Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana osuszacza klimy- co ile?


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie co ile? gdzies doczytalem ze co dwa lata, to prawda? jakie sa objawy ze osuszacz jest do wymiany, zapycha sie czy co?

jesli sie nic nie dzieje i klima ladnie chlodzi pchac sie w koszta i wymienic na zapas czy nie ma takiej potrzeby?

chcialem teraz na wiosne jechac na przeglad klimy i nie wiem czy ruszac to?

kiedys na forum znalazlem temat ze wymienia sie jakis dlawik- filterek etc. nie moge znalesc tematu teraz.

chcialbym to wszystko porobic

wie ktos moze jakie sa tego koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filterek 15zł osuszacz 60zł a czy wymienisz to zależy od ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jakie sa objawy ze trzeba wymmienic? 60zl za osuszacz to pewnie jakis chinczyk? myslalem ze sa drozsze alledrogo pokazuje od 100zlnie wiem czy to ruszac ze tak powiem profilaktycznie jesli z klima jest wsio ok i ladnie chlodzi... jak radzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz hella w IC jedni radzą żeby wymienić drudzy nie jak jest wszystko w porządku.Objawy zapchanego osuszacza to słabe działanie klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawa wyglada z tym filterkiem? objawy pewnie te same co przy osuszaczu? tez sie go wymienia co 2 lata?

wujek google wyplul mi taka informacje z forum volvo

Osuszacz/filtr nie brudzi się w trakcie normalnej eksploatacji, bo nie ma czym.

Osuszacz należy bezwzględnie wymienić po poważnej awarii sprężarki, lub długotrwałej jeździe bez czynnika chłodniczego, albo, gdy osuszacz jest mocno skorodowany.

juz nie wiem naprawde czy wymieniac to czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest stare, jak osuszacz nigdy albo dawno nie ruszany to przy okazji okresowego przeglądu warto wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam jeszcze jeden dylemacik, czy teraz jak jest jeszcze dosc zimno temp za dnia ok 8*C po wlaczeniu klimy od razu zalacza sie jej wentylator, u Was tez tak jest? kurcze nie pamietam jak bylo wczesniej ale wydaje mi sie ze wentylator wlaczal sie tylko wtedy jak bylo duzo cieplej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuszacz i dławik powino sie wymieniac co dwa lata

tak jak zmienia sie czynnik w układzie klimatyzacji

6c805d30300c5f63med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie na wiosne jade do klimiarzy porobic to wszystko...

jak jest u Ciebie Devastation wlacza Ci sie teraz wentylator klimy jak ją wlączysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie włacza bo mam sprawny układ

ale jak miałem zas...rany dławik i osuszacz to była lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to chcialem przeczytac, myslalem ze wlacza sie tylko wtedy kiedy na dworze jest naprawde cieplo, wczesniej jakos nie zwrocilem uwagi na to ze pracuje on tez przy obecnych temperaturach...

jeszcze jedna rzecz w ktorym miejscu znajduje sie ten dlawik? gdzies na rurce w miejscu gdzie dobija sie czynnik tak? jest opcja zeby dostac sie do niego samemu zeby czynnik nie wyfrunął w atmosfere?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw "wyciągasz" czynnik z układu

potem odkrecasz nakretkę na prostej rurce przy podszybiu i szczypcami wyciagasz dławik

następnie zdejmujesz osuszacz, dobrze jest zdemontowac przednia prawą lampę aby sie łatwiej sie do niego dobrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1...myslalem ze wlacza sie tylko wtedy kiedy na dworze jest naprawde cieplojeszcze jedna rzecz

2...w ktorym miejscu znajduje sie ten dlawik? gdzies na rurce w miejscu gdzie dobija sie czynnik tak?

3...jest opcja zeby dostac sie do niego samemu zeby czynnik nie wyfrunął w atmosfere?

ad 1 włącza się aby szyba i wnętrze mogło się osuszyć (by nie było pary na szybach)

ad 2 tak

ad 3 nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za porady :hi:

teraz musze poszukacc w okolicy kogos z kombajnem do klimy lub udac sie do jakis specow

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za porady :hi:

teraz musze poszukacc w okolicy kogos z kombajnem do klimy lub udac sie do jakis specow

pozdrawiam

Oddaj do speców, którzy będą wiedzieli jak odkręcić przewody od osuszacza, co po tylu latach nie jest prostą rzeczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez zrobie, szukam wlasnie jakiegos dobrego warsztatu w łódzkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) jak kupilem auto 4 lata temu to jak wlaczylem klime z osuszaczem lewy gorny przycisk na klimatroniku '99 to moment pare sek i pary nie bylo, pozniej przez przypadek przedziurawilem sobie wezyk pod autem z klima i mi uciekla, po wymianie weza napewnieniu klimy juz tak nie dziala szybko oususzanie pary... czy to moze byc wlasnie ten "osuszacz i dławik" ?? poprawcie mnie jak to nie jest to... pozdrawiam

Ps. a jak po napewnieniu klimy mowie temu fachowcowi od klimy ze kiedys lepiej mi dzialala on mowi ze co ja chce chlodzi i tak ma byc no leci zimno ale czemu para tak szybko nie znika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takim czasie warto wymienic jedno i drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm. dzwonilem dzis do tych gosci z polecenie kilku forumowiczow z lodzkiego http://www.auto-klimatyzacja.pl/kontakt.html i tam pan jegomosc powiedzial mi zebym podjechal sprawdzi mi dlawik, wyczyszccza go i mowia ze nie ma potrzeby wymieniac osuszacza jesli z klima jest wszystko ok i ów dlawik nie bedzie mocno zanieszczyszczony ;/ i teraz juz sam niewiem metlik w glowie... po co wymieniac cos co jest dobre na nowe

no i oczywiscie dobija czynnika po tym jak go wczesniej wypompują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...