Skocz do zawartości
IGNOROWANY

karta sd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...mam taki problem,navi rns-e nie czyta mi wszystkich mp3 z karty sd,wiem ze ten temat byl juz poruszany na forum ale chyba nikt nie uporal sie z tym problemem.Z gory dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi mu cos niepasowac z formatem. Komputer PC to to nie jest.

Tez mi nie odtwarza wszystkiego. Co wiecej, wydaje mi sie, ze te utwory ktore mu nie pasuja, nawigacja kasuje sobie jak gdyby nigdy nic.

Juz raz mialem przypadek ze pamietalem ze to zgrywalem, zastanawiam sie czemu nie ma tego utworu, podpinam karte i go tam nie ma. A zgrywalem na bank.

Jest jednak rozwiazanie, ale nie takie jakbys zapewne chcial uslyszec. Bo chyba nie da sie tego zrobic by odczytal Ci utwor ktorego nie chce. Poradzilem sobie z tym w ten sposob, ze szukam innej wersji utworu - inna kompresja, bitrate itp. W przypadku jednego utworu pomoglo, teraz wiem ze jeszcze innego utworu mi nie gra wiec musze znalezc gdzie inna wersje. Pozostaje tez opcja zabawy z programami do konwersji audio. Spróbuj nim przekonwertowac "niechciane" utwory ustawiajac mu inne opcje - moze pojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyswietla wszystkie utwory ,ale odtwarza o kilka mniej.Tez chetnie bym sie dowiedzial jak sobie z tym poradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ale czasami zgrywam utwory z alumu np;viva costam costam,i czesc utworow navi widzi a czes nie ,a na sto procent sa na karcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzej podalem co mozna zrobic.

Ale mam jeszcze jedna wskazowke...

Dzis zgralem jeszcze raz utwor ktory mi wcielo.

Tym razem przyjrzalem sie nazwie i pousuwalem dziwne znaki typu &%@ ktore czasem ktos wstawia w pliki a takze skrocilem mocno tytuly z np:

DJ Boniek feat agata team clops vs dddj ppp - i tu dalszy ciag nazwy ciagnacy sie w nieskonczonosc

na

"wykonawca" (max dwa slowa) - "tytul" (max dwa-trzy slowa)

Pomoglo.

Ale wciaz nie mam pewnosci czy to bylo powodem czy moze odtwarzacz wybiorczo bzikuje. Juz sam fakt ze mam karte microSD 2GB w adapterze, zgrane mam ok 300MB utworow a zajete miejsce rns-e pokazuje mi 199MB swiadczy o tym ze moga byc jakies bledy, problemy w odczycie itp.

Nie zauwazylem natomiast problemow z polskimi znakami w nazwie. Tzn jest problem bo zamiast nich wyswietla "?" ale plik widzi i odtwarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem wczesniej tak jak napisales i raz mi sie udalo ale kopia byla do d...y jak bys sluchal kasety,ale sprobuje pousuwac nie potrzebne znaki,moze to pomoze...

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

kolego 'peju' miales racje,pousuwalem wszystkie znaki ,;&? i wszystko smiga,z gory dzieki za podpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja skrocilem nazwy folderow w jakich sa pliki mp3 i takze w miare mozliwosci poskracalem nazwy samych plikow. pomoglo. wczesniej RNS-E nie widzialo nawet calych katalogow.

a tak na marginesie czy u was RNS-E czyta karty SDHC? bo u mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia rozpoznawania. On po prostu SDHC nie obsluguje.

RNS-E ktory ma zamiast przycisku CD/TV przycisk MEDIA, obsluguje te karty, jest to chyba RNS-E 2010.

Jest montowany np w A3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia rozpoznawania. On po prostu SDHC nie obsluguje.

RNS-E ktory ma zamiast przycisku CD/TV przycisk MEDIA, obsluguje te karty, jest to chyba RNS-E 2010.

Jest montowany np w A3...

Zgadza się :wink: ja mam u siebie RNS E 2010 w B6 .

Temat kiedys poruszany http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?182547-ALL-B6-B7-Znikaj%B1ce-pliki-mp3-%28z-karty-SD%29-w-RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-E z B6 i B7 nie rozpoznaje kart SD HC. RNS-E z Seata Exeo juz tak.

na jakims germanskim forum w watku typu 200 postow i rosnie ktos chwalil sie, ze "przepalal" soft z exeowego navi do rns-e "by czytal" sdhc i o ile pamietam radio na tym nawet nie ruszylo wiec navi roznia sie (mimo ze gabarytowo i wygladem wydaja sie identyczne i moze nawet identycznie pod vcdsem sie zglaszaja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poszukać 4 GB kart SD(teraz tylko jako używki na giełdach fotograficznych,np stodoła w wawie)Były przez krótki czas produkowane do aparatów starego typu bez sdhc.Ja taką kupiłem i działa.

Dlaczego tylko używki proszę:

http://allegro.pl/listing.php/search?string=sd+4gb+platinum&category=8848&sg=0&order=p

ja kupiłem w tamtym roku tej firmy i karty śmigają aż miło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróć nazwę pliku i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi jak byk w instrukcji, że RNS-E (przynajmniej w moim B7) czyta karty 192MB. Mam takie dwie i wszystko śmiga :) Przy większych pojemnościach pokazuje losowo "widziane" mp3-ki.

Poprawka: 256MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi jak byk w instrukcji, że RNS-E (przynajmniej w moim B7) czyta karty 192MB. Mam takie dwie i wszystko śmiga :) Przy większych pojemnościach pokazuje losowo "widziane" mp3-ki.

Zeskanuj tą instrukcję i ją zamieść.

RNS-E obsługuje karty SD do 2GB a w praktyce obsługuje również 4GB przy kartach SD. Nie obsługuje kart SDHC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się skanować i mam po niemiecku.

Bardzo proszę str40 tu: http://www.allroadfaq.com/downloads/reference/navplus/rnse_manual_.pdf

The maximum number per medium is limited to 400 files and 256

file folders. - może dlatego miałem wrażenie "losowo" widzianych mp3

Navigacje z biedronki też mają w specyfikacji, że wspierają max 2GB, a spokojnie wchodzi Kingston 4GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja z biedronki gooclever ma wsparcie dla kart micSDHC i spokojnie lata z karta 8gb i 16gb. A rns-e nie obsługuje kart sdhc więc jest max 4gb. Wyjątek to rns-e w najnowszej wersji z seata one czytają karty sdhc.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkało kakao to sie czepiasz SDHC. Miałem na myśli modele typu Navia np.35 ('07-'09), nie te z ostatnich gazetek.

Wysłane ze starego Asusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...