Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w Concercie z kierownicy działa tylko podgłaśnianie. Nie działa przełączanie stacji.

Sterowanie każdym innym radiem (Symphony II, RNS-D, RNS-E) działa już w pełni.

Witam.

Mam w B7 Audi Concert i kierownicę wielofunkcyjną. Mogę zmieniać stacje, wyszukiwać nowe i pogłaśniać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kodowaniem pomagał mi Łukasz i Bober, chłopaki wszystko zgodnie ze sztuką klepali.

Nie wiem czy jest tutaj jakaś opcja zakodowania od poczatku ?

Radio jest concert II - ale podobno to powinno współpracować.

ja tez mialem concerta II i nie dzialala lewa rolka, dopiero jak zalozylem RNS-E zaczelo dzialac...[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 12:04_________________________________________________

Niestety w Concercie z kierownicy działa tylko podgłaśnianie. Nie działa przełączanie stacji.

Sterowanie każdym innym radiem (Symphony II, RNS-D, RNS-E) działa już w pełni.

Witam.

Mam w B7 Audi Concert i kierownicę wielofunkcyjną. Mogę zmieniać stacje, wyszukiwać nowe i pogłaśniać.

Pozdrawiam

ale Ty kolego masz B7, a my mowimy o B6 i rezanej kierownicy od B7 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Concercie z kierownicy działa tylko podgłaśnianie. Nie działa przełączanie stacji.

Sterowanie każdym innym radiem (Symphony II, RNS-D, RNS-E) działa już w pełni.

Witam.

Mam w B7 Audi Concert i kierownicę wielofunkcyjną. Mogę zmieniać stacje, wyszukiwać nowe i pogłaśniać.

Pozdrawiam

To przydałby się odczyt autoscana z Vag'a. Byłyby wersje kontrolerów/podzespołów i poprawne kodowanie.

Byłby materiał do porównań z tym samym ale z auta Placka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ty kolego masz B7, a my mowimy o B6 i rezanej kierownicy od B7

A to nie to samo, inne budy ale kiera+radio chyba ten sam zestaw ?

[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 13:03_________________________________________________Jestem niestety w kropce, zupełnie nie mam rady.

Może ktoś z Was instalujących kiere od B7 pod concertem II miał by zrzut ustawień i mógł by wrzucić na forum lub przesłać mailem?

Uratujecie mi skóre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kodowaniem pomagał mi Łukasz i Bober, chłopaki wszystko zgodnie ze sztuką klepali.

Nie wiem czy jest tutaj jakaś opcja zakodowania od poczatku ?

Radio jest concert II - ale podobno to powinno współpracować.

tylko nie BOBER :chytry: :chytry: :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna cena! Ja swoj komplet kupiłem za ~1900PLN z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno dałem 1600 za komplet, kiera ze skóry pikowanej którą ciężko trafić.

Perforowanej. Pikowanie wygląda zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co prawda dotyczy multi w B7 ale skoro tutaj toczy się dyskusja...

Sąsiadowi zachciało się multi i zaczeliśmy montowanie u niego.

Moduł ma 8E0 953 549 Q, taśmę 4E0 953 541 B, więc zakupił kiere i nowe okablowanie pod multi 4F0 971 589 A.

Wszystko zamontowane, zakodowane w 16 i pupa :( nic nie działa, nie podświetla przycisków.

W tym przypadku pinów raczej zmieniać nie trzeba, bo wszysko jest katalogowo z tego modelu, zreszto w wiązce są wolne tylko 2 piny a nie 4 a wszystkie kabelki sa czarne.

VAG wywala błąd brak połaczenia z modułem sterowania czy jakoś tak.

Coś przeoczyliśmy czy jak?

mały updejt

Znalazłem takie coś:

{Radiosysteme (Generation II)}

Steuergerät Codierung (Chorus II/Concert II/Symphony II)

STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

i tam też jest kierownica multi do zakodowania w ostatniej pozycji, przetestuję czy działa.

____________________

Przekodowanie wszystkiego co ma związek z multi nic nie dało

błąd jaki wywala to

01426 - Jednosta obsługi w kole kierownicy (E221)

49-00 - Brak komunikacji

tempomat tez wcięło, chociaż nie wiem czy działał wcześniej.

Działa tylko klakson :)

Uwalony jest moduł czy co? Czy pozamieniać kabelki? Ale ta opcja jakoś mi nie pasi, wszystko jest katalogowo od B7. Chociaż nie wiem jakie numery maja przyciski w kierownicy.

_____________________________________

Jeszcze jeden updejt, tempomat jednak działa, ale kiera chyba jest od jakiegoś innego Audi, w każdym bądź razie przyciski w kierownicy mają końcówki 527 i 527A, i teraz już nie wiem jak mu to podłączyć, potrzeba inny moduł? z literką R czy jak?

Sprawdziłem połączenia wiązki i sa jak na schemacie narysowanym przez kolegę konian w tym wątku

http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bkn_wymiana_kierownicy_4ramiennej_multi_na_r8tt_multi_fotostory-t45414.0.html

ze sterowania w kierownicy wychodzą trzy kabelki, które wypadają na podłączone piny w wiązce. ale niestety to nie działa. :(

_____________________________________

No i winna okazała się taśma, założona druga i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy to jest warte 1200zl???? http://www.blocket.se/stockholm/Audi_TT_s_Ratt_komplett_med_airbag_Detaljer_24195351.htm?ca=11&w=3

i czy ten kabelek co wystaje z poduszki to jest ten co trzeba czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie poduszki - 4F0 971 589 A (tylko jeśli nie było w zestawie z oryginalną poduszką) - ASO - około 80PLN -- masz odp. :good: myślę że warto :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zastanawiam.potrzebowal bym jeszcze tasme,znalazlem z koncowka A na allegro za 150zl.wiec mysle ze w 1500zl bym mial wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawa ma sie w B8? jest podobnie czy tez troche wiecej rezania jest?

z tym, że ja mam teraz kierownice czteroramienna bez multifunkcji, wiec chcialbym nawet zalozyc kierownice bez multi taka mniejsza trójramienna od R8 lub TT tylko czy sie da? czy ktos kto sie zna w tym temacie pomoglby mi znalezc odpowiednia kierownice i zamontowac ja tak zeby tez poduszka dobrze działała, zeby nie bylo zadnych błędów...

pozdrawiam Tobi_one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...