Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

po zamontowaniu kierownicy z b8,przycis MODE przelacza mi tylko cd/sd i telefon a nie ma radia :facepalm: czy tak ma byc?dopiero jak recznie w wlacze radio to moge tylko rolka przewijac :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierownica z audi a1 lub q5? Chyba w b8 z pozniejszej produkcji tez byla. Oczywiscie z mf. Zadziala w b6 z modulem Q oraz tasma z b7? Radio RNS-e. Przerabial ktos to?

B8 A5 bedzie dzialac juz to opisywane było w tym watku :)

A1 sterowanie moze nie działac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ori okablowanie poduszki z A8 D3 bedziesz mial p&p. Jesli chcesz lutowac to nie ma na tej wtyczce ponumerowanych pinow? Powinny byc. Pin 1do1 6do6 i powinno dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie

oddałem kierownicę do obszycia

po demontażu ( oczywiście aku był wyłączony) wywala mi błędy

01587 - Igniter 2 for Airbag; Drivers Side (N250)
001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON
00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)
001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON

wykasować się nie da, błąd zaraz powraca

czy o czymś nie zapomniałem podłączyć ? bo na to wyglada

kierę mam z multifunkcją gdyby to była taśma przyciski na kierze by nie działały ani się nie podświetlały

Edytowane przez miecio7934
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00588
Zapalnik Airbag; strona kierowcy (N95)

Uwalony zapalnik poduszki.

Sprawdź podłączenie poduszki czy wszystko styka w wtyczce (jaka to kiera wklej zdjęcie)

Do obszycia oddawałeś razem z poduchą?? Bo wygląda jak by coś z nią było nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem temat, ale nie wiem czy ja słabo szukam czy nie było ale Obecnie mam w swoim B7 kierownice 3-ramienną z MF a chciałbym wymienic kierownice na te z TTS z MF lub z innego modelu ale własnie z okragłym klaksonem i MF ( tak żeby ta MF działała na RNS-E..

Co wtedy jest potrzeba? Czym sie kierować przy zakupie kierownicy z TTS? Jakimis numerami seryjnymi itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem temat, ale nie wiem czy ja słabo szukam czy nie było ale Obecnie mam w swoim B7 kierownice 3-ramienną z MF a chciałbym wymienic kierownice na te z TTS z MF lub z innego modelu ale własnie z okragłym klaksonem i MF ( tak żeby ta MF działała na RNS-E..

Co wtedy jest potrzeba? Czym sie kierować przy zakupie kierownicy z TTS? Jakimis numerami seryjnymi itp?

zmieniasz kiere z poduszka i tyle :hi:

nic nie musisz kodowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepiam się pod ten temat. Czytam już od kilku dobrych dni "cały internet" i nie mogę dojść do ładu.

Jako że moje audi B7 (sedan) nie miało, kierownicy multifunkcyjnej jak i pełnego nagłośnienia to powoli zacząłem kompletować zestaw.

Obecnie mam tą kierownicę (czteroramienna taka jak na zdjęciu poniżej). Manetki są z tempomatem fabrycznie wbudowanym.

Radio audi concert II

Docelowo będzie pełny zestaw nagłośnienia Bose

http://img38.otomoto.pl/images_otomotopl/823783575_4_1080x720_b7-19-tdi-116-km-prywatne-100-oryginalny-lakier-bezwypadkowy-osobowe_rev003.jpg

Jednak kierownica jest jeszcze nie podłączona i tu jest problem.

Potrzebuję zwijak/taśme o oznaczeniu A, B, E? Z tego co wiem ma być 12 pin. Każdy inaczej pisze. Do tego jeszcze wiązka.

Taśma która jest wbudowana w auto jest nieodpowiednia. Sprawy programowania zostawiam na później.

Edytowane przez Toczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz opisane w pierwszym poscie co ci potrzeba :)

Dla przypomnienia

Jesli nie mamy numerów nizej opisanych to Moduł do wymiany !!!

- Moduł kontrolny - 8E0953549R lub 8E0953549Q

- Taśma - 4E0953541 z końcówką A, B lub E

- Okablowanie poduszki - 4F0 971 589 A (tylko jeśli nie było w zestawie z oryginalną poduszką) -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuję pomocy:)

O co chodzi:

-tradycyjna kierownica wielofunkcyjną czteroramienna juz zakodowana 02041

-moduł 8E0953549Q

-radio concert II CD

-taśma 4E0953541A z kabelkiem oczywiśćie

Cała kierownica świeci, regulacja głośności działa natomiast lewa strona (MODE i zmiana stacji) nie działa. Miał ktoś tak wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica nie z B6? Za stare radio.

Radio:

9763773400_1355330499.jpg

Kierownica jest taka: (zdjęcie nie moje)

823783575_4_1080x720_b7-19-tdi-116-km-pr

Edytowane przez Toczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że radio za stare, było fabrycznie w aucie? Sprawdź datę produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że radio za stare, było fabrycznie w aucie? Sprawdź datę produkcji

Ale jak za stare? chodzi o to ze to jest audi concert II a powinno byc III/ symphony czy tam były jakieś nowsze wersje oprogramowania pomiędzy czy jak?

Radio jak i kierownica nie były fabrycznie w aucie.

Edytowane przez Toczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concert 2 z B6 nie zadziała z kierownicą B7 i taki pewnie masz. Jak concert 2 będzie z B7 będzie wszystko działać. Z zewnątrz wyglądają tak samo ale jest różnica w sofcie może i też w hardware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to pomocne! tylko jest tu ktoś kto wie jak to rozpoznać? jakaś literka tylnej etykiecie? bo na rzetelność sprzedawcy nie zawsze można liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 min na naszej krajowej aukcji stwierdzam, że są radia z numerami:
8E0035186N

8E0035186D

8E0035186J

8E0035186G

8E0035186L

8E0035186

8Z0035186A

8P0035186C

8E0035186AA - S-line?

Co prawda część to radia z audi A2 i A3 które troszke by nie pasowały ale i tak jestem pod wrażeniem ilości modeli.

Mam szukać D?

Edytowane przez Toczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...