tacho, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Wciąż nie znalazłem odpowiedzi :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie dostac do tej pestki?? trzeba zepsuć kluczyk czy sie otwiera go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie dostac do tej pestki?? trzeba zepsuć kluczyk czy sie otwiera go?

jaki masz klucz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jest też gdzie masz zapisany kod bo moze być w liczniku bądź też w puszce.Ja odczytywałem u siebie z puszki a kabel kupiłem z Chin za 70zł z przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scyzoryk

to musisz odkleić logo pod nim jest wkręt i dalej juz chyba sie domyslasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...