Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Rozrząd 1Z


franek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , koledzy przeglądam forum i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na pytanie co ile wymiana rozrządu u mnie.

FAQ przeglądałem ale nie działa link http://www.a4-klub.pl/smf/seo4smf-redirect.php?t=13499.0

dodam że mam wlaśnie 60tys na nim zrobione i pasek jest o jakieś 2 mm z każdej strony koła wałka rozrządu węższy niż samo koło, napięty jest wg mnie ok, napisy CONTITECH widoczne, pęknięć brak. dodatkowo natknąłęm sie na opinie ze 90tyś a nawet 120tyś :mysli: i juz sam nie wiem a nie chciałbym kasy wyrzucać... :mysli:

dzięki z góry za odp

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w swoim mieniam co około 60k - tak też w mojej i nie tylko mojej okolicy słyszałem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odpowiedż nie jest prosta nie wiemy jaki przebieg całkowity ,W jakim stopniu zużyte są koła współpracujące,to wszystko bierze się pod uwagę.Norma 90tys.,dlatego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contitech jak sie nie myle przewiduje co 60tys km zmiane lub co 5 lat. Lepiej wczesniej wymienic niz pozniej mialby peknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:slina:Co 15tys sprawdzic :) i 90tys wynienic pasek wraz z rolką :)

lub 6lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisali koledzy, co 90kkm lub 6 lat.

okiem tego nie ocenisz, pasek moze wytrzymac, a np nikt nie wymienial dluzszy czas napinacza, ktory moze odmowic posluszenstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisali koledzy, co 90kkm lub 6 lat.

okiem tego nie ocenisz, pasek moze wytrzymac, a np nikt nie wymienial dluzszy czas napinacza, ktory moze odmowic posluszenstwa.

No właśnie takie ocenianie na oko jest chuk warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn 60 tyś temu mój zaufany mechanik mi go robił (rozrząd) i wszystko, również pompa wody było wymienione więc myśle ze mi podpowie co robić. martwię się troche bo na kole zębatym od wałka rozrządu (po bokach paska tam gdzie nie siega) widzę tłuste -pewnie śladowe ilości oleju a wiadomo jak olej z gumą się lubią :confused4:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mechanikiem i robiłem juz nie raz takie rzeczy, i znam dwa przypadki w których pasek wytrzymal i nie :disgust: Jeden to jest taki ze koleś zrobił na AFN (z tego co pamietam) jescze 5tys ponad stan i wymienił klp. :) i nic sie nie stało a elementy jeszcze były w dobrym stanie :) a drugi przypadek to taki ze koleś żrobil ponad przebieg chyba 30km czy jakos tak i pasek poszedl sie je...bać :wallbash: ale to już w 1Z także lepiej wczesniej jak pózniej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn 60 tyś temu mój zaufany mechanik mi go robił (rozrząd) i wszystko, również pompa wody było wymienione więc myśle ze mi podpowie co robić. martwię się troche bo na kole zębatym od wałka rozrządu (po bokach paska tam gdzie nie siega) widzę tłuste -pewnie śladowe ilości oleju a wiadomo jak olej z gumą się lubią :confused4:

pozdr

Tam jest taka gumowa uszczelka na wale rozrządu, którą zawsze warto wymienić przy wymianie rozrządu, bo kosztuje grosze, a może syfu narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...