Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Pompowtryskiwacze BQ VS AL


michail55

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie kupic te koncowki P1043?? tylko aSO ?? a ile kosztuj

nie ASO tylko BOSCH, pompowtryski produkuje bosch

zestawy naprawcze BOSCH do pompek AL to koszt u mnie około 390 PLN od 1 pompki + wymiana z regulacją dawek i BIP to koszt 680 PLN za komplet (normalna stawka 800 dla klientów z ulicy) + komplet uszczelek 120

taniej wychodza koncówki 1043 Firad ale juz jest ich tylko pare sztuk bo schodzą jak ciepłe bułeczki - naprawde dobra jakość

komplet takich koncówek to około 600 PLN

ogólenie regeneracja pompek na FIRAD 1043 razem z robocizną i uszczelkami to koszt 1400 PLN

uzywek ALek praktycznie nie ma, wiekszość przysyłanych do mnie ALek to złomy, na których nie wychodzą dawki rozruchowe

bardzo ładnie wychodzą pompki BA (z AWX) + 1043 - wychodzą dawki jak dla ALek a pompek BA w dobrym stanie jest duzo wiecej na allegro

na BA wychodza super hybrydy z RACE 783, poniżej karta prób

baa2bf060cd6a5afmed.jpg

co do BQ to tez robiłem kiedyś na nich RACE783 i dawki wyszły za***iście duże !!

podsumowując, z pompkami jest teraz tak ze coraz wiecej złomów, używek coraz mniej w dobrym stanie, a juz ALek to bardzo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jakie mam pompowtryski w AVFie?? Reasumujac moje moga byc lepsze niz alki?? co do bq to koncowki race783 a do ba 1043 firad?? a te koncowki to gdzie mozna dostac pewne sa jakies specjalne sklepy czy tez bosch??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma specjalnych sklepów, to nie bułki czy spodnie

RACE783 to koncówka na moce 250-280KM włoska firma Fratelli Bosio

FIRAD to również włoska firma

1043 to oznaczenie koncówki występującej w pompowtryskach AL, w Twoim AVF jest chyba końcówka 1042

twoje mogą byc dobre do przerobienia na AL

kiedyś robiłem pompki AWX na koncówkach FIRAD 1043 i z turbo BRD wyszło u Rogala coś koło 207 czy 210KM, ale to pare lat wstecz, auto chyba z A4klub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gdzie je mozna dostac?? albo inaczej skad jestes i ile by mnie moglo kosztowac takie przerobienie dodam ze mam objaw padajaceej pompki na 3 cylindrze mam okolo 0,8mg dawki pozniej spada do 0,6 i trzesie buda przez to pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie czego jestesmy w kontakcie jak kupie w dobrym stanie bq to napewno sie zglosze po koncowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz BQ w dobrym stanie to je po prostu załóż i spokojnie obsłużą Ci 200KM na turbinie BRD

BQ mają wydajność taką jak ALki, mozliwe ze ta sama koncówka, musiałbym sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specjalistą, ale skoro taka sama wydajność i końcówki to dlaczego inny nr. kat. ? Czym się różnią ? Zewnętrznie też chyba są takie same ?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie sie troche roznia elektryka tak mowil mechanik a co do koncowek to sie rrozkmini wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. a czy sprawdzał ktoś np. na hamowni czy BQ sa "mocniejsze" od AL? na takim samym setupie auta oczywiście.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na czym opieracie twierdzenie że AL są mocniejsze od BQ ?. Cowboy napisał ze maja podobną wydajność... Sprawdzaliście to w jakiś sposób?

Na innych forach znalazłem.... "BQ sa od 2.0L TDI natomiast AL od 130-150PS 1.9 TDi. BQ sa bardzo mocne i jeśli sie ktos decyduje na włozenie ich mając juz program to trzeba obowiązkowo zrobic korektę bo istnieje możliwośc spalenia turbiny"

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam silnik ASZ z pompkami po przelocie 92000mil:whistling:jak ktoś zainteresowany pompkami to pisać pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone na wlasnym aucie robercie

a ja mysle Piotrze ze jakbys wsadził Al wynik byłby praktycznie taki sam... Witek sam mówil ze auto ma 10 lat i taki setup bedzie dla mnie odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze sprawdziłeś na własnym aucie ok, jest argument. Powiedz więcej, ile wycisnąłeś z auta na AL a ile na BQ ?.

Dzięki.

Mój AWX na seryjnych pompowtryskiwaczach ma 178 KM (mierzone na dwóch hamowniach). Zastanawiam się na włożeniem nowych BQ, ponieważ mam drgania silnika. Cały czas czekam na informacje jak wydajnościowo wyglądają BQ. Jeśli będą identycznie wydajne jak oryginalne, to włożę nówki BQ i pojadę zmierzyć, tak dla "potomnych". Chyba, że już ktoś tak zrobił, więc nie będę na nowo odkrywał koła.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...