Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

Odkryte akwarium jest do piz*y.Nikt jeszcze nie wspomniał o kożuszku z kurzu na wodzie!Wyklucza to na dzień dobry kilka gatunków ryb np.górami (bo labiryntowce-oddychają też powietrzem z nad wody).Pozatym kto się lubi brandzl*wać z tym syfem.

Jak nie będzię pokrywy to ją zamów,a najlepiej zrób sam tak otwieraną jak ci pasi.Ścianę masz 25cm grubą,i chcesz dać z jednej mańki na płasko,i ma wystawać z drugiej,jak zrozumiałem.To weż pod uwagę stabilne podłoże pod zbiornik.Bo jakiś tam "parapecik" to może te 200-300 kilo szybko wyważyć.Decha,sklejka gruba na kołki od góry,a z wystającego boku co 30-40 cm kątowa podpórka z poprzeczką.Albo po całości wzdłuż kątownik (pospawany) i na kołki w ścianę.Tylko ścienna część dłuższa nie żadne 5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryte akwarium jest do piz*y.Nikt jeszcze nie wspomniał o kożuszku z kurzu na wodzie!Wyklucza to na dzień dobry kilka gatunków ryb np.górami (bo labiryntowce-oddychają też powietrzem z nad wody).Pozatym kto się lubi brandzl*wać z tym syfem.

Miałeś ty kiedykolwiek "otwarte" akwarium ? Jaki kożuszek z kurzu? chyba pomyliłeś tematy i piszesz o kakao

Ja mam belkę i poza tym że muszę odpowiednio dobierać gatunki (takie które nie mają tendencji do wyskakiwania) to otwarte akwarium daje super możliwości. Poza samym wyglądem, karmienie rybek czy grzebanie w akwarium (podcinanie roślin, podmiany) jest dużo łatwiejsze, bo nie trzeba zdejmować pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że parapet pod akwarium musi być solidny najlepiej pod całe akwarium jednolite. Byłem wczoraj u sąsiada i zachorowałem, te rybki co pisałem, że karmią mięsem to pawie oczy, fajnie mają urządzone rośliny sztuczne, korzeń pływający na górze, bryły węgla brunatnego, przekonałem się, żę roślinki nie są konieczne do fajnego wyglądu. Szkoda, żę już sprzedał koledze :( Trzeba będzie szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzed 3 tygodni , w tej chwili prawa strona wywalona , na dnie zaszczepiony Java a na prawej i tylnej ścianie peacock moss na siatce , jak sie rozrośnie to wrzuce fotke

dscn0331i.jpg

---------- Post added at 09:02 ---------- Previous post was at 08:59 ----------

dscn0270r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale juz przerzedzony , ryby nie miały gdzie pływac :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryte akwarium jest do piz*y.Nikt jeszcze nie wspomniał o kożuszku z kurzu na wodzie!Wyklucza to na dzień dobry kilka gatunków ryb np.górami (bo labiryntowce-oddychają też powietrzem z nad wody).Pozatym kto się lubi brandzl*wać z tym syfem.

Miałeś ty kiedykolwiek "otwarte" akwarium ? Jaki kożuszek z kurzu? chyba pomyliłeś tematy i piszesz o kakao

Ja mam belkę i poza tym że muszę odpowiednio dobierać gatunki (takie które nie mają tendencji do wyskakiwania) to otwarte akwarium daje super możliwości. Poza samym wyglądem, karmienie rybek czy grzebanie w akwarium (podcinanie roślin, podmiany) jest dużo łatwiejsze, bo nie trzeba zdejmować pokrywy.

Miałem! I utrzymuje swoje,i dodam jeszcze takie zalety jak odbijające się światło od lustra(daje jak spawarka),parowanie i powstający u góry nalot,i nie każdy lubi widzieć linię lustra wody patrząc z boku.Fajne jedynie przy roślinach rosnących ponad baniak.Jak u ciebie nie występuje kurz w domu to dziwne bo jak wlewam na dzień dwa do wiaderka wodę na podmianę to mnie h*j strzela że już syfy pływają.Dodam że przy odrobinie fantazji pokrywę można tylko otwierać jak maskę od A4,nie trzeba jej zdejmować ;>.Jak by odkryte były takie cacy dla amatorów jak ja ,to by były popularniejsze,a nie są.Pokrywa jest poprostu praktyczna,a szczególnie na początek "rybek".Wiadomo każda sroka swój ogon chwali,ale starajmy się chłopakowi raczej ułatwić niż podbijać poprzeczkę.Honda oblukaj odkryte,jak zachorujesz na takie to zamykam się o pokrywach,pije kakao i ide spać;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko jest sposób. Przy odkrytym zbiorniku wystarczy zapewnić ruch wody na powierzchni i problem nalotu na lustrze wody rozwiązany. W tym celu dobrze mieć dwa filtry na przeciwległych końcach.

