Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

Do raki drzwi zamontowane jest lusterko boczne - nie będziesz przecież go demontował bo nie ma potrzeby, aby wyjąć lusterko z ramka trzeba odpiąć kostkę wiązki i mocowania wiązki.

Jak zaczniesz szarpać tapicerke to połamią sie kołki mocujące ją - najmniej 3 polecą (takie czarne z białą uszczelką)

Jaką uszczelkę - uszczelke drzwi wyszarpujesz i jedziesz po kawałku ostrożnie bez nadmiaru sily by nie urwać. A jak myślisz o wygłuszeniu drzwi pod tapicerką to zacznij od narożnika i jedziesz kawałek po kawałku w obie strony, a do przyklejenia można by to lekko podgrzać i docisnąć. Odrywaj tak by ten klej został na piance wygłuszającej, ja zostaje na blasze to cofnij, dociśnij przez piankę aż bardziej jej się przyklei niż blachy - tu też może przydać się coś do podgrzania. Montujesz na tej starej ona dobrze się jeszcze klei.

jak ktoś namierzy jaki to środek PU niech da znać

Poszukaj na youtube jest piękny filmik na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie

Jak rozbiorę i bedę miał pytano to dam znać.

---------- Post dopisany 05-10-2012 at 08:40 ---------- Poprzedni post napisany 03-10-2012 at 13:59 ----------

Jeszcze jedno pytanko a co się dzieję w tym czasie z szybą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie

Jak rozbiorę i bedę miał pytano to dam znać.

---------- Post dopisany 05-10-2012 at 08:40 ---------- Poprzedni post napisany 03-10-2012 at 13:59 ----------

Jeszcze jedno pytanko a co się dzieję w tym czasie z szybą?

szybę kolego demontujemy i odkładamy na bok....jak będziesz rozbierał to wiele pytań znajdzie odpowiedź....:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie

Jak rozbiorę i bedę miał pytano to dam znać.

---------- Post dopisany 05-10-2012 at 08:40 ---------- Poprzedni post napisany 03-10-2012 at 13:59 ----------

Jeszcze jedno pytanko a co się dzieję w tym czasie z szybą?

szybę kolego demontujemy i odkładamy na bok....jak będziesz rozbierał to wiele pytań znajdzie odpowiedź....:wink:

No nie tak szybko ... demontujesz ramkę z szybą a juz na stole czy podłodze demontujesz szybę.

Ku... mówiłem że masz sobie filmik na youtube znaleźć ....

---------- Post dopisany at 08:37 ---------- Poprzedni post napisany at 08:27 ----------

Pamiętaj tylko o:

- oklejeniu taśmą ramki

- zanim odkręcisz mechanizm zmierz sobie przekątne (mniejwięcej) położenia dolnych śrub w prowadnicach (lub innego punktu odniesienia), jak przyłożysz nowy mechanizm i będziesz miał przykręcić górne śruby ustaw prowadnice wg pomierzonych przekątnych i dokręć. Po to by po dokręceniu tych śrub na siłę nie przekręcać i nie wprowadzać napięcia na prowadnicach. Po założeniu szyby nie ma do tych śrub dostępu (są pod szybą)

- z ustawieniem ramki nie idź na kompromisy ... kieruj się oklejeniem taśmą

- kup biały smar w sprayu lub coś podobnego do smarowania mechanizmów - moim zdaniem fabrycznie troszkę go tam za mało, poza tym kto smaruje ten jedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.

Po obejrzeniu filmiku to sprawa wydaję się dużo prostsza (szukałem filmiku ale nie znalazłem)

W sobotę się biorę za szybę.

adadur dzięki za cenne uwagi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem jakiś miesiąc temu obydwie strony na podnośniki z allegro po 85 zł kompletne.

Po wymianie przestało działać automatyczne podnoszenie i prawa strona ze sterowania od kierowcy (może coś z wtyczkami).

Tydzień temu zachrupało i lewa szyba odmówiła posłuszeństwa. Dzisiaj to rozbiorę porobię zdjęcia i będę reklamował ciekawe co znowu wysiadło.

