Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jaki olej do ADR ? syntetyk vs. semisyntetyk ??


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :] chłopaki powiedzcie mi jakim olejem mam zalac silnik… za dwa tygodnie planuje zmienic olej ale mam dylemat…

Czytając temat: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t7434.0.html;highlight=olej zgłupiałem… jedni piszą cos drudzy co innego…

Auto z 1995r. silnik ADR + lpg. przebieg 163.000 km. Problem tylko w tym, że nie wiem jaki olej się w nim aktualnie znajduje :/ i właśnie to daje mi do myślenia :mysli:

Jeśli chodzi o firme to jestem zdecydowany na Mobil 1.

Kwestia tylko tego jaki ? Pełen syntetyk czy półsyntetyk. ?? 10w40 czy 15w40 ??

Czym tak naprawde rożni się syntetyk od semisyntetyka ??

Przy zakupie oleju chodzi tu o różnice w cenie tylko o to żeby mi go nie wypłukało i się nie pogorszyła kultura pracy :/

Czy półsyntetyk będzie dobry ? (ku temu sie skłaniam). Jedni go krytykuja drudzy chwalą i już nie wiem jak postąpic…

aaaaa i ile go wchodzi ? nie chce mi się szukac po książkach ale z tego co kojarze to 4,3 l ? tak ?

Prosze o konkrety...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej powinien odpowiadac odpowiednim normom, i skoro masz LPG warto stosowac olej przenaczony pod katem tego typu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz LPG warto stosowac olej przenaczony pod katem tego typu paliwa.

własnie słyszałem ze oleje dedykowane do silników lpg to jedna wielka ściema... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej biorac pod uwage ze procesy spalania silnikow zasilanych lpg zachodza w wyzszych temperaturach, warto stosowac oleje wytrzymalsze termicznie a takimi sa wlasnie oleje syntetyczne.

jednak wszystko zalezy od czystosci silnika wewnatrz. zawsze jest ryzyko rozszczelnienia. :mysli:

w swoich poprzednich benzynowcach lalem zawsze syntetyk i bylo ok. jednak moze byc roznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestes pewien przebiegu to nie ma co sie zastanawiac,tylko lac 5w40

Przebiegu jest pewien w 100% jedynie obawiam sie tego ze jesłi teraz np. jest semi to wlewajac full syntetyk moge zaszkodzic silnikowi... Najwiekszy problem to to ze nie wiem co sie teraz w nim znajduje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam do tego silnika wchodzi ci 3.5 litra oleju.Mój ma 185tyś i będę lał Mobil 1 5W50 full syntetyk.Jak go kupiłem rok temu też nie byłem pewien jaki był wlany.Ale tu na forum ktoś się wypowiadał że full syntetyk do Audi to się leje ale tylko wyprodukowanych po 2000 roku.Niewiem ile w tym prawdy ale ja nie zmienie oleju na gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsensowniejsze to zalanie polsyntetyku. Najezpieczniejsze. A przewaga w starym aucie syntetyku nad polsyntetykiem znikoma albo zadna. Po co Ci ryzykowac. Po drugie polsyntetyk jest tanszy. Jestem zdania ze syntetyk to do nowych aut. A jak nie wiesz co ktos zalewal to maksymalnie polsyntetyk. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przewaga w starym aucie syntetyku nad polsyntetykiem znikoma albo zadna.

Moim zdaniem mylisz sie i to bardzo,zaloze sie ze mowisz tak bo sam jezdzisz zna mineralnym.Wujaszek lal do poldka 5w40 mimo ze zalecany jest 15w40,nalatane mial 220tys a silniczek chodzil lepiej niz nie jeden po przebiegu 100tys do swojego 126p tez lalem pelnysyntetyk i napewno i chodzil jak zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem.. ale tam byl mineralny... o tym nawet nie myśle :)

do tego silnika wchodzi ci 3.5 litra oleju.

na 100% 3,5 litra ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem.. ale tam byl mineralny... o tym nawet nie myśle :)

do tego silnika wchodzi ci 3.5 litra oleju.

na 100% 3,5 litra ??

