Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] A4 TDI by a4- freunde


a4-freunde

Rekomendowane odpowiedzi

Ale specjalnego miejsca na zderzaku w dalszym ciągu nie ma.

Te dokładki mozna sobie przykręcić z lewej strony, z prawej, na środku bo nie ma fabrycznego/konstrukcyjnego miejsca na tablicę rejestracyjną.

Ciekawe jak zinterpretuje to polski sąd bo my jedyne co możemy to sobie gdybać :wink:

Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całość:

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.
3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.
4. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.
5. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.
6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.
Dla mnie jeśli zderzak jest gładki fabrycznie (konstrukcyjnie) to nie ma miejsca na tablicę.
To, że ktoś kupił podkładki pod tablice to jego dobra wola ale specjalnego miejsca na zderzaku de facto nie ma.

czyli niby nie mam oryginalnego miejsca

masz wgłebienie, nawet jak je zaspawasz to dalej masz według producenta miejsce na zderzaku :hi: temat rzeka, ale i tak na końcu przegrywasz, tu jest jak wszedzie paragraf kontra paragraf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zostaje jezdzic do momentu kontroli .... i czasie kontroli mam 15 minut na usuniecie usterki ...... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lu Angel nie musi niczego udowadniać, ma auto ze stanów, bez fabrycznego miejsca na tablicę rejestracyjną. Można po vinie sprawdzić,a nie ma zapisu, który zmuszałby do zmiany tego zderzaka na europejski.

zU 32
ZAŁĄCZNIK Nr 5
WYMAGANIA DOTYCZĄCE MIEJSCA PRZEWIDZIANEGO DO UMIESZCZENIA TABLIC REJESTRACYJNYCH -

Ten załącznik dotyczy tylnej tablicy rejestracyjnej.

Art. 60. 1. Zabrania się:
2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;
3) ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic;

Jest przepis, dotyczący czytelności tylnej tablicy rejestracyjnej. Jej oświetlenie ma zapewniać widoczność conajmniej z 20 metrów (w nocy, przy normalnej przejrzystości powietrza).

Nie ma zapisu o przedniej tablicy, przednia tablica nie jest oświetlona ale ma być widoczna (nie może być zakryta albo odwrócona) i nie można jej ozdabiać np. brudem tak żeby nie była czytelna.

Przepis o jej położeniu gdy nie ma fabrycznego miejsca jest nadrzędny, jeśli nie ma miejsca tablica ma być na środku ale jeśli nie będzie widoczna to powinna być z lewej strony. Jeśli tablica jest za szybą ale nie jest zakryta i nie jest ozdobiona w taki sposób, że coś ogranicza jest czytelność to wszystko jest ok.

Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś na sprawie uwierz mi ze nic nie zdoła tym przepisem, bo auto seryjnie ma tam montowana rejestracje i nic nie przeszkadza by tam nie mogła być zamontowana pod wzgledem technicznym, naprawde byle prawnik to obali a jak jeszcze będzie dosć zorientowany to powali pismem od producenta o wskazanym miejscu(a to na 100% będzie zderzak przedni). Bo obrona na podstawie argumentu że zderzak jest gładki, to tak samo jak wypiłem tylko jedno piwo nie wiem jak to sie stało. Ps. on ma zderzak europejski z miejscem na rejke :wink:

to samo za szybą ide o zakłąd że padło by pytanie prosze o wskazanie przewidzianego montazu rejestracji za szybą, miejsca przykręcenia rejki pomaru kątów(które są określone), chyba nie powiesz że miejscem tym jest róg szyby bez zadnego przymocowania :decayed: kiedys pokaże Ci protokoły z mojej sprawy to zobaczysz doczego skłonni są dobrzy adwokaci :wink: a tu by była sprawa przeciw policji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały myk będzie polegał na interpretacji " specjalnego miejsca do umocowania tablic". Czy podkładka którą, przykręca się gdzieś do zderzaka jest specjalnym miejscem czy może specjalna wnęka jest tym miejscem a może jedno i drugie?.

Kąty i inne opisy dotyczą tylnej tablicy, tak jak cały § 1 tego rozporządzenia.

Na pytanie o prosze o wskazanie przewidzianego montazu rejestracji za szybą odpowiem: zgodnie z § 2Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia: kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.

Jeśli Lu_Angel ma miejsce na tablicę a jak się teraz przyglądam zdjęciom to ma, więc dyskusji raczej nie będzie bo specjalne miejsce na tablice jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawe co do przedniej tablicy wygrałem... przepis mówi jasno i czytelnie... chociaz mam jeszcze miejsce na przednim zderzaku, nie musze tam wsadzac tablicy....

przegrałem jedynie sprawe o tylna małą rejkę, bo ori kwadrat mialem schowany w bagażniku podczas kontroli Policji... teraz jezdzi za tylna szybą i tez moga mi na siusiaka nagadać.... Nie gdybajcie, tylko sami przezyjcie batalie z urojonym prawem i nie douczonymi policjantami... w momenvcie gdy sypiesz im paragrafem, oni odchodza od tego tematu i szukaja dalej zeby was ujajic.

Arni dobrze wskazal paragraf... Co do miejsca i wymiarów przeznaczonych na przednia tablice nie określa się... racje masz u diagnostów, i w wydziale komunikacji....


Załącznik Nr.5 par.2 Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.


Na podstawie art.66 ust.5 ustawy z dnia 20 czerwca 97r.- Prawo o ruchu drogowym ( Dz.U.Nr 98, poz. 602, z późn, zm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale nie wierze w takie rzeczy(majac konstrukcjynie miejsce nie ma sie rejki w tym miejscu i jeszcze sie wygrywa :) mam rok czasu batalie i wiem jedno przepisy sa nic nie warte na sprawie :) 17 marca 7 sprawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę sie napatrzec na moja nowa mordke

58419877d988cdcamed.jpg

Edytowane przez a4-freunde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę sie napatrzec na moja nowa mordke
58419877d988cdcamed.jpg

Nie dziwie się, A4 pokazuje język :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyślij do kalendarza na marzec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wyślij na kalendarz, wygląda świetnie ;) nie planujesz jakiegoś innego koła? fajnie by wyglądał na jakimś noOEM 19" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wyślij na kalendarz, wygląda świetnie ;) nie planujesz jakiegoś innego koła? fajnie by wyglądał na jakimś noOEM 19" :)

Nie koło zostaje ... Inne nie wchodzi w grę.... :D

Edytowane przez a4-freunde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze te koło mi się tak podobało ze też sprawilem sobie takie do swojej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musiałby się pozbyć środkowej kratki, ale niech wypowie się fachura, fajna sprawa z tym, policja zatrzymuje Cię za brak blachy, podchodzą drugi raz do przodu a blacha na miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...