Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Pompowtryskiwacze BQ VS AL


michail55

Rekomendowane odpowiedzi

mnie mechanik powiedzial za przy zmianie na BQ nalezy zrobic nowa mape oraz ze sa troche inaczej zbudowane pod katem elektronicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do fmic gtb2200 i alek to dwumas moze wytrzymac max 220koni na programie powyzej sie juz sypie i trzeba kminic od mocniejszego silnika albo nowa skrzynie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w avfach chyba troszke wiecej. jakie sie zaklada zamiast ori podczas tuningu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki AL na pewno mają większą przepustowość. Słyszałem też, że do tuningu powiększa się otwory w końcówkach specjalnym laserem (o 20%).

rozwiercanie otworków kiedys podobno robił WZM ale to była jednorazowa robota, nie mam jakoś przekonania czy da sie wszystkie wymiary idealnie zachowac

po prostu zakłada się wydajniejszą koncówkę, np fratelli bosio RACE783

przykładowo dla testu przy 3000 rpm oryginalna ALka ma zakres 69-78 cm3/1000 a po założeniu RACE783 ma np 87-91 cm3/1000

pracuje własnie nad rozwiązaniem które da powyżej 100 cm3/1000 na bazie oryginalnej koncówki, bo są koledzy którym RACE783 dawno juz przestały wystarczać - niedługo moze bedą wyniki... jak wszystkie testy zakonczymy i znajdzie się smiałek :)

aha odnosnie BQ to dodam ze robiłem kiedyś na nich hybrydy z koncówką RACE783 to dawki wyszły naprawdę potęzne, nie wiem czy nie wieksze niz na ALkach, wiec jako baza pod hybrydy jest OK, faktem jest ze były pompeczki igła jak nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori sprzeglo wytrzymuje do 170PS powyżej to już ruletka

to tylko twoj przypadek, ze turbo przeladowywuje i wszystko siada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha odnosnie BQ to dodam ze robiłem kiedyś na nich hybrydy z koncówką RACE783 to dawki wyszły naprawdę potęzne, nie wiem czy nie wieksze niz na ALkach, wiec jako baza pod hybrydy jest OK, faktem jest ze były pompeczki igła jak nowe...

Czy oznacza to nic innego zę wydajność BQ jest identyczna do AL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha odnosnie BQ to dodam ze robiłem kiedyś na nich hybrydy z koncówką RACE783 to dawki wyszły naprawdę potęzne, nie wiem czy nie wieksze niz na ALkach, wiec jako baza pod hybrydy jest OK, faktem jest ze były pompeczki igła jak nowe...

Czy oznacza to nic innego zę wydajność BQ jest identyczna do AL?

nie, nie oznacza

oznacza ze BQ z koncówkami RACE783 wychodzą podobnie jak na korpusach AL, nieco mniejsze dawki są na korpusach BA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pomijając końcówki (chociaż to bardzo ważny element) wydajność mają podobną. To ważne jeśli ktoś chce zrobić hybrydy, bo okazuje się że można śmiało robić z BQ a nie koniecznie na AL które ciężko dostać. Tak ?

A sprawdzałeś BQ vs AL na oryginalnych końcówkach, jak wygląda ilość dawek ? Pytam o konkret bo wszędzie jest mowa ze AL mocniejsze, a ja chciałbym wiedzieć o ile.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze to w sobote jakie wartosci referencyjne są w katalogach BOSCH dla BQ i AL i Ci podam, bo nie wiem jakie są wartosci dla BQ

ps. koncówki nie mozna pominąć bo to ona głównie decyduje jakie dawki wychodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BE to nastepcy AL-ek montowane w silnikach BTB, a po za tym BE chodzi na tych samch czasach co AL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno slyszalem ze w avf silnikach siedza seryjnie ALki czasem! a zeby to sprawdzic trzeba odkrecic gorna czesc silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno slyszalem ze w avf silnikach siedza seryjnie ALki czasem! a zeby to sprawdzic trzeba odkrecic gorna czesc silnika

10 minut roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...