Napewno.U mnie weszło 3,25litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem... :) serwisowka podaje 3,5 l.

Ale dalej mam dylemat syntetyk vs. semi syntetyk... :/

Gdybym zdecydowal sie na full syntetyk to lac 5w40 czy 10w40 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol syntetyk nie zaszkodzi bo jest gestrzy a autko nie jest pierwszej mlodosci. Natomias syntetyk moze. Olej w silniku zmieniasz z wiekiem od syntetyka, przez polsyntetyk po mineralny albo jeszcze lepiej przekladniowy. Nigdy nie odwrotnie bo mozesz stracic kompresje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w silniku zmieniasz z wiekiem od syntetyka, przez polsyntetyk po mineralny albo jeszcze lepiej przekladniowy

mineralnego nigdy nie wleje :thumbdown: takowym zalewałem stara fieste 1.1i

Przy jakim oleju silnik bedzie ciszej chodził ?? bo tu mam dwa kierunki myślenia i nie wiem który jest prawidłowy... Gęstszy (10w40) lepiej wyciszy silnik czy rzadszy (5w40), ktory szybciej dotrze do wszystkich zakamarków... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przewaga w starym aucie syntetyku nad polsyntetykiem znikoma albo zadna.

Moim zdaniem mylisz sie i to bardzo,zaloze sie ze mowisz tak bo sam jezdzisz zna mineralnym.Wujaszek lal do poldka 5w40 mimo ze zalecany jest 15w40,nalatane mial 220tys a silniczek chodzil lepiej niz nie jeden po przebiegu 100tys do swojego 126p tez lalem pelnysyntetyk i napewno i chodzil jak zegarek.

Wrecz przeciwnie jezdze na polsyntetyku. Mineral zalalbym jakby audi lekko wciagalo olej i kopcilo. A co do poldka z 220tys to gratuluje. Jezdzilem poldkiem i przy 80 kopcil na niebiesko, pil olej. Obawiam sie ze jakby dostal wtedy syntetyku to by sie rozlecial. Syntetyk to od nowosci do konca ale nigdy po polsyntetyku badz mineralnym. Czyba ze masz pewnosc ze silnik nie ma zadnych nagarow i jest superszczelny to tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w silniku zmieniasz z wiekiem od syntetyka, przez polsyntetyk po mineralny albo jeszcze lepiej przekladniowy

mineralnego nigdy nie wleje :thumbdown: takowym zalewałem stara fieste 1.1i

Przy jakim oleju silnik bedzie ciszej chodził ?? bo tu mam dwa kierunki myślenia i nie wiem który jest prawidłowy... Gęstszy (10w40) lepiej wyciszy silnik czy rzadszy (5w40), ktory szybciej dotrze do wszystkich zakamarków... ?

A jaki olej nalejesz jak zacznie brac 1L/1000km a silnik bedzie na wykonczeniu. Syntetyk Mobil 1 za 50zl za litr

Nie twiedze ze masz lac mineralny tylko polsyntetyk

Ile ma przejechane? NIE patrz na blat!!! 250 tys ? To juz ma 1/2 zycia za soba (oby tylko tyle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ma przejechane? NIE patrz na blat!!! 250 tys ? To juz ma 1/2 zycia za soba (oby tylko tyle)

Śmieszą mnie wypowiedzi ludzi którzy twierdzą, że 13 letnie auto ma 160kkm przebiegu. :polew: :polew: To ile poprzedni wlasciciel nim jezdził? Do kościoła i spowrotem? :polew: :polew: 250kkm to tak jak mówi Sigut minumum. Wszystko juz zostało powiedziane: skoro twierdzisz, że auto ma 160kkm przebigu to lej tylko i wylacznie syntetyk - silnik jest kwiecie swojego życia. Ale jak widze, pomimo swoich zapewnien o przebiegu masz jakies watpliwosci ze cos Ci sie rozszczelni albo rozleci. Skoro sadzisz ze ma wiecej to pisz od razu i lej polsyntetyk i bedzie gitara. Ludzie, po co oszukujecie samych siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...