Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Ile palą wasze dieselki 1.9 zimą...


nastradamus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

ile palą wasze AWX'y zimą? Ostatnio zajechałem na stację i wyszło mi, że spalanie mam na poziomie 11litrów!!! Jazda po mieście w korkach, krótkie odcinki, silnik rzadko łapie 90' (wszystko sprawne), klimatronik 24' tryb auto.

Czy one tak mają?

Jakie są wasze wyniki?

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 L ? o matko... Ja z 70%trasa, 30 miasto mialem ok 6,5-6,8. Ale staram się raczej jezdzic oszczędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy mam niedaleko bo 17 km. w jedną stronę, ale zdąży się zagrzać. Wychodzi jakieś 7,5-8,0 na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,3 litra mi fis pokazuje od ostatnich 3 tygodni mrozów,głównie miasto,cały czas jeżdżę z zasłoniętą chłodnicą więc silnik się dobrze dogrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi teraz pokazuje 7,1, odcinki 35 km do pracy, jazda w miarę dynamiczna jeżeli droga na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11L/100km po miescie to mi palily benzynowki o podobnej pojemnosci.

jezeli nie stoisz bardzo duzo w korkach ( srednia 30-40 km/h) powinien zmiescic sie w 8L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój 2.0TDI 140PS++ (na jednym wałku tak jak AWX/AVF) pali teraz też między 8-8,5 l jak były te mega mrozy to nawet 9 zależy od tego ile czasu chodzi rano na postoju jak go odpalę i jakim stylem pokonuje te moje krótkie odcinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avf to moi, danie ..uj nie diesel jeżeli chodzi o spalanie- dramat=- po mieście u mnie palił 10-11 po trasie 6-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj stary 1z w miescie w zimie 10l jak nic ,awx jak zapalam rano to komp pokazuje nawet 30l a srednio tez pewnie z 10 jak nic spali jazda w miescie.Dodam ze na trasie 1z 4,5l awx 5,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie raz robie trasy po 8 km w jedna z miasta do miasta i spowrotem i mam wynik max 7l a pewaznie kolo 6,3-6,5 i to przy takich mrozach. 8 litrow jeszcze mozna jakos przebolec ale te twoje 11l to jest jakies nieporozumienie, chyba ze masz do pracy 2km a 30 minut stoisz na swiatlach :D

trasa 5-6,5

miasto 6-7,5

jak to mowia "zalezy jak noga lezy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 14 km do roboty i akurat furka zdaży złapać 90 stopni a spalanie przy spokojnej jeździe wychodzi mi ok. 7,8-8,0 litra w Q. Ale jak spadnie trochę świeżego puchu pod koła i specjalnie pojadę dłuższą i słabiej odśnieżoną drogą to po paru bokach nie wiadomo skąd robi się 10 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wawie to nie jest jazda tylko to są moto godziny, nie cwaniakujcie ze wam w "miastach" z 2 parami swiatel pali 6.5 l bo tyle fis pokazuje, zatankujcie do pelna, reset fis'u i sredniej predkosci i jezdzijcie tylko po miescie to zobaczymy ile wtedy bedzie pokazywał, bo miasto miastu nie równe, jak ja bym miesiac nie resetowal fisa, i zrobil trase 200km w miedzyczasie to tez mi spadnie srednia i napisze ze pali w miescie 8l piszcie tylko czyste miasto, gdzie srednia predkosc oscyluje na poziomie 20 km/h, a 100km robi sie srednio w czasie 2.5h

przy obecnych temp. u mnie FIS z jazdy tylko i wyłącznie w wawie na tyg. pokazuje 10.5l , srednia predkosc 22 km/h, dziennie odpalane 2 razy webasto po 30 min, dystans przejechany ok 200km , czas jazdy 6h

w weekend w wawie jak o polowe mniejszy ruch mozna osiągnąc wynik zimą na poziomie 8.5l

dane oczywiscie dla wersji quattro, w osce powinno być spalanie o ok 1l mniejsze.

moje poprzednie auto bmw e46 z silnikiem 2.5l R6 PB w tych samych warunkach palilo ok 16 litrów w jezdzie na tyg. w weekend 13l , a wszyscy piszący bajki że im 200 konne silniki palą po 6 litrów w wawie, to chyba jak wyjezdzają na ulice po 20 i lecą trasą torunską non stop 60 km/h.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie podaje spalania z fiśka tylko full-kilometry-full i jest średnia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dokładnie jak execuiter pisze, patrzycie na średnią jaką wykręciliście latem teraz zimą :wink4: wzroslo wam spalanie na fis o 0,2l i piszecie że macie 6,8-7,0 zresetujcie fis to zobaczycie 8,0-8,2 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca 15 km miasto 20% trasa 80% , czip , pali mi ok. 8-8,5L informacje nie z Fisa tylko tankowanie. do Full

Jak tak dużo Ci pali i słaba moc to radziłbym Ci sprawdzić czy dobrze masz ustawiony rozrząd ( palił mi właśnie coś koło 11 i słaba moc byla )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 L ? o matko... Ja z 70%trasa, 30 miasto mialem ok 6,5-6,8. Ale staram się raczej jezdzic oszczędnie.

Prosze Cie .... jeżeli masz takie auto jak w opisie to jest nie możliwe spalanie - 8 musi wziąć a to i tak święto będzie. Ja i tak dogrzewam od rana webasto i łapie temperature szybko .... ale 8 musi wziąć czasami nawet 10 wpier.... jak mi się włączy "skandynawski drifter" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...