Nadal nie określiłeś jakie rybki Cię interesują.

Osobiście (na początek) odradzam agresywne pielęgnice, trzeba być pasjonatem takich ryb aby znosić ich zagrywki:naughty: Niezbyt dobrze tolerują inne gatunki co też ogranicza pole zainteresowań.

Z rybek ciekawych i przyjemnych dla oka polecam bocje, min 5-6szt. Naprawdę wdzięcznie się prezentują, bardzo ożywiają dolną strefę, ale wymagają czystości.

Do czyszczenia z resztek przydadzą się kiryski (nie kiryśnik - sumy), ciekawą rybą jest też labeo, ale tylko 1szt w zbiorniku - zbiera resztki i glony.

Żyworodne to nic ciekawego, miewają piękne ubarwienie, ale nic ponadto. Są po prostu głupie:grin:

Rośliny są piękne i potrzebne, ale nie w każdej wodzie da się je bez trudu uprawiać, więc na początek proponuję założyć sam zbiornik, trochę dekoracji, uruchomić filtry i dopiero wtedy ze spokojem szukać ryb.

Obsadzć nimi zbiornik jak już woda się ustabilizuje, tj. nie będzie już mętnieć, zrobi się krystaliczna. Do tego dobrze pożyczyć od kolegi trochę zabrudzony filtr (jeśli się zgodzi) - pozwoli zaszczepić trochę życia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dobrze pożyczyć od kolegi trochę zabrudzony filtr (jeśli się zgodzi) - pozwoli zaszczepić trochę życia:wink:

starter z bakteriami (biostarter) kosztuje 5-10pln szkoda zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info. powoli załapuje co i jak:), akwarium chyba raczej zamknięte bo nie chcę mieć ściany cały czas pochlapanej, wczoraj wyczaiłem u siebie w(w mieście) akw. 200L tylko, że profilowane i znowu zagwózdka. Nie wiem czy proste nie będzie lepiej pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info. powoli załapuje co i jak:),

najgorszym elementem przy zakładaniu akwa jest POŚPIECH - pamietaj o tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra namówiliście mnie. Zakładam. :decayed:

Jutro zrobię sobie półkę pod akwarium, a potem będę Wam truł, co kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

Normalnie, klikasz na emotikon i wstawiony:wink:

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie tu wszyscy piszecie o wyborach, rybach, warunkach, nawozach itp. Tylko chłopak nie miał do czynienia z akwarium i będzie to jego pierwsza próba, więc nie ma co szaleć. Poza tym nie nastawiaj się od razu na piękne widoki bo do tego oprócz akwarium musisz dojrzeć i ty.

Faktycznie im większe akwarium tym mniej z nim roboty i rzadsza wymiana wody (nie mówię o podmianach). Ważny również jest cykl azotowy, bo jak go źle przejdziesz to się nie opędzisz od glonów (zaczyna się od okrzemków). A reszta to już sama przyjdzie. Oczywiście należy czytać żeby być świadomym, ale ja jestem przeciwnikiem (umiarkowanym zwolennikiem) zaczynania od wszystkiego, bo nie od razu Kraków zbudowano. Nie zaczynaj od drogich ryb, drogich roślin, bardzo dużej ilości światła, dwutlenków węgla itp bo jak to zrobisz źle to wszystko szlag trafi i zamiast radości zniechęcisz się do tego. Już nie jednego akwarystę z ogromnym doświadczeniem widziałem, który przy zmianie choćby obsady (nie mówiąc już biotopu) nie dał rady.

Najważniejszy jest spokój, cierpliwość i umiarkowanie. Wszystko rób powoli i z głową, a nie będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przerwie, baniak zakupiony w sobotę bardzo wciągające można siedzieć i się gapić:decayed: pod presją rodzinki zakupiłem 2 gupiki parkę są wytrzymałe i nie powinno się im nic stać. Kilka fotek

0d97bb13942b0dcam.jpg

8c9be856fc438809m.jpg

729474948f58f2fem.jpg

1652906910b28f9em.jpg

5554a209ba650df7m.jpg

e736e66cf9cf04b1m.jpg

1d1c44632c2c346em.jpg

---------- Post added at 06:11 ---------- Previous post was at 06:09 ----------

Miało być w ścianie ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...