I jak rozebrałeś drzwi ? próbowaleś reklamować ? od kogo kupiłeś ? pytam dlatego że kilka dni temu też mi zacharczało i szyba staneła, dziś rozebrałem drzwi i linki pomielone. I tak sie zastanawiać czy reklamować czy szkoda mojego czasu,mechanizm brałem od firmy z linku który podal pawel1978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja jestem w trakcie wymiany po raz drugi calego kompletu

pierwszy byl kupiony ORY w ASO za lekko ponad 400zl i skonczyl sie 3 miesiace po gwarancji ;/

teraz zamowilem w sklepie jakis niemiecki zamiennik za 30% tej sumy i przed montazem wole trzy razy sie upewnic

po pierwsze czy jest mozliwe ze te linki pekaja bo szyba zle jest osadzona w ramie tzn. z jednej strony moze byc na styk i to powodowac moze wieksze opory i szczelanie tych linek, slimakow

jak sie przed tym ustrzec jak prawidlowo zamontowac ją

po drugie czy podczas montazu tych prowadnic zwracac na cos uwage?? np przykrecac od gory albo na spuszczonej~~podniesionej szybie

czemu to pisze bo zauwazylem po pierwszym montazu oryginalu ze szyba szybciej podnosi sie niz ta po drugiej stronie, ktora odpukac narazie ma fabryczny podnosnik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zareklamowałem. nie mam czasu rozebrać.

co do szyby to u mnie też jakby ciężej chodzi ale nie wiem czy jest to spowodowane bo przecież inaczej się jej nie da złożyć jak była fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie wymieniałem jeszcze napędu szyby, ale byłem zmuszony wymienić samą szybę.

Ten filmik przedstawia ogólny zarys operacji. Nie pokazuje kilku niuansów np. tego że podczas ponownego montażu szyby w ramie należy ją odpowiednio ustawić. W tym celu należy zamknąć szybę tak aby się ułożyła w ramie (nie prężyła i równo siadała w uszczelce, czyli nie była przekoszona) a dopiero dokręcamy wkręty mocujące szybę do prowadnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu to pisze bo zauwazylem po pierwszym montazu oryginalu ze szyba szybciej podnosi sie niz ta po drugiej stronie, ktora odpukac narazie ma fabryczny podnosnik.

Pozdrawiam

może być troszkę inny rozmiar rolki na którą nawija się linka niż rolka ori i już będzie różnica w prędkości otwierania...ja u siebie wymieniłem tylko linkę a ślimak został ori stary i zamykają się równiutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie to czeka moze ktoś rzucić aukcją na allegro ori całego mechanizmu z ramką ? ma znaczenie czy mam ramke chrom czy czarną, jak mam czarną to mam szukać z czarną obwódką szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie wymieniałem jeszcze napędu szyby, ale byłem zmuszony wymienić samą szybę.

Ten filmik przedstawia ogólny zarys operacji. Nie pokazuje kilku niuansów np. tego że podczas ponownego montażu szyby w ramie należy ją odpowiednio ustawić. W tym celu należy zamknąć szybę tak aby się ułożyła w ramie (nie prężyła i równo siadała w uszczelce, czyli nie była przekoszona) a dopiero dokręcamy wkręty mocujące szybę do prowadnic.

ja to załatwiam pomiarem położenia prowadnic przed rozkręceniem ... po za tym jak zauważysz wszystko wraca w swoje miejsca montażowe i nie da się tego zbytnio przekosić by szyba źle się układała

i mnie to czeka moze ktoś rzucić aukcją na allegro ori całego mechanizmu z ramką ? ma znaczenie czy mam ramke chrom czy czarną, jak mam czarną to mam szukać z czarną obwódką szyby ?

ori ponad 400 zł stronę wcześniej podawałem użytkownika na alllegro który sprzedaje coś co w 99.9% wygląda jak ori (kółka, plastyki prowadnice itp itd jest identyko łącznie z kolorystyką plastyków) - brak tylko naklejki z numerem VAG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że problem nie leży w jakości wykonania tych siłowników ale .... nie wiem może w automatyce silnika, który pracuje tak że potrafi się linka źle nawinąć uszkadzając białe kółko i linka "spada" lub konstrukcji podnośnika ... może gdyby te białe kółko było wykonane z metalu (z amelinium :decayed:) to może problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarku też od nich miałem. Wymieniałem w lipcu w sierpniu padło. Nie miałem czasu zdemontować no i w gwarancji piszą że musi być montowane w serwisie. Z tym akurat nie mam problemu.

na wiosnę zdemontuje i ładne im pisemko rypnę o niezgodności towaru z umową i zobaczę jak zareagują na reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego słyszałem ze używka ale ori jest najlepszym rozwiązaniem, podróbki wtym temacie słyszałem ze szybko padają nawet nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne koledzy w serwisie vw coś około 450-465zł bo w zeszłym roku wymieniałem jedną stronę i jak do tej pory odpukać mechanizm hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie czeka wymiana i mam pytanie, czy ktoś zna taką firmę jak VAN WEZEL?

Jest to belgijska firma, która produkuje właśnie taki mechanizm i mogę go kupić za 170 zł, zastanawiam się jeszcze na VALEO ale to już